Canan Karatay'dan Sağlık Bakanı Akdağ'ın eleştirilerine yanıt geldi!

Prof. Dr. Canan Karatay, "Öncelikle hiçbir dayanağı olmayan, direkt şahsımı hedef alan bu ithamların Sağlık Bakanı tarafından yapıldığına inanmıyorum"

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
Canan Karatay Sonra Oku

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kalp ve İç Hastalıkları profesörü Canan Karatay’ı eleştirdi.

Akdağ, “Böyle bilim adamlığı mı olur? Yiyin dediği ürünleri internet sitesinden satıyor. Aydın’a gittim, orada büyük bir ceviz bahçesi ile anlaşmış. Bu işleri konuşup da yapmayan kimse var mı? Yılda milyonların üzerinde para kazanıyorlar. ‘Lahmacun yiyebilirsin çünkü ben yedim’ denir mi” demişti. 

Bakan Akdağ'ın eleştirilerine sessiz kalmayan Prof. Dr. Canan Karatay ise konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklama şöyle; 

"Sağlık Bakanı Sayın Recep Akdağ'ın şahsıma yönelik söylediği iddia edilen ağır ithamlarla ilgili açıklamamdır. 

Öncelikle hiçbir dayanağı olmayan, direkt şahsımı hedef alan bu ithamların Sağlık Bakanı tarafından yapıldığına inanmıyorum. İnanmak istemiyorum. Şayet Sayın Bakan'ın böyle bir açıklaması varsa; kendisinin yalan ve yanlış bilgilendirildiğini belirtmek isterim. Halka önerdiğim hiçbir gıdanın hiçbir şekilde ticaretini yapmadım yapmam. Ne bir internet satış sitem var ne de iddia edildiği gibi anlaşma yaptığım bir ceviz bahçesi…

Bugüne kadar halk sağlığı için yaptığım açıklamalardan dolayı defalarca hedef gösterildim. Çünkü söylediğim şeyler sağlığı ticarileştiren şirketlerin işine gelmiyordu. Beni de kendileri gibi göstermek için bu defa iftira kampanyaları başlattılar. Sayın Sağlık Bakan’ının söylediği iddia edilen sözler de bu iftira kampanyasının bir sonucudur.

Daha önce çıktığım birçok televizyon programında sosyal medya hesabımın olmadığını söyledim. Ne yazık ki, birçok ünlü kişinin yaşadığı mağduriyeti ben de yaşadım. Avukatım aracılığıyla benim ismimi kullanarak gönderi paylaşan, satış yaptığı bildirilen siteler için dolandırıcılık ve nitelikli dolandırıcılık suçlarından dolayı suç duyurusunda bulunduk. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Bilişim Suçları Bürosu’nun 2016/66567 Soruşturma numaralı dosyasında işlemler devam etmektedir. Savcılık Makamı tarafında İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne müzekkere yazılarak, bu siteleri kimlerin erişime sunduğunun tespiti için IP araştırması yapılması, hosting firmalarından bu sitelere ait bilgilerin istenmesi talep ettik. Emniyetin bu ilgili birimlerinden cevap beklenmektedir. Cevabın gelmesini takiben görevli Savcı tarafından soruşturmaya devam edilmesi ve bu suçlardan dolayı dava açılması beklenmektedir.

Ben doğruları söylemeye devam edeceğim. Bu şekilde mesnetsiz iddia ve iftiralara da pabuç bırakmayacağım.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…"

 

BU HABERİN 14 YORUMU VAR.
Misafir 13 October 2016 Thursday 20:24

helal be Canan abla

0 0
Cevapla
Misafir 12 October 2016 Wednesday 23:36

Helal olsun, gerçek bilim insanı nasıl olur görsün iftiracılar!!!

9 0
Cevapla
Misafir 12 October 2016 Wednesday 18:28

canan abla sana guveniyoruz

9 0
Cevapla
Misafir 12 October 2016 Wednesday 17:56

ilac lobisinin baskisina boyun egme sayin bakan

3 0
Cevapla
Misafir 12 October 2016 Wednesday 17:38

Canan reyiiizz arkandayızz!!

6 0
Cevapla
Misafir 12 October 2016 Wednesday 17:23

Canan teyzem

27 3
Cevapla
Misafir 12 October 2016 Wednesday 17:18

helalalllllll seviyorum bu kadını.

45 6
Cevapla
Misafir 12 October 2016 Wednesday 17:14

karatay'a güveniyoruz

45 6
Cevapla
Misafir 12 October 2016 Wednesday 17:14

Hocam sizinle gurur duyabilirim ancak..

39 3
Cevapla
Misafir 12 October 2016 Wednesday 16:32

aslan teyzeciim konus.

51 6
Cevapla
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER