Bakan Akdağ: "Açıklamam kişisel değildi"

Bakan Akdağ'ın eleştirilerine yanıt veren ünlü kalp ve iç hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay’a Bakan Akdağ'dan yeni bir yanıt geldi

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
Canan Karatay Sonra Oku

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “Böyle bilim adamlığı mı olur? ‘Yiyin’ dediği ürünleri internet sitesinden satıyor. Aydın’a gittim, orada büyük bir ceviz bahçesiyle anlaşmış. Bu işleri konuşup da yapmayan kimse var mı?” diyerek, "Yılda milyonların üzerinde para kazanıyorlar. ‘Lahmacun yiyebilirsin çünkü ben yedim’ denir mi” açıklamasında bulunmuştu. 

Bu eleştiri üzerine dün ünlü kalp ve iç hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay’dan yanıt geldi.

‘SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK’

Karatay açıklamasında; "Öncelikle hiçbir dayanağı olmayan, direkt şahsımı hedef alan bu ithamların Sağlık Bakanı tarafından yapıldığına inanmıyorum. İnanmak istemiyorum. Şayet Sayın Bakan'ın böyle bir açıklaması varsa; kendisinin yalan ve yanlış bilgilendirildiğini belirtmek isterim" demişti.

Karatay, hakkındaki iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek “Halka önerdiğim hiçbir gıdanın hiçbir şekilde ticaretini yapmadım, yapmam. Ne bir internet satış sitem var ne de anlaşma yaptığım bir ceviz bahçesi. Birçok ünlü kişinin yaşadığı mağduriyeti ben de yaşadım. Avukatım aracılığıyla ismimi kullanarak gönderi paylaşan, satış yaptığı bildirilen siteler için dolandırıcılık ve nitelikli dolandırıcılık suçlarından dolayı suç duyurusunda bulunduk” dedi.

"AÇIKLAMAM KİŞİSEL DEĞİLDİ"

Bakan Recep Akdağ’a, İstanbul’da katıldığı bir programda, Karatay’ın açıklamaları soruldu. Akdağ, “Bunu kişiselleştirmek istemiyorum. Genel olarak topluma bir mesaj vermek amacıyla konuşmuştum. Bilim insanları popülist davranışlarla, toplumla arasındaki bilgi farkını kullanarak bunu kazanca çevirmemeli. Özellikle internet yoluyla yapılan satışlar, şöhret kazanmalardan sonra doğrudan ya da dolaylı olarak alınan birtakım reklamlarla ya da başka şekilde yapılan satışları da doğru bulmuyorum. Bunlarla bakanlık olarak mücadele ediyoruz” dedi.

GAZETE HABERTÜRK

 

 

 

 

BU HABERİN 5 YORUMU VAR.
Misafir 07 November 2016 Monday 19:28

dr. canan hanım haklı şu ana kadar birçok hastalıklar arttı. öyleyse onun diyetine harfiyen uymalıyız.

0 0
Cevapla
Misafir 13 October 2016 Thursday 11:20

bakana yanlış bilgi gitmiş

6 3
Cevapla
Misafir 13 October 2016 Thursday 11:16

Ya hanimefemdinin adi altinda birseyler yapiliyor ve bakan bunu arastirmadan böyle seyler diyorsa? Umarim dogru ortaya cikar ve tatliya baglarlar

6 0
Cevapla
Misafir 13 October 2016 Thursday 10:53

canan hanımdan recep akdağ ın özür dilemesi gerekiyor.hoş açıklamalar değil.karşısında bayan bir profesör var herşeyden önce anlayıp dinlemeden araştırılmadan ağır suçlamalarda bulundu.kınıyorum.

12 6
Cevapla
Misafir 13 October 2016 Thursday 09:57

bakan haklı

33 96
Cevapla
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER