Yanıltıcı beyan nedeniyle 5 bin internet sitesi kapatıldı!

"'ilaç' adı altında eczane dışında satılan her ürünün sahte ilaç olduğuna dikkati çeken Tan, bu tip ilaçları bilmeden kullanan kişilerin www.titck.gov.tr adresi, SABİM ve BİMER kanalıyla bildirimde bulunabileceği belirtildi

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
TİTCK Sonra Oku

Türkiye İlaç Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) Denetimlerden Sorumlu Kurum Başkan Yardımcısı Fatih Tan, internet üzerinden bazı hastalıkları teşhis ve tedavi ettiği beyanlarıyla satılan sahte ilaçlara ilişkin, "Bu yıl içerisinde 5 bine yakın internet sayfasını kapattık, direkt yanıltıcı beyandan. Para cezalan uyguladık. Savcılıklara suç duyurusunda bulunduk"dedi.

Sağlık Bakanlığı'nın ruhsat verdiği ilaçların sadece eczanede satılabildiğini, 'ilaç' adı altında eczane dışında satılan her ürünün sahte ilaç olduğuna dikkati çeken Tan, bu tip ilaçları bilmeden kullanan kişilerin www.titck.gov.tr adresi, SABİM ve BİMER kanalıyla bildirimde bulunabileceğini söyledi.

Türkiye Dermatoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Ertan Yılmaz da özelikle kozmetik etiketli birçok ürünün izin almadan çıkarıldığını belirterek, bu tip ürünlerin halk sağlığı açısından tehlikeli olduğunu belgelemek amacıyla çalışma başlattıklarını belîrtti.

 

BU HABERE İLK YORUMU SEN YAZ
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER