SAĞLIK HABERLERİ

26 NİSAN 2017
  • DİĞER

Ege Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ali Akdemir'in jinekolojik endoskopik cerrahi ile ilgili çalışması ABD'de de ilgiyle karşılandı ve çalışma ülkenin prestijli dergisi Obstetrics ve Gynecology'de de yayımlandı.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ali Akdemir'in jinekolojik endoskopik cerrahi ile ilgili çalışması ABD'de de geniş yankı uyandırdı. Jinekolojik endoskopik cerrahi ile ilgili çalışma, ABD'deki Obstetrics ve Gynecology dergisinde yayımlandı. Kapalı poşet içerisinde elektromekanik laparoskopik doku parçalayıcı kullanım yöntemlerinde cerrahi eldiven kullanımını öneren çalışma, tıp dünyasında ilgi gördü.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İsmail Mete İtil, çalışma hakkında bilgi vererek, "Arkadaşımızın geliştirdiği yeni teknikler, hem endoskopik ameliyatlar sırasında maliyeti düşürüyor, hem de komplikasyonları azaltıyor" dedi.

Mete İtil, kliniğin Avrupa asistan eğitimi akreditasyonu almış bir merkez olduğunu da ifade ederek, Türkiye'nin her yerinden başvuran uzmanlara yönelik de endoskopi eğitim kursları verdiğini söyledi. Bir ay süren kursların bu konudaki en gelişmiş kurslar olduğunu, kurs kontenjanının hemen dolduğunu ifade eden İtil, her kursa içerisinde dünyaca ünlü bir cerrahı davet ettiklerini de belirtti.

İHA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000
Menopozla gelen kilolara dikkat!
Fevzi Aktaş'ın protez kullanabilmesi için bacağı 180 derece ters dikildi!
Epilepsinin tedavisi var mı?
Elektronik sigara zararlı mı?
Alkolü bıraktıktan sonra neler oluyor?
SMA hastası bebeğin ailesinden yardım isteği!