Kanser yapan implant operasyonu

Ankara'da bir doktor, dişine implant yaptırdı. Yapılan implant doktorun çenesini eritti. Şikayet üzerine İstanbul Kaçakçılık Şube Müdürlüğü harekete geçti. Korkunç gerçek ortaya çıktı

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
İmplant Sonra Oku

Ankara'da bir doktor, dişine yaptırdığı implantın çenesini eriterek ciddi sağlık sorunları açması nedeniyle şikâyetçi oldu. İstanbul Kaçakçılık Şube Müdürlüğü polisleri, yaptıkları araştırmada, “Saf titanyum” denilerek piyasada bin-bin 500 dolar para karşılığı uygulanan implantların büyük bir bölümünün sağlıklı olmadığını ortaya çıkardı. Uzakdoğu, Çin, Bulgaristan ve Malezya gibi ülkelerde merdivenaltı olarak üretilen implantların, yurda kaçak olarak sokulup diş hekimleri ve kliniklere satıldığı belirlendi. İstanbul, Ankara, Antalya, Aydın ve Tekirdağ’da 19 ayrı adrese düzenlenen eşzamanlı operasyonda, 4 diş hekimi, 1 hastane sahibi, 1 yurtdışı kuryesi ile 12 ithalatçı firma sahibi hakkında adli işlem yapıldı. Yürütülen operasyonlarda, piyasa değeri 35 milyon dolar olan 13 bin 28 adet implant ve diş tedavisinde kullanılan ilaç ve malzemeler ele geçirildi.

‘ÇENE ERİMESİ VE KANSER YAPIYOR’

IMPLANT Der Başkanı Oğuz Akyüz, “Implantın saf titanyumdan sertifikalı üretim yapılan yerlerden alınması gerekiyor. Ancak günümüzde birçok fırsatçı, Uzakdoğu ülkelerinde merdivenaltı yerlerde kalitesiz olarak üretilen yerlerden tanesini 10 dolara alıp uygulamayla birlikte bin-bin 500 dolara satıyor. Eğer malzeme saf titanyum olmaz, katışıklı bir malzeme olursa, uygulamanın yapıldığı çenede çözülerek, çene erimesi ve çene kanserine bile neden olabiliyor” diye konuştu.

NİHAT ULUDAĞ/GAZETE HABERTÜRK

BU HABERİN 3 YORUMU VAR.
Misafir 01 November 2016 Tuesday 11:19

Izmirde de var bir suru.arz talep meselesi.en ustten dis hekinlerinden baslamak lazim.

0 0
Cevapla
Misafir 31 October 2016 Monday 08:23

bulgaristanda merdiven altı yapılamaz çünkü ordkai kanunlar çok katı.

0 0
Cevapla
Misafir 31 October 2016 Monday 07:32

millet kolay paranın pesinde

0 0
Cevapla
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER