Mustafa Bozkurt doku nakil ameliyatı ile sağlığına kavuştu

Dirseği parçalanan Mustafa Bozkurt, yedi saat süren ameliyatta uyluk bölgesinden alınan dokunun dirseğine nakil yapılmasıyla sağlığına kavuştu

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
Mustafa Bozkurt Sonra Oku

Karabük'te geçirdiği trafik kazasında sağ dirseği parçalanan Mustafa Bozkurt, yedi saat süren ameliyatta uyluk bölgesinden alınan dokunun dirseğine nakil yapılmasıyla sağlığına kavuştu. 

Trafik kazasında sağ dirseği parçalanan Mustafa Bozkurt, Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Ortopedi servisinde kırılan dirsek kemiğinin tedavisi yapıldıktan sonra hasarlı bölgeye yara bakımı ve doku beslemesi uygulandı. Ameliyata alınan hastanın uyluk bölgesinden uygun doku hazırlandıktan sonra dirsek bölgesine nakil yapıldı.

Mikroskop altında mikro cerrahi yöntemiyle doku, dirseğe adapte edildi. Ameliyatı yapan Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Malik Abacı, Karabük'te ilk kez hastaya doku nakli ameliyatı yapıldığını, bu ameliyatın gayet başarılı geçtiğini ve hastanın sağlığına kavuştuğunu söyledi. Mustafa Bozkurt ise yedi saat süren ameliyat sonrası herhangi bir his kaybı olmadığını kol ve parmaklarını rahatça kullanabildiğini belirtti.

DHA

BU HABERE İLK YORUMU SEN YAZ
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER