SAĞLIK HABERLERİ

28 NİSAN 2017
  • DİĞER

İzmir'de 87 yaşındaki Kezban Urban, kalın bağırsağındaki kitleden ve safra kesesinde 20 yıldır oluşan taşlardan dolayı çektiği acılardan ameliyatla kurtuldu.

İzmir Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Gümüşhane'de yaşayan 87 yaşındaki Kezban Urban, kalın bağırsağındaki kitle ve safra kesesindeki taşlardan dolayı çektiği acıların artması sonucu bir çok hastanede şifa aradı. İzmir'de yaşayan çocuklarının ısrarı üzerine Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesine müracaat eden Urban'a yapılan muayene ve tetkikler sonucu ameliyata alındı. Urban, Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hilmi Güngör tarafından yapılan ameliyat sonucu ağrılarından kurtuldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kezban Urban başarılı geçen ameliyat sonucu çok mutlu olduğunu ifade etti. Urban, ''Tam ümitsizliğe düştüğümüz anda şükürler olsun ki ameliyat sonrasında yeniden doğduk ve sağlığımıza kavuştuk. O kadar mutluyum ki duygularımı ifade edecek kelime bulamıyorum. Başta doktorumuz, servis hemşirelerimiz ve emeği geçen tüm hastane çalışanlarına sonsuz teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Ameliyatı gerçekleştiren Op. Dr. Hilmi Güngör ise, ''Kezban Teyze'nin yaşından dolayı ameliyat bazı riskler taşıyordu. Hasta ve yakınlarını bu konularda bilgilendirdik ve riski en en aza indirmek için genel anestezi yerine epidural anesteziyi tercih ettik. Kalın bağırsağın tümörlü bölümünü ve safra kesesini aldık. Ameliyat sonrası tedavisini tamamladık ve hastamızı sağlıklı bir şekilde taburcu ettik." değerlendirmesini yaptı.

AA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000
Bilim insanları laboratuvarda mini beyin üretti!
Film gibi nakil hikayesi...
Beğenildikçe bağımlılığımız artıyor!
İleri yaşta olan yumurtalık kanserine dikkat!
İşte çağlanın mucizevi faydaları...
İnsan vücudu hakkında ilginç gerçekler!