SAĞLIK HABERLERİ

27 MART 2017
SAĞLIK

"Sezaryen doğum ve normal doğum birbirinin alternatifi değil"

30 Kasım 2016 Çarşamba, 10:01:52

Op. Dr. Aslı Alay, anne adaylarına normal doğumun faydalarını anlatarak, sezaryen doğumun risklerini dile getirdi

 • 1
  1 | 13

  Son yıllarda artan sezaryen doğuma dikkat çeken Kadın Hastalıkları ve Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Aslı Alay, "Sezaryen doğum ve normal doğum birbirinin alternatifi değil. Her zaman normal, vajinal doğumu düşünmek gerekiyor. Eğer tıbbi bir gereklilik varsa o zaman sezaryen doğum gerekir" dedi. Aslı Alay, anne adaylarına normal doğumun faydalarını anlatarak, sezaryen doğumun risklerini dile getirdi.

 • 2
  2 | 13

  "SEZARYEN DOĞUM VE NORMAL DOĞUM BİRBİRİNİN ALTERNARİFİ DEĞİL"

  Kadın Hastalıkları ve Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Aslı Alay, son yıllarda Türkiye'de ve dünyada artan sezaryen doğum hakkında bilgi vererek, hangi koşullarda sezaryen doğumun yapıldığını anlattı. Anne adaylarını normal doğumun faydaları konusunda bilgilendirmek için büyük bir mücadele verdiklerini vurgulayan Aslı Alay, "Öncelikle şunu söylememiz gerekiyor. sezaryen doğum ve normal doğum birbirinin alternatifi değil. 

 • 3
  3 | 13

  Normal doğum diye kast ettiğimiz doğum normal vajinal doğum. sezaryen doğum bir tedavi, bir operasyon, bir ameliyat. Hastamızın anne adayının yaklaşık 2 gün hastanede kaldığı, anestezi verdiğimiz, anne hayatı ve bebek hayatının riskli olduğu durumlarda kullandığımız bir operasyon diye bakmak gerekiyor. 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
Kalan karakter : 300