SAĞLIK HABERLERİ

23 NİSAN 2017
 • DİĞER

Bursa'da kuaförlük yapan Gökhan Güler (32), 6 yıl önce motosiklet kazası geçirdi. Kazada kalbi duran genç, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesine kaldırıldı. 3 ay yoğun bakımda tedavi gören Gökhan Güler, 2 yıl da bitkisel hayatta kaldı. Kimseyi tanımayan genç, 2 yılın ardından bitkisel hayattan çıktı. Yatağa bağlı yaşayan Gökhan Güler, tekerlekli sandalye ve ailesinin desteğiyle yürümeye çalışsa da bir türlü eski günlerine dönemedi.

Oğullarının tedavisi için çalmadık kapı bırakmayan aile, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Turgay Demiray'a başvurdu. Fizik tedavi sonrası çocukları yürümeye başlayan aile, sevinç gözyaşlarına boğuldu.

Dr. Turgay Demiray, yürümesi imkansız olarak bakılan Gökhan Güler'i ayağa kaldırarak büyük bir başarıya imza attı. 4 haftalık tedaviyle kendi kendine yürümeye başlayan Gökhan Güler 6 seans daha tedavi göreceğini, tamamen iyileşip mesleğini yapmak istediğini belirtti.

"GİTMEDİĞİMİZ DOKTOR KALMADI"

Baba Abdullah Güler, "Oğlum 2011 yılında motorsiklet kazası geçirdi. Kalbi durdu ve beyni oksijensiz kaldı. 3 ay yoğun bakımda kaldı. Yoğun bakımdan çıktıktan sonra 2 yıl bitkisel hayatta yaşadı. Bu esnada bizi hiç tanımıyor, hareket edemiyordu. Oğlumun yürüyebilmesi için gitmediğimiz doktor kalmadı. Kapı kapı nerede şifa bulabiliriz diye araştırmaya başladık. Dr. Turgay Demiray'ın bu tip hastaları yürüttüğünü öğrendik. Bir umutla tedaviye başladık. 4 haftalık tedavi sonunda oğlum kendi kendine yüremeye başladı. O kadar mutlu olduk ki anlatamam. İnşallah oğlum daha iyi olup mesleğini yapmaya başlayacak" dedi.


Dr. Turgay Demiray, "Gökhan bize tekerlekli sandalye ile geldi. Ailesi kollarına girerse yürüyebiliyordu. 4 haftalık tedavi safhasından geçirdik. Şimdi kimsenin desteği olmadan yürüyebiliyor. 6 haftalık bir tedavi süreci daha var, bu tedavinin sonunda daha iyi olacak" şeklinde konuştu.

Gökhan Güler ise, "2011 yılında Karacabey-Bursa yolunda motosikletle trafik kazası geçirdim. Ben hatırlamıyorum. Kalbim durmuş, beynim oksijensiz kalmış. Yıllarca süren tedavilere rağmen yürüyemiyorumdum. Şimdi çok şükür destek almadan yürüyorum" ifadelerini kaydetti.

Öte yandan yıllarca bitkisel hayatta kalan gencin kaza anı güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 13 Şubat 2017 Pazartesi 23:07
  allah(c.c) sifa versin
 • Misafir 13 Şubat 2017 Pazartesi 22:39
  GERÇEKTEN O DOKTOR ARKADAŞLARIN VE DİYER YARDIMCILARIN ELERİ DERT GÖRMESİN
 • Misafir 13 Şubat 2017 Pazartesi 11:11
  çok şanslıymış,böyle bir doktorun eline düştüğü için,yoksa ölüm kaçınılmazmış açıkçası
 • Misafir 12 Şubat 2017 Pazar 01:55
  Allah raziolsun hocam
 • Misafir 11 Şubat 2017 Cumartesi 20:04
  Ne mubarek doktormussun sen hocam!
 • Misafir 11 Şubat 2017 Cumartesi 18:48
  Seni öldürmeyen şey güçlendirir sözünden yola çıkarak eminim ki arkadaşın çok daha güzel bir hayatı olacak bundan sonra
 • Misafir 11 Şubat 2017 Cumartesi 10:54
  Öldürmeyen Allah öldürmüyor ...bitkileri her sene öldürüp yeniden dirilten Allahımıza ne kadar şükür etsek azdır
Kalan karakter : 300
Telefonlar omurgamızı tersine döndürdü!
Karabasan nedir? Kişiyi nasıl etkiler?
Mantar DNA'sında yeni antibiyotik üretim potansiyeli keşfedildi
Her 5 çocuktan 1'i ya obez ya da obez olma potansiyeline sahip!
Güneş gözlüğü alırken nelere dikkat edilmeli?
Gebelikte yaşanan değişiklikler nelerdir?