SAĞLIK HABERLERİ

30 NİSAN 2017
  • DİĞER

Türk Kızılayı İstanbul Şubesinin Kızılay Anneleri, SP hastası Hayat'a hayallerindeki dik konumlandırma cihazını hediye etti.

Türk Kızılayı İstanbul Şubesine gelen bir başvuruyu değerlendiren Kızılay Anneleri, Sakarya'da oturan SP hastası Hayat Temizalay'ın ihtiyacı olan dik konumlandırma cihazını aileye hediye etti. 12 yaşındaki Hayat, Kızılay ekiplerinin yardımı ile cihazı ilk kez kullanırken sevinç çığlıkları attı. Temizalay ailesi, "Hayat, hastalığı nedeniyle yataktan çıkamıyordu. Bizimle birlikte masaya oturup yemek yiyebileceği için çok mutluyuz" dedi.

Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım, "Hayat'ın ablası kardeşinin ihtiyacını dilekçe ile bir ay önce şubemize bildirdi. Kızılay Annelerimiz, Hayat'a ve ailesine sahip çıktı. Çeşitli nedenlerle beyninde hasar oluşan bu hastaları, yatağa bağımlı kalmaktan kurtaran cihaz, gönüllü annelerimiz tarafından tedarik edildi ve Sakarya'daki aileye götürüldü. Hayat'ı hayata bağlayan bu yardım için hayırseverlerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000
4 ayda SMA hastası 20 çocuk ilaç beklerken yaşamını yitirdi! Ece ile Zeynep’i yaşatalım
Prof. Dr. Karatay: Zeytinyağı damar tıkanıklıklarını önlemede yardımcı
Kronik hastaya ayda 1000 TL
Cep telefonu ve tablet bel-boyun ağrılarını tetikliyor!
Her gün yediği cennet hurması midesinde kiste neden oldu
Susuz kalan vücutta hangi belirtiler olur?