SAĞLIK HABERLERİ

28 NİSAN 2017
  • DİĞER

“Gıda bilimi” dergisinde yayınlanan araştırma raporunda ABD Ohio Eyalet Üniversitesi’nden araştırmacılar, sarımsak yedikten sonra süt içmenin kokuyu önlediğini kaydetti. Uzmanlar sütün içerisinde bulunan su ve yağın nefesin kokusunu yenileyen bir özelliğe sahip olduğunu belirtti.

Milliyet'te de yer alan habere göre, ancak sütün nefesinizi tazelemesi için onu yemek yerken yudumlamak, yemeğinizi bitirdikten sonra değil. Bunu yapmak ise sandığınız kadar zor değil. 6 yaşındaki bir çocuğa süt içirmek kadar kolay olmasa da siz de sütle yapılan kokteyller veya meyveli sütleri tercih edebilirsiniz.

SÜT İÇİN
Sade süt içmek bazıları için katlanılmaz bir durumdur.  Ancak milkshake, meyveli ya da süt gibi pek çok tarif bu aşamada yardımınıza yetişecektir.

Yemeğiniz esnasında ise süt ve başka içeceklerin karıştırılmasıyla yapılan kokteylleri tercih edebilirsiniz. Sarımsaklı yemeğin yanında sütlü bir tatlı ya da aperatif de uygun olacaktır. Bu sayede hem sarımsak kokusundan kurtulacak hem de sütün diğer faydalarından yararlanabileceksiniz.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000
Yanlışlıkla bile yutmayın! Bakın diş macunu midede ne hale geliyor...
İnsan vücudu hakkında ilginç gerçekler!
Bilim insanları laboratuvarda mini beyin üretti!
İleri yaşta olan yumurtalık kanserine dikkat!
Film gibi nakil hikayesi...
İşte çağlanın mucizevi faydaları...