Yukarı

Atay Uslu

AK Parti Antalya

DOĞUM YILI 1970
MESLEĞİ Yönetici - Kamu

1970 Antalya doğumlu. İlk ve Orta eğitimini Finike'de tamamladı. 1987 yılında Finike Cumhuriyet Lisesi'nden mezun oldu. 1987 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümüne girmeye hak kazandı. 1991 yılında Fakülteyi iyi derece ile tamamladı.

1991-1999 yılları arasında Finike'de tarım ve gıda sektöründe faaliyet gösteren aile işletmesi içinde yönetici olarak çalıştı.

2000 yılında İçişleri Bakanlığının açtığı Kaymakamlık sınavını kazanarak Antalya'da mesleğe başladı.

Kamu Diplomasi, Kamu Yönetiminin Yeniden Yapılanması, AB Fonlarından Faydalanılması, Güvenlik Sektörünün Sivil Gözetiminin Geliştirilmesi, Yerel Yönetimlerinin Avrupalılaştırılması, Afet yönetimi, E-devlet, Entegrasyon/Uyum Politikaları konularında çalışmalarda bulundu.

1 yıl süreyle İngiltere Leicester Üniversitesi'nde eğitim ve araştırmada bulundu.

Isparta Eğirdir, Kütahya Gediz Kaymakam Vekilliklerinde bulundu.

2004 yılında Isparta' nın Yenişarbademli İlçesi Kaymakamlığına
2006 yılında Ağrı Taşlıçay Kaymakamlığına Atandı.

2007-2010 yılları arasında Antalya İbradı Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

2010-2013 yıllarında Van Vali Yardımcılığı görevininde bulundu.

Van depreminde Van Vali Yardımcısı görevini yürüttü. 2011 yılında yaşanan büyük felaket sonrası Van'da hayatın normalleşmesi çalışmalarında bulundu. Van Deprem Koordinasyon Merkezi Yöneticiliğini yürüttü. Deprem sürecinin başından 2013 yılı ortasına kadar devam eden yaklaşık 2 yıllık iyileştirme sürecinin koordinasyonda görev aldı. Arama-Kurtarma, Enkazların kaldırılması ve Konteyner kentlerin kurulması, bir yılda 20.000 kalıcı konutun inşaası, ve teslimi, Yeni Van'ın kurulması çalışmalarının içinde bulundu.

Kaymakam ve Vali Yardımcısı olarak il ve ilçelerimizde çalışırken yüzlerce sosyal, kültürel, tarımsal, ekonomik, mekânsal bir çok proje uygulamasını gerçekleştirdi: "Van Markaları" projesini ve Kayak Merkezi, Yat Limanı, Müze, Kongre Merkezi, Tekstil Kent inşasını içeren 70 Milyon TL bütçeli "Cazibe Merkezi Van" projesi çalışması içinde bulundu. Eğirdir'de Can Ada ve Yeşil Ada'da çevre düzenlemesi, Eğirdir doğa turizmine kazandırılması çalışmalarını yaptı. Yenişarbademli İlçesinde "Doğal Yaşam Vadisi Yenişar" çalışmasında bulundu. Ağrı Taşlıçay İlçesinde "Avrupa'nın doğu ucunda bir ilçe" projesi çerçevesinde 10 ayrı Avrupa Ülkesinden gelen gençlerle ilçe gençlerini buluşturdu. İbradı'da Düğme Evlerde Kültür Turizmi, Altınbeşik mağarasının turizme kazandırılması projelerini yürüttü.

2013 yılında İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanı olarak Ankara'ya atandı. Türkiye'de yaşayan başta Akdeniz ve Ege Kıyılarında yaşayan Alman, İngiliz, Rus vd. milletlerden ikamet izni ile yaşayan yaklaşık 500.000 yabancı ve ülkemizde bulunan sığınmacılarla ilgili olarak "Türkiye'ye uyum" konusunda çalışmalar yaptı.

Ödüller: 6 adet Takdir ve Başarı Belgesi, 2 adet Üstün Başarı Belgesi, 2 adet Bakan'dan Başarı Belgesi,

İngilizce bilen Atay Uslu, evli ve 3 kız çocuğu babasıdır.

* Genel Seçim 2015 verileri Türkiye İstatistik Kurumu'ndan alınmaktadır.