Yukarı

Fatma Güldemet Sarı

AK Parti Adana

DOĞUM YILI 1970
MESLEĞİ Mimar

25 Haziran 1970 Malatya' nın Darende ilçesinde dünyaya geldi. İlköğrenimini Adana Atatürk İlkokulu'nda, orta ve lise öğrenimini Tarsus Amerikan Koleji'nde bitirdi.1993 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden mezun oldu.1996 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi'nde yüksek lisansını tamamladı.

1996 - 2010 yılları arasında İstanbul, Mersin ve Adana illerinde muhtelif projelerde mimar olarak çalıştı. Nurdağ Kireç Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.'de şirket ortağı. Aynı zamanda Sarılar Mimarlık Ltd. Şti.'de şirket ortağı ve mimari proje sorumlusu olarak çalışmaktadır.

Çok iyi derecede İngilizce bilmekte. Çeşitli vakıf, dernek ve sivil toplum kuruluşlarında üyelikleri bulunmaktadır.Aktif siyaset hayatına 2008 yılında AK PARTİ Çukurova Kurucu İlçe Başkanı olarak başladı.2011 yılı genel seçimlerinde Adana 7. Sıra milletvekili adayı oldu.

2012 - 2014 yılları arasında AK PARTİ Adana İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı görevinde bulundu. Milletvekili aday adayı olana kadar bu görevine aralıksız devam etti.

* Genel Seçim 2015 verileri Anadolu Ajansı'ndan alınmaktadır.