Bizi takip edin!

Atletizm

M.Ö 776 Antik Yunan olimpiyatlarından beri var olan, en eski olimpik spor olarak kabul edilmektedir. 47’si altın olmak üzere toplamda 141 madalya ile en çok madalyanın dağıtıldığı olimpik spor dalıdır. 100m ile 10,000 m arasında değişen toplam 24 farklı uzunluktaki pist yarışları ile çekiç, disk...

Resimler rio2016.com sitesinden alınmıştır

Atletizm

M.Ö 776 Antik Yunan olimpiyatlarından beri var olan, en eski olimpik spor olarak kabul edilmektedir. 47’si altın olmak üzere toplamda 141 madalya ile en çok madalyanın dağıtıldığı olimpik spor dalıdır.

100m ile 10,000 m arasında değişen toplam 24 farklı uzunluktaki pist yarışları ile çekiç, disk, gülle ve cirit atma, yüksek atlama, uzun atlama, 3 adım atlama, sırıkla atlama gibi 8 farklı alanı da kapsamaktadır. Heptatlon ve Dekatlon’da yine atletizm içerisinde yer almaktadır.

Atletizm branşında Rio 2016’da yapılacak yarışlar;

100m Erkek ve Kadınlar

200m Erkek ve Kadınlar

400m Erkek ve Kadınlar

800m Erkek ve Kadınlar

1,500m 1,500m Erkek ve Kadınlar

5,000m 5,000m Erkek ve Kadınlar

10,000m 10,000m Erkek ve Kadınlar

110m Engelli Erkekler

100m Engelli Kadınlar

400m Erkek ve Kadınlar

3,000m Engellii Erkek ve Kadınlar

4 x 100m Bayrak Yarışı Erkekler ve Kadınlar

4 x 400m Bayrak Yarışı Erkekler ve Kadınlar

Yüksek atlama Erkekler ve Kadınlar

Sırıkla atlama Erkekler ve Kadınlar

Uzun atlama Erkekler ve Kadınlar

3 Adım atlama Erkekler ve Kadınlar

Disk atma Erkekler ve Kadınlar

Çekiç atma Erkekler ve Kadınlar

Cirit Atma Erkekler ve Kadınlar

Gülle Atma Erkekler ve Kadınlar

Dekatlon Erkekler

Heptatlon Kadınlar

AĞUSTOS 14
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Tarih
Kategori
Maçlar/Sonuçlar
Yer
Durum
14 Ağustos 2016
03:05
Kadınlar Heptatlon Cirit Atma - Gp A
14 Ağustos 2016
03:05
Erkekler Sırıkla Atlama Eleme Turu - Grup A
14 Ağustos 2016
03:07
Erkekler Sırıkla Atlama Eleme Turu - Grup B
14 Ağustos 2016
04:03
Erkekler 400m Yarı Final 1
14 Ağustos 2016
04:08
Erkekler 400m Yarı Final 2
14 Ağustos 2016
04:11
Erkekler 400m Yarı Final 3
14 Ağustos 2016
04:17
Erkekler Uzun Atlama Final
HENDERSON Jeff
MANYONGA Luvo
RUTHERFORD Greg
14 Ağustos 2016
04:26
Kadınlar 100m Yarı Final 1
14 Ağustos 2016
04:49
Kadınlar 100m Yarı Final 2
14 Ağustos 2016
04:50
Kadınlar 100m Yarı Final 3
14 Ağustos 2016
04:58
Kadınlar Heptatlon Cirit Atma - Gp B
14 Ağustos 2016
05:00
Erkekler 10,000m
FARAH Mohamed
TANUI Paul Kipngetich
TOLA Tamirat
14 Ağustos 2016
15:30
Kadınlar Maraton
SUMGONG Jemima Jelagat
KIRWA Eunice Jepkirui
DIBABA Mare
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Yüksek Atlama Eleme Turu - Grup A
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Yüksek Atlama Eleme Turu - Grup B
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 400m Yarı Final 1
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 400m Yarı Final 2
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 400m Yarı Final 3
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 3 Adım Atlama Final
IBARGUEN Caterine
ROJAS Yulimar
RYPAKOVA Olga
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 100m Yarı Final 1
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 100m Yarı Final 2
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 100m Yarı Final 3
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 1500m Yarı Final 1
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 1500m Yarı Final 2
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 400m Final
VAN NIEKERK Wayde
JAMES Kirani
MERRITT Lashawn
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 100m Final
BOLT Usain
GATLIN Justin
DE GRASSE Andre
14 Ağustos 2016
03:05
Kadınlar Heptatlon Cirit Atma - Gp A
14 Ağustos 2016
03:05
Erkekler Sırıkla Atlama Eleme Turu - Grup A
14 Ağustos 2016
03:07
Erkekler Sırıkla Atlama Eleme Turu - Grup B
14 Ağustos 2016
04:03
Erkekler 400m Yarı Final 1
14 Ağustos 2016
04:08
Erkekler 400m Yarı Final 2
14 Ağustos 2016
04:11
Erkekler 400m Yarı Final 3
14 Ağustos 2016
04:17
Erkekler Uzun Atlama Final
HENDERSON Jeff
MANYONGA Luvo
RUTHERFORD Greg
14 Ağustos 2016
04:26
Kadınlar 100m Yarı Final 1
14 Ağustos 2016
04:49
Kadınlar 100m Yarı Final 2
14 Ağustos 2016
04:50
Kadınlar 100m Yarı Final 3
14 Ağustos 2016
04:58
Kadınlar Heptatlon Cirit Atma - Gp B
14 Ağustos 2016
05:00
Erkekler 10,000m
FARAH Mohamed
TANUI Paul Kipngetich
TOLA Tamirat
14 Ağustos 2016
15:30
Kadınlar Maraton
SUMGONG Jemima Jelagat
KIRWA Eunice Jepkirui
DIBABA Mare
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Yüksek Atlama Eleme Turu - Grup A
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Yüksek Atlama Eleme Turu - Grup B
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 400m Yarı Final 1
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 400m Yarı Final 2
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 400m Yarı Final 3
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 3 Adım Atlama Final
IBARGUEN Caterine
ROJAS Yulimar
RYPAKOVA Olga
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 100m Yarı Final 1
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 100m Yarı Final 2
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 100m Yarı Final 3
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 1500m Yarı Final 1
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 1500m Yarı Final 2
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 400m Final
VAN NIEKERK Wayde
JAMES Kirani
MERRITT Lashawn
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 100m Final
BOLT Usain
GATLIN Justin
DE GRASSE Andre