Bizi takip edin!

Atletizm

M.Ö 776 Antik Yunan olimpiyatlarından beri var olan, en eski olimpik spor olarak kabul edilmektedir. 47’si altın olmak üzere toplamda 141 madalya ile en çok madalyanın dağıtıldığı olimpik spor dalıdır. 100m ile 10,000 m arasında değişen toplam 24 farklı uzunluktaki pist yarışları ile çekiç, disk...

Resimler rio2016.com sitesinden alınmıştır

Atletizm

M.Ö 776 Antik Yunan olimpiyatlarından beri var olan, en eski olimpik spor olarak kabul edilmektedir. 47’si altın olmak üzere toplamda 141 madalya ile en çok madalyanın dağıtıldığı olimpik spor dalıdır.

100m ile 10,000 m arasında değişen toplam 24 farklı uzunluktaki pist yarışları ile çekiç, disk, gülle ve cirit atma, yüksek atlama, uzun atlama, 3 adım atlama, sırıkla atlama gibi 8 farklı alanı da kapsamaktadır. Heptatlon ve Dekatlon’da yine atletizm içerisinde yer almaktadır.

Atletizm branşında Rio 2016’da yapılacak yarışlar;

100m Erkek ve Kadınlar

200m Erkek ve Kadınlar

400m Erkek ve Kadınlar

800m Erkek ve Kadınlar

1,500m 1,500m Erkek ve Kadınlar

5,000m 5,000m Erkek ve Kadınlar

10,000m 10,000m Erkek ve Kadınlar

110m Engelli Erkekler

100m Engelli Kadınlar

400m Erkek ve Kadınlar

3,000m Engellii Erkek ve Kadınlar

4 x 100m Bayrak Yarışı Erkekler ve Kadınlar

4 x 400m Bayrak Yarışı Erkekler ve Kadınlar

Yüksek atlama Erkekler ve Kadınlar

Sırıkla atlama Erkekler ve Kadınlar

Uzun atlama Erkekler ve Kadınlar

3 Adım atlama Erkekler ve Kadınlar

Disk atma Erkekler ve Kadınlar

Çekiç atma Erkekler ve Kadınlar

Cirit Atma Erkekler ve Kadınlar

Gülle Atma Erkekler ve Kadınlar

Dekatlon Erkekler

Heptatlon Kadınlar

AĞUSTOS 16
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Tarih
Kategori
Maçlar/Sonuçlar
Yer
Durum
16 Ağustos 2016
15:30
Kadınlar 5000m Tur 1
16 Ağustos 2016
15:45
Kadınlar Sırıkla Atlama Eleme Turu - Grup A
16 Ağustos 2016
15:45
Kadınlar Sırıkla Atlama Eleme Turu - Grup B
16 Ağustos 2016
15:50
Erkekler 3 Adım Atlama Final
TAYLOR Christian
CLAYE Will
DONG Bin
16 Ağustos 2016
15:55
Kadınlar 5000m Tur 1
16 Ağustos 2016
17:00
Erkekler 1500m Tur 1
16 Ağustos 2016
17:20
Erkekler 1500m Tur 1
16 Ağustos 2016
17:34
Erkekler 1500m Tur 1
16 Ağustos 2016
18:20
Kadınlar 100m Engelli Tur 1
16 Ağustos 2016
18:25
Kadınlar 100m Engelli Tur 1
16 Ağustos 2016
18:45
Kadınlar 100m Engelli Tur 1
16 Ağustos 2016
18:46
Kadınlar Disk Atma Final
PERKOVIC Sandra
ROBERT-MICHON Melina
CABALLERO Denia
16 Ağustos 2016
19:05
Kadınlar 100m Engelli Tur 1
16 Ağustos 2016
19:15
Kadınlar 100m Engelli Tur 1 -
16 Ağustos 2016
20:00
Kadınlar 100m Engelli Tur 1 - Grup 6
16 Ağustos 2016
20:35
Erkekler 200m Tur 1
16 Ağustos 2016
21:10
Erkekler 200m Tur 1
16 Ağustos 2016
21:30
Erkekler 200m Tur 1
16 Ağustos 2016
22:00
Erkekler 200m Tur 1
16 Ağustos 2016
22:00
Erkekler 200m Tur 1 -
16 Ağustos 2016
22:00
Erkekler 200m Tur 1 - 6
16 Ağustos 2016
22:10
Erkekler 200m Tur 1 - Grup 7
16 Ağustos 2016
22:30
Erkekler 200m Tur 1 - Grup 8
16 Ağustos 2016
22:52
Erkekler 200m Tur 1 - Grup 9
16 Ağustos 2016
23:00
Erkekler 200m Tur 1 - Grup 10
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 400m Engelli Yarı Final 2
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 400m Engelli Yarı Final 3
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar Cirit Atma Eleme Turu -Grup B
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 200m Yarı Final 1
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 200m Yarı Final 2
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 200m Yarı Final 3
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 1500m Final
KIPYEGON Faith Chepngetich
DIBABA Genzebe
SIMPSON Jennifer
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 110m Engelli Final
MCLEOD Omar
ORTEGA Orlando
BASCOU Dimitri
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Yüksek Atlama Final
DROUIN Derek
BARSHIM Mutaz Essa
BONDARENKO Bohdan
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar Cirit Atma Eleme Turu -Grup A
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 110m Engelli Yarı Final 1
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 110m Engelli Yarı Final 2
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 110m Engelli Yarı Final 3
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar Uzun Atlama Eleme Turu - Grup A
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar Uzun Atlama Eleme Turu - Grup B
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 400m Engelli Yarı Final 1
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 400m Engelli Yarı Final 2
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 400m Engelli Yarı Final 3
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 400m Engelli Yarı Final 1
16 Ağustos 2016
15:30
Kadınlar 5000m Tur 1
16 Ağustos 2016
15:45
Kadınlar Sırıkla Atlama Eleme Turu - Grup A
16 Ağustos 2016
15:45
Kadınlar Sırıkla Atlama Eleme Turu - Grup B
16 Ağustos 2016
15:50
Erkekler 3 Adım Atlama Final
TAYLOR Christian
CLAYE Will
DONG Bin
16 Ağustos 2016
15:55
Kadınlar 5000m Tur 1
16 Ağustos 2016
17:00
Erkekler 1500m Tur 1
16 Ağustos 2016
17:20
Erkekler 1500m Tur 1
16 Ağustos 2016
17:34
Erkekler 1500m Tur 1
16 Ağustos 2016
18:20
Kadınlar 100m Engelli Tur 1
16 Ağustos 2016
18:25
Kadınlar 100m Engelli Tur 1
16 Ağustos 2016
18:45
Kadınlar 100m Engelli Tur 1
16 Ağustos 2016
18:46
Kadınlar Disk Atma Final
PERKOVIC Sandra
ROBERT-MICHON Melina
CABALLERO Denia
16 Ağustos 2016
19:05
Kadınlar 100m Engelli Tur 1
16 Ağustos 2016
19:15
Kadınlar 100m Engelli Tur 1 -
16 Ağustos 2016
20:00
Kadınlar 100m Engelli Tur 1 - Grup 6
16 Ağustos 2016
20:35
Erkekler 200m Tur 1
16 Ağustos 2016
21:10
Erkekler 200m Tur 1
16 Ağustos 2016
21:30
Erkekler 200m Tur 1
16 Ağustos 2016
22:00
Erkekler 200m Tur 1
16 Ağustos 2016
22:00
Erkekler 200m Tur 1 -
16 Ağustos 2016
22:00
Erkekler 200m Tur 1 - 6
16 Ağustos 2016
22:10
Erkekler 200m Tur 1 - Grup 7
16 Ağustos 2016
22:30
Erkekler 200m Tur 1 - Grup 8
16 Ağustos 2016
22:52
Erkekler 200m Tur 1 - Grup 9
16 Ağustos 2016
23:00
Erkekler 200m Tur 1 - Grup 10
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 400m Engelli Yarı Final 2
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 400m Engelli Yarı Final 3
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar Cirit Atma Eleme Turu -Grup B
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 200m Yarı Final 1
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 200m Yarı Final 2
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 200m Yarı Final 3
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 1500m Final
KIPYEGON Faith Chepngetich
DIBABA Genzebe
SIMPSON Jennifer
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 110m Engelli Final
MCLEOD Omar
ORTEGA Orlando
BASCOU Dimitri
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Yüksek Atlama Final
DROUIN Derek
BARSHIM Mutaz Essa
BONDARENKO Bohdan
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar Cirit Atma Eleme Turu -Grup A
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 110m Engelli Yarı Final 1
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 110m Engelli Yarı Final 2
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 110m Engelli Yarı Final 3
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar Uzun Atlama Eleme Turu - Grup A
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar Uzun Atlama Eleme Turu - Grup B
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 400m Engelli Yarı Final 1
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 400m Engelli Yarı Final 2
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 400m Engelli Yarı Final 3
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 400m Engelli Yarı Final 1