Bizi takip edin!

Atletizm

M.Ö 776 Antik Yunan olimpiyatlarından beri var olan, en eski olimpik spor olarak kabul edilmektedir. 47’si altın olmak üzere toplamda 141 madalya ile en çok madalyanın dağıtıldığı olimpik spor dalıdır. 100m ile 10,000 m arasında değişen toplam 24 farklı uzunluktaki pist yarışları ile çekiç, disk...

Resimler rio2016.com sitesinden alınmıştır

Atletizm

M.Ö 776 Antik Yunan olimpiyatlarından beri var olan, en eski olimpik spor olarak kabul edilmektedir. 47’si altın olmak üzere toplamda 141 madalya ile en çok madalyanın dağıtıldığı olimpik spor dalıdır.

100m ile 10,000 m arasında değişen toplam 24 farklı uzunluktaki pist yarışları ile çekiç, disk, gülle ve cirit atma, yüksek atlama, uzun atlama, 3 adım atlama, sırıkla atlama gibi 8 farklı alanı da kapsamaktadır. Heptatlon ve Dekatlon’da yine atletizm içerisinde yer almaktadır.

Atletizm branşında Rio 2016’da yapılacak yarışlar;

100m Erkek ve Kadınlar

200m Erkek ve Kadınlar

400m Erkek ve Kadınlar

800m Erkek ve Kadınlar

1,500m 1,500m Erkek ve Kadınlar

5,000m 5,000m Erkek ve Kadınlar

10,000m 10,000m Erkek ve Kadınlar

110m Engelli Erkekler

100m Engelli Kadınlar

400m Erkek ve Kadınlar

3,000m Engellii Erkek ve Kadınlar

4 x 100m Bayrak Yarışı Erkekler ve Kadınlar

4 x 400m Bayrak Yarışı Erkekler ve Kadınlar

Yüksek atlama Erkekler ve Kadınlar

Sırıkla atlama Erkekler ve Kadınlar

Uzun atlama Erkekler ve Kadınlar

3 Adım atlama Erkekler ve Kadınlar

Disk atma Erkekler ve Kadınlar

Çekiç atma Erkekler ve Kadınlar

Cirit Atma Erkekler ve Kadınlar

Gülle Atma Erkekler ve Kadınlar

Dekatlon Erkekler

Heptatlon Kadınlar

AĞUSTOS 19
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Tarih
Kategori
Maçlar/Sonuçlar
Yer
Durum
19 Ağustos 2016
02:55
Erkekler Dekatlon Sırıkla Atlama - Grup A
19 Ağustos 2016
03:00
Erkekler Dekatlon Sırıkla Atlama - Grup B
19 Ağustos 2016
14:00
Erkekler 50km Yürüyüş
TOTH Matej
TALLENT Jared
ARAI Hirooki
19 Ağustos 2016
23:45
Kadınlar 20km Yürüyüş
LIU Hong
GONZALEZ Maria Guadalupe
LU Xiuzhi
19 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar Sırıkla Atlama Final
STEFANIDI Ekaterini
MORRIS Sandi
MCCARTNEY Eliza
19 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 4 x 400m Bayrak Yarışı Tur 1
19 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 4 x 400m Bayrak Yarışı Tur 1
19 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Çekiç Atma Final
NAZAROV Dilshod
TSIKHAN Ivan
NOWICKI Wojciech
19 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 4 x 400m Bayrak Yarışı Tur 1
19 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 4 x 400m Bayrak Yarışı Tur 1
19 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 5000m Final
CHERUIYOT Vivian Jepkemoi
OBIRI Hellen Onsando
AYANA Almaz
19 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 4 x 100m Bayrak Yarışı Final
Amerika Birleşik Devletleri
Jamaika
Büyük Britanya
19 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 4 x 100m Bayrak Yarışı Final
Jamaika
Japonya
Kanada
19 Ağustos 2016
02:55
Erkekler Dekatlon Sırıkla Atlama - Grup A
19 Ağustos 2016
03:00
Erkekler Dekatlon Sırıkla Atlama - Grup B
19 Ağustos 2016
14:00
Erkekler 50km Yürüyüş
TOTH Matej
TALLENT Jared
ARAI Hirooki
19 Ağustos 2016
23:45
Kadınlar 20km Yürüyüş
LIU Hong
GONZALEZ Maria Guadalupe
LU Xiuzhi
19 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar Sırıkla Atlama Final
STEFANIDI Ekaterini
MORRIS Sandi
MCCARTNEY Eliza
19 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 4 x 400m Bayrak Yarışı Tur 1
19 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 4 x 400m Bayrak Yarışı Tur 1
19 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Çekiç Atma Final
NAZAROV Dilshod
TSIKHAN Ivan
NOWICKI Wojciech
19 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 4 x 400m Bayrak Yarışı Tur 1
19 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 4 x 400m Bayrak Yarışı Tur 1
19 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 5000m Final
CHERUIYOT Vivian Jepkemoi
OBIRI Hellen Onsando
AYANA Almaz
19 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 4 x 100m Bayrak Yarışı Final
Amerika Birleşik Devletleri
Jamaika
Büyük Britanya
19 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 4 x 100m Bayrak Yarışı Final
Jamaika
Japonya
Kanada