Bizi takip edin!

Badminton

Atletlerin bir raket yardımıyla tüyü yere düşürmeden birbirlerine atmalarını içeren oyundur ve 2000 yıllık bir geçmişe sahip olduğu söylenmektedir. İlk defa 1992 Barcelona Olimpiyatları’nda programa dahil edilmiştir. 1992’de kadınlar ve erkeklerde tekli ve çiftli olarak yer almış iken, 1996 Atlant...

Resimler rio2016.com sitesinden alınmıştır

Badminton

Atletlerin bir raket yardımıyla tüyü yere düşürmeden birbirlerine atmalarını içeren oyundur ve 2000 yıllık bir geçmişe sahip olduğu söylenmektedir.

İlk defa 1992 Barcelona Olimpiyatları’nda programa dahil edilmiştir. 1992’de kadınlar ve erkeklerde tekli ve çiftli olarak yer almış iken, 1996 Atlanta Olimpiyatları'nda karışık çiftler kategorisi de müsabakalarda yer almaya başlamıştır.

Badminton, raket ve net içermesi nedeniyle ne kadar tenise benzetilse de oyun kuralları açısından farklılık arz etmektedir.Badminton'un Bireysel erkek, bireysel kadın, kadın, erkek ve karışık çiftlerde toplam 5 madalya kategorisi bulunmaktadır.

AĞUSTOS 14
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Tarih
Kategori
Maçlar/Sonuçlar
Yer
Durum
14 Ağustos 2016
00:56
Tek Erkekler Grup Aşaması - Grp C
TAN Yuhan
ZILBERMAN Misha
14 Ağustos 2016
02:20
Tek Kadınlar Grup Aşaması - Grp N
PERMINOVA Natalia
BALDAUF Elisabeth
14 Ağustos 2016
02:20
Çift Kadınlar Grup Aşaması - Grp B
LUO Ying - LUO Yu
LEE Eva - OBANANA Paula Lynn
14 Ağustos 2016
02:30
Tek Kadınlar Grup Aşaması - Grp A
MARIN Carolina
KJAERSFELDT Line
14 Ağustos 2016
02:44
Tek Erkekler Grup Aşaması - Grp K
DE OLIVEIRA Ygor Coelho
EVANS Scott
14 Ağustos 2016
02:53
Tek Kadınlar Grup Aşaması - Grp H
FOO KUNE Kate
CHEN Hsuan-Yu Wendy
14 Ağustos 2016
03:00
Çift Erkekler Grup Aşaması - Grp D
ENDO Hiroyuki - HAYAKAWA Kenichi
ATTRI Manu - REDDY B. Sumeeth
14 Ağustos 2016
03:18
Tek Erkekler Grup Aşaması - Grp D
ABIAN Pablo
YU Jaspar Woon Chai
14 Ağustos 2016
03:27
Tek Erkekler Grup Aşaması - Grp G
LEVERDEZ Brice
MUST Raul
14 Ağustos 2016
03:50
Çift Kadınlar Grup Aşaması - Grp D
STOEVA Gabriela - STOEVA Stefani
GOLISZEWSKI Johanna - NELTE Carla
14 Ağustos 2016
04:30
Tek Kadınlar Grup Aşaması - Grp D
ZETCHIRI Linda
JAQUET Sabrina
14 Ağustos 2016
04:35
Çift Kadınlar Grup Aşaması - Grp C
OLVER Heather - SMITH Lauren
POON Lok Yan - TSE Ying Suet
14 Ağustos 2016
04:37
Karışık Çiftler Grup Aşaması - Grp C
ISARA Bodin - AMITRAPAI Savitree
MIDDLETON Robin - CHOO Leanne
14 Ağustos 2016
14:30
Tek Erkekler Grup Aşaması - Grp N
SON Wan Ho
POCHTAROV Artem
14 Ağustos 2016
14:30
Tek Kadınlar Grup Aşaması - Grp L
INTANON Ratchanok
YIP Pui Yin
14 Ağustos 2016
14:30
Tek Kadınlar Grup Aşaması - Grp K
YAMAGUCHI Akane
TEE Jing Yi
14 Ağustos 2016
14:55
Tek Kadınlar Grup Aşaması - Grp G
NEHWAL Saina
ULITINA Maria
14 Ağustos 2016
14:55
Tek Erkekler Grup Aşaması - Grp A
LEE Chong Wei
WONG Zi Liang Derek
14 Ağustos 2016
14:55
Tek Erkekler Grup Aşaması - Grp J
SUGIARTO Tommy
GUERRERO Osleni
14 Ağustos 2016
15:40
Tek Erkekler Grup Aşaması - Grp E
LIN Dan
NGUYEN Tien Minh
14 Ağustos 2016
15:40
Tek Erkekler Grup Aşaması - Grp M
NG Ka Long Angus
MARTINS Pedro
14 Ağustos 2016
15:40
Tek Kadınlar Grup Aşaması - Grp C
SUNG Ji Hyun
LIANG Xiao Yu
14 Ağustos 2016
16:05
Tek Erkekler Grup Aşaması - Grp C
CHOU Tien Chen
TAN Yuhan
14 Ağustos 2016
16:05
Tek Erkekler Grup Aşaması - Grp I
OUSEPH Rajiv
SASAKI Sho
14 Ağustos 2016
16:05
Tek Kadınlar Grup Aşaması - Grp J
OKUHARA Nozomi
FANETRI Lindaweni
14 Ağustos 2016
18:25
Tek Erkekler Grup Aşaması - Grp E
MALKOV Vladimir
OBERNOSTERER David
14 Ağustos 2016
18:30
Tek Erkekler Grup Aşaması - Grp H
KIDAMBI Srikanth
HURSKAINEN Henri
14 Ağustos 2016
18:43
Tek Erkekler Grup Aşaması - Grp P
CHEN Long
CORDON Kevin
14 Ağustos 2016
19:02
Tek Erkekler Grup Aşaması - Grp L
AXELSEN Viktor
LEE Dong Keun
14 Ağustos 2016
20:07
Tek Kadınlar Grup Aşaması - Grp M
PUSARLA V. Sindhu
LI Michelle
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Tek Kadınlar Grup Aşaması - Grp D
GILMOUR Kirsty
ZETCHIRI Linda
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Karışık Çiftler Çeyrek Final
ZHANG Nan - ZHAO Yunlei
KAZUNO Kenta - KURIHARA Ayane
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Karışık Çiftler Çeyrek Final
AHMAD Tontowi - NATSIR Liliyana
JORDAN Praveen - SUSANTO Debby
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Tek Kadınlar Grup Aşaması - Grp E
TAN Lianne
SANTOS Telma
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Tek Kadınlar Grup Aşaması - Grp N
TAI Tzu Ying
PERMINOVA Natalia
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Karışık Çiftler Çeyrek Final
CHAN Peng Soon - GOH Liu Ying
MATEUSIAK Robert - ZIEBA Nadiezda
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Tek Kadınlar Grup Aşaması - Grp H
BURANAPRASERTSUK Porntip
FOO KUNE Kate
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Karışık Çiftler Çeyrek Final
XU Chen - MA Jin
KO Sung Hyun - KIM Ha Na
14 Ağustos 2016
00:56
Tek Erkekler Grup Aşaması - Grp C
TAN Yuhan
ZILBERMAN Misha
14 Ağustos 2016
02:20
Tek Kadınlar Grup Aşaması - Grp N
PERMINOVA Natalia
BALDAUF Elisabeth
14 Ağustos 2016
02:20
Çift Kadınlar Grup Aşaması - Grp B
LUO Ying - LUO Yu
LEE Eva - OBANANA Paula Lynn
14 Ağustos 2016
02:30
Tek Kadınlar Grup Aşaması - Grp A
MARIN Carolina
KJAERSFELDT Line
14 Ağustos 2016
02:44
Tek Erkekler Grup Aşaması - Grp K
DE OLIVEIRA Ygor Coelho
EVANS Scott
14 Ağustos 2016
02:53
Tek Kadınlar Grup Aşaması - Grp H
FOO KUNE Kate
CHEN Hsuan-Yu Wendy
14 Ağustos 2016
03:00
Çift Erkekler Grup Aşaması - Grp D
ENDO Hiroyuki - HAYAKAWA Kenichi
ATTRI Manu - REDDY B. Sumeeth
14 Ağustos 2016
03:18
Tek Erkekler Grup Aşaması - Grp D
ABIAN Pablo
YU Jaspar Woon Chai
14 Ağustos 2016
03:27
Tek Erkekler Grup Aşaması - Grp G
LEVERDEZ Brice
MUST Raul
14 Ağustos 2016
03:50
Çift Kadınlar Grup Aşaması - Grp D
STOEVA Gabriela - STOEVA Stefani
GOLISZEWSKI Johanna - NELTE Carla
14 Ağustos 2016
04:30
Tek Kadınlar Grup Aşaması - Grp D
ZETCHIRI Linda
JAQUET Sabrina
14 Ağustos 2016
04:35
Çift Kadınlar Grup Aşaması - Grp C
OLVER Heather - SMITH Lauren
POON Lok Yan - TSE Ying Suet
14 Ağustos 2016
04:37
Karışık Çiftler Grup Aşaması - Grp C
ISARA Bodin - AMITRAPAI Savitree
MIDDLETON Robin - CHOO Leanne
14 Ağustos 2016
14:30
Tek Erkekler Grup Aşaması - Grp N
SON Wan Ho
POCHTAROV Artem
14 Ağustos 2016
14:30
Tek Kadınlar Grup Aşaması - Grp L
INTANON Ratchanok
YIP Pui Yin
14 Ağustos 2016
14:30
Tek Kadınlar Grup Aşaması - Grp K
YAMAGUCHI Akane
TEE Jing Yi
14 Ağustos 2016
14:55
Tek Kadınlar Grup Aşaması - Grp G
NEHWAL Saina
ULITINA Maria
14 Ağustos 2016
14:55
Tek Erkekler Grup Aşaması - Grp A
LEE Chong Wei
WONG Zi Liang Derek
14 Ağustos 2016
14:55
Tek Erkekler Grup Aşaması - Grp J
SUGIARTO Tommy
GUERRERO Osleni
14 Ağustos 2016
15:40
Tek Erkekler Grup Aşaması - Grp E
LIN Dan
NGUYEN Tien Minh
14 Ağustos 2016
15:40
Tek Erkekler Grup Aşaması - Grp M
NG Ka Long Angus
MARTINS Pedro
14 Ağustos 2016
15:40
Tek Kadınlar Grup Aşaması - Grp C
SUNG Ji Hyun
LIANG Xiao Yu
14 Ağustos 2016
16:05
Tek Erkekler Grup Aşaması - Grp C
CHOU Tien Chen
TAN Yuhan
14 Ağustos 2016
16:05
Tek Erkekler Grup Aşaması - Grp I
OUSEPH Rajiv
SASAKI Sho
14 Ağustos 2016
16:05
Tek Kadınlar Grup Aşaması - Grp J
OKUHARA Nozomi
FANETRI Lindaweni
14 Ağustos 2016
18:25
Tek Erkekler Grup Aşaması - Grp E
MALKOV Vladimir
OBERNOSTERER David
14 Ağustos 2016
18:30
Tek Erkekler Grup Aşaması - Grp H
KIDAMBI Srikanth
HURSKAINEN Henri
14 Ağustos 2016
18:43
Tek Erkekler Grup Aşaması - Grp P
CHEN Long
CORDON Kevin
14 Ağustos 2016
19:02
Tek Erkekler Grup Aşaması - Grp L
AXELSEN Viktor
LEE Dong Keun
14 Ağustos 2016
20:07
Tek Kadınlar Grup Aşaması - Grp M
PUSARLA V. Sindhu
LI Michelle
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Tek Kadınlar Grup Aşaması - Grp D
GILMOUR Kirsty
ZETCHIRI Linda
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Karışık Çiftler Çeyrek Final
ZHANG Nan - ZHAO Yunlei
KAZUNO Kenta - KURIHARA Ayane
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Karışık Çiftler Çeyrek Final
AHMAD Tontowi - NATSIR Liliyana
JORDAN Praveen - SUSANTO Debby
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Tek Kadınlar Grup Aşaması - Grp E
TAN Lianne
SANTOS Telma
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Tek Kadınlar Grup Aşaması - Grp N
TAI Tzu Ying
PERMINOVA Natalia
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Karışık Çiftler Çeyrek Final
CHAN Peng Soon - GOH Liu Ying
MATEUSIAK Robert - ZIEBA Nadiezda
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Tek Kadınlar Grup Aşaması - Grp H
BURANAPRASERTSUK Porntip
FOO KUNE Kate
14 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Karışık Çiftler Çeyrek Final
XU Chen - MA Jin
KO Sung Hyun - KIM Ha Na