Bizi takip edin!

Boks

Antik Yunan’da düzenlenen olimpiyat oyunlarından bu yana programda olan Boks sporu, 1867 yılında John Chambers’in belirlediği kurallarla günümüze kadar gelmiştir. 2012 Londra oyunlarında Kadın atletlere de katılım izni verilmiştir. Erkeklerde 3’er dakikalık 3 raunt, Kadınlarda ise 2’şer dakikalık ...

Resimler rio2016.com sitesinden alınmıştır

Boks

Antik Yunan’da düzenlenen olimpiyat oyunlarından bu yana programda olan Boks sporu, 1867 yılında John Chambers’in belirlediği kurallarla günümüze kadar gelmiştir. 2012 Londra oyunlarında Kadın atletlere de katılım izni verilmiştir.

Erkeklerde 3’er dakikalık 3 raunt, Kadınlarda ise 2’şer dakikalık 4 raunt olarak oynanmaktadır.

Maçlar kiloya göre erkeklerde 10, kadınlarda 3 ayrı siklette eleme usulü yapılmaktadır.

Muhammed Ali, Joe Frazier ( altın, 1960 Roma) , George Foreman (altın, Meksiko City 1968), Sugar Ray Leonard(altın, 1976 Montreal), Evander Holyfield( bronz, 1984 Los Angelese), Oscar de la Hoya ( altın, 1992 Barselona) ve Floyd Mayweather Jr.( bronz, 1996 Atlanta) olimpik madalyalı efsane boksörlerdir.

AĞUSTOS 10
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Tarih
Kategori
Maçlar/Sonuçlar
Yer
Durum
10 Ağustos 2016
18:00
Erkekler Hafif Sinek Sıklet (46-49kg) Çeyrek Final 1
ARGILAGOS Joahnys
WARUI Peter Mungai
10 Ağustos 2016
18:00
Erkekler Hafif Sinek Sıklet (46-49kg) Çeyrek Final 2
MARTINEZ Yurberjen Herney
CARMONA HEREDIA Samuel
10 Ağustos 2016
18:45
Erkekler Horoz Sıklet (56kg) Elemeler
AVAGYAN Aram
MORISAKA Arashi
10 Ağustos 2016
19:02
Erkekler Horoz Sıklet (56kg) Elemeler
ASHFAQ Qais
BUTDEE Chatchai
10 Ağustos 2016
19:17
Erkekler Horoz Sıklet (56kg) Elemeler
WARAWARA Boe
NIKITIN Vladimir
10 Ağustos 2016
19:30
Erkekler Hafif Velter Sıklet (64kg) Elemeler
THARUMALINGAM Thulasi
BAATARSUKH Chinzorig
10 Ağustos 2016
19:52
Erkekler Hafif Velter Sıklet (64kg) Elemeler
ARCON Luis Martin
BACHKOV Hovhannes
10 Ağustos 2016
20:24
Erkekler Hafif Velter Sıklet (64kg) Elemeler
HU Qianxun
CURIEL Raul
10 Ağustos 2016
20:40
Erkekler Hafif Ağır Sıklet (81kg) Elemeler
LA CRUZ Julio Cesar
UNAL Mehmet Nadir
10 Ağustos 2016
21:30
Erkekler Hafif Ağır Sıklet (81kg) Elemeler
SEP Hrvoje
BORGES Michel
10 Ağustos 2016
22:00
Erkekler Ağır Sıklet (91kg) Çeyrek Final 1
TISHCHENKO Evgeny
RUSSO Clemente
10 Ağustos 2016
22:57
Erkekler Ağır Sıklet (91kg) Çeyrek Final 2
TULAGANOV Rustam
ABDULLAYEV Abdulkadir
10 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Hafif Sinek Sıklet (46-49kg) Çeyrek Final 4
QUIPO PILATAXI Carlos Eduardo
HERNANDEZ Nico Miguel
10 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Horoz Sıklet (56kg) Elemeler
ASANAU Dzmitry
GARCIA MORA Hector Luis
10 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Horoz Sıklet (56kg) Elemeler
NJANGIRU Benson Gicharu
ERDENEBAT Tsendbaatar
10 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Horoz Sıklet (56kg) Elemeler
DE JESUS Robenilson
HAMMACHI Fahem
10 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Hafif Velter Sıklet (64kg) Elemeler
GAIBNAZAROV Fazliddin
MALONGA DZALAMOU Dival Forele
10 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Hafif Velter Sıklet (64kg) Elemeler
KUMAR Manoj
PETRAUSKAS Evaldas
10 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Hafif Velter Sıklet (64kg) Elemeler
HITCHINS Richardson
RUSSELL Gary
10 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Hafif Ağır Sıklet (81kg) Elemeler
BAUDERLIQUE Mathieu Albert Daniel
CARRILLO Juan Carlos
10 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Hafif Ağır Sıklet (81kg) Elemeler
MINA Carlos Andres
WARD Joseph
10 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Ağır Sıklet (91kg) Çeyrek Final 3
LEVIT Vassiliy
ST PIERRE Kennedy
10 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Ağır Sıklet (91kg) Çeyrek Final 4
PERALTA Yamil Alberto
SAVON Erislandy
10 Ağustos 2016
18:00
Erkekler Hafif Sinek Sıklet (46-49kg) Çeyrek Final 1
ARGILAGOS Joahnys
WARUI Peter Mungai
10 Ağustos 2016
18:00
Erkekler Hafif Sinek Sıklet (46-49kg) Çeyrek Final 2
MARTINEZ Yurberjen Herney
CARMONA HEREDIA Samuel
10 Ağustos 2016
18:45
Erkekler Horoz Sıklet (56kg) Elemeler
AVAGYAN Aram
MORISAKA Arashi
10 Ağustos 2016
19:02
Erkekler Horoz Sıklet (56kg) Elemeler
ASHFAQ Qais
BUTDEE Chatchai
10 Ağustos 2016
19:17
Erkekler Horoz Sıklet (56kg) Elemeler
WARAWARA Boe
NIKITIN Vladimir
10 Ağustos 2016
19:30
Erkekler Hafif Velter Sıklet (64kg) Elemeler
THARUMALINGAM Thulasi
BAATARSUKH Chinzorig
10 Ağustos 2016
19:52
Erkekler Hafif Velter Sıklet (64kg) Elemeler
ARCON Luis Martin
BACHKOV Hovhannes
10 Ağustos 2016
20:24
Erkekler Hafif Velter Sıklet (64kg) Elemeler
HU Qianxun
CURIEL Raul
10 Ağustos 2016
20:40
Erkekler Hafif Ağır Sıklet (81kg) Elemeler
LA CRUZ Julio Cesar
UNAL Mehmet Nadir
10 Ağustos 2016
21:30
Erkekler Hafif Ağır Sıklet (81kg) Elemeler
SEP Hrvoje
BORGES Michel
10 Ağustos 2016
22:00
Erkekler Ağır Sıklet (91kg) Çeyrek Final 1
TISHCHENKO Evgeny
RUSSO Clemente
10 Ağustos 2016
22:57
Erkekler Ağır Sıklet (91kg) Çeyrek Final 2
TULAGANOV Rustam
ABDULLAYEV Abdulkadir
10 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Hafif Sinek Sıklet (46-49kg) Çeyrek Final 4
QUIPO PILATAXI Carlos Eduardo
HERNANDEZ Nico Miguel
10 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Horoz Sıklet (56kg) Elemeler
ASANAU Dzmitry
GARCIA MORA Hector Luis
10 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Horoz Sıklet (56kg) Elemeler
NJANGIRU Benson Gicharu
ERDENEBAT Tsendbaatar
10 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Horoz Sıklet (56kg) Elemeler
DE JESUS Robenilson
HAMMACHI Fahem
10 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Hafif Velter Sıklet (64kg) Elemeler
GAIBNAZAROV Fazliddin
MALONGA DZALAMOU Dival Forele
10 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Hafif Velter Sıklet (64kg) Elemeler
KUMAR Manoj
PETRAUSKAS Evaldas
10 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Hafif Velter Sıklet (64kg) Elemeler
HITCHINS Richardson
RUSSELL Gary
10 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Hafif Ağır Sıklet (81kg) Elemeler
BAUDERLIQUE Mathieu Albert Daniel
CARRILLO Juan Carlos
10 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Hafif Ağır Sıklet (81kg) Elemeler
MINA Carlos Andres
WARD Joseph
10 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Ağır Sıklet (91kg) Çeyrek Final 3
LEVIT Vassiliy
ST PIERRE Kennedy
10 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Ağır Sıklet (91kg) Çeyrek Final 4
PERALTA Yamil Alberto
SAVON Erislandy