Bizi takip edin!

Boks

Antik Yunan’da düzenlenen olimpiyat oyunlarından bu yana programda olan Boks sporu, 1867 yılında John Chambers’in belirlediği kurallarla günümüze kadar gelmiştir. 2012 Londra oyunlarında Kadın atletlere de katılım izni verilmiştir. Erkeklerde 3’er dakikalık 3 raunt, Kadınlarda ise 2’şer dakikalık ...

Resimler rio2016.com sitesinden alınmıştır

Boks

Antik Yunan’da düzenlenen olimpiyat oyunlarından bu yana programda olan Boks sporu, 1867 yılında John Chambers’in belirlediği kurallarla günümüze kadar gelmiştir. 2012 Londra oyunlarında Kadın atletlere de katılım izni verilmiştir.

Erkeklerde 3’er dakikalık 3 raunt, Kadınlarda ise 2’şer dakikalık 4 raunt olarak oynanmaktadır.

Maçlar kiloya göre erkeklerde 10, kadınlarda 3 ayrı siklette eleme usulü yapılmaktadır.

Muhammed Ali, Joe Frazier ( altın, 1960 Roma) , George Foreman (altın, Meksiko City 1968), Sugar Ray Leonard(altın, 1976 Montreal), Evander Holyfield( bronz, 1984 Los Angelese), Oscar de la Hoya ( altın, 1992 Barselona) ve Floyd Mayweather Jr.( bronz, 1996 Atlanta) olimpik madalyalı efsane boksörlerdir.

AĞUSTOS 16
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Tarih
Kategori
Maçlar/Sonuçlar
Yer
Durum
16 Ağustos 2016
00:00
Erkekler Velter (69kg) Yarı Final 1
RABII Mohammed
GIYASOV Shakhram
16 Ağustos 2016
00:00
Erkekler Orta Sıklet (75kg) Çeyrek Final 1
LOPEZ Arlen
MBILLI Christian
16 Ağustos 2016
00:06
Erkekler Orta Sıklet (75kg) Çeyrek Final 2
ALIMKHANULY Zhanibek
SHAKHSUVARLY Kamran
16 Ağustos 2016
04:06
Kadınlar Hafif Sıklet (57-60kg) Çeyrek Final 3
BELIAKOVA Anastasiia
MAYER Mikaela Joslin
16 Ağustos 2016
04:30
Kadınlar Hafif Sıklet (57-60kg) Çeyrek Final 4
TESTA Irma
MOSSELY Estelle
16 Ağustos 2016
05:59
Erkekler Sinek Sıklet (52kg) Elemeler
ALOIAN Misha
KONKI Elie
16 Ağustos 2016
18:09
Kadınlar Sinek Sıklet (48-51kg) Çeyrek Final 1
ADAMS Nicola
KOB Tetyana
16 Ağustos 2016
18:39
Kadınlar Sinek Sıklet (48-51kg) Çeyrek Final 2
BUJOLD Mandy
REN Cancan
16 Ağustos 2016
19:18
Erkekler Horoz Sıklet (56kg) Çeyrek Final 1
CONLAN Michael John
NIKITIN Vladimir
16 Ağustos 2016
20:47
Erkekler Horoz Sıklet (56kg) Çeyrek Final 2
ERDENEBAT Tsendbaatar
STEVENSON Shakur
16 Ağustos 2016
21:41
Erkekler Hafif Velter Sıklet (64kg) Çeyrek Final 1
DUNAYTSEV Vitaly
HU Qianxun
16 Ağustos 2016
22:00
Erkekler Hafif Velter Sıklet (64kg) Çeyrek Final 2
GAIBNAZAROV Fazliddin
RUSSELL Gary
16 Ağustos 2016
22:46
Erkekler Hafif Ağır Sıklet (81kg) Yarı Final 1
LA CRUZ Julio Cesar
BAUDERLIQUE Mathieu Albert Daniel
16 Ağustos 2016
23:00
Erkekler Süper Ağır Sıklet (+91kg) Çeyrek Final 1
YOKA Tony Victor James
IASHAISH Hussein
16 Ağustos 2016
23:44
Erkekler Süper Ağır Sıklet (+91kg) Çeyrek Final 2
PERO Leinier Eunice
HRGOVIC Filip
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Horoz Sıklet (56kg) Çeyrek Final 4
MELIAN Alberto Ezequiel
AKHMADALIEV Murodjon
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Hafif Velter Sıklet (64kg) Çeyrek Final 3
HARUTYUNYAN Artem
GOZGEC Batuhan
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Hafif Velter Sıklet (64kg) Çeyrek Final 4
SOTOMAYOR COLLAZO Lorenzo
TOLEDO Yasnier
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Hafif Ağır Sıklet (81kg) Yarı Final 2
BUATSI Joshua
NIYAZYMBETOV Adilbek
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Süper Ağır Sıklet (+91kg) Çeyrek Final 3
JOYCE Joe
JALOLOV Bakhodir
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Süper Ağır Sıklet (+91kg) Çeyrek Final 4
AJAGBA Efe
DYCHKO Ivan
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Hafif Sıklet (60kg) Final Maçı
CONCEICAO Robson
OUMIHA Sofiane
16 Ağustos 2016
00:00
Erkekler Velter (69kg) Yarı Final 1
RABII Mohammed
GIYASOV Shakhram
16 Ağustos 2016
00:00
Erkekler Orta Sıklet (75kg) Çeyrek Final 1
LOPEZ Arlen
MBILLI Christian
16 Ağustos 2016
00:06
Erkekler Orta Sıklet (75kg) Çeyrek Final 2
ALIMKHANULY Zhanibek
SHAKHSUVARLY Kamran
16 Ağustos 2016
04:06
Kadınlar Hafif Sıklet (57-60kg) Çeyrek Final 3
BELIAKOVA Anastasiia
MAYER Mikaela Joslin
16 Ağustos 2016
04:30
Kadınlar Hafif Sıklet (57-60kg) Çeyrek Final 4
TESTA Irma
MOSSELY Estelle
16 Ağustos 2016
05:59
Erkekler Sinek Sıklet (52kg) Elemeler
ALOIAN Misha
KONKI Elie
16 Ağustos 2016
18:09
Kadınlar Sinek Sıklet (48-51kg) Çeyrek Final 1
ADAMS Nicola
KOB Tetyana
16 Ağustos 2016
18:39
Kadınlar Sinek Sıklet (48-51kg) Çeyrek Final 2
BUJOLD Mandy
REN Cancan
16 Ağustos 2016
19:18
Erkekler Horoz Sıklet (56kg) Çeyrek Final 1
CONLAN Michael John
NIKITIN Vladimir
16 Ağustos 2016
20:47
Erkekler Horoz Sıklet (56kg) Çeyrek Final 2
ERDENEBAT Tsendbaatar
STEVENSON Shakur
16 Ağustos 2016
21:41
Erkekler Hafif Velter Sıklet (64kg) Çeyrek Final 1
DUNAYTSEV Vitaly
HU Qianxun
16 Ağustos 2016
22:00
Erkekler Hafif Velter Sıklet (64kg) Çeyrek Final 2
GAIBNAZAROV Fazliddin
RUSSELL Gary
16 Ağustos 2016
22:46
Erkekler Hafif Ağır Sıklet (81kg) Yarı Final 1
LA CRUZ Julio Cesar
BAUDERLIQUE Mathieu Albert Daniel
16 Ağustos 2016
23:00
Erkekler Süper Ağır Sıklet (+91kg) Çeyrek Final 1
YOKA Tony Victor James
IASHAISH Hussein
16 Ağustos 2016
23:44
Erkekler Süper Ağır Sıklet (+91kg) Çeyrek Final 2
PERO Leinier Eunice
HRGOVIC Filip
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Horoz Sıklet (56kg) Çeyrek Final 4
MELIAN Alberto Ezequiel
AKHMADALIEV Murodjon
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Hafif Velter Sıklet (64kg) Çeyrek Final 3
HARUTYUNYAN Artem
GOZGEC Batuhan
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Hafif Velter Sıklet (64kg) Çeyrek Final 4
SOTOMAYOR COLLAZO Lorenzo
TOLEDO Yasnier
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Hafif Ağır Sıklet (81kg) Yarı Final 2
BUATSI Joshua
NIYAZYMBETOV Adilbek
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Süper Ağır Sıklet (+91kg) Çeyrek Final 3
JOYCE Joe
JALOLOV Bakhodir
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Süper Ağır Sıklet (+91kg) Çeyrek Final 4
AJAGBA Efe
DYCHKO Ivan
16 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler Hafif Sıklet (60kg) Final Maçı
CONCEICAO Robson
OUMIHA Sofiane