Bizi takip edin!

Eskrim

Kılıçla dövüşmenin yüzlerce yıllık bir geçmişi olsa da, eskrimin bir spor haline gelmesi 19. Yüzyıldadır. 1896 Atina oyunlarından beri olimpiyat programına dahil olan Eskrim, 1924 Paris oyunlarıyla kadın atletlerin katılımına da açılmıştır. Epe, flöre ve kılıç (sabr) olmak üzere 3 kategoride yap...

Resimler rio2016.com sitesinden alınmıştır

Eskrim

Kılıçla dövüşmenin yüzlerce yıllık bir geçmişi olsa da, eskrimin bir spor haline gelmesi 19. Yüzyıldadır. 1896 Atina oyunlarından beri olimpiyat programına dahil olan Eskrim, 1924 Paris oyunlarıyla kadın atletlerin katılımına da açılmıştır.

Epe, flöre ve kılıç (sabr) olmak üzere 3 kategoride yapılmaktadır.

Epe’de silahın ucuyla rakibin vücudunun herhangi bir noktasına dokunmak sayı kazandırır. Flöre de vuruşlar gövdeye yapılmalıdır. Kılıçta ise puan , rakibin vücudu ile birlikte kafasına, kılıcın herhangi bir yeriyle vurmasıyla kazanılmaktadır. Vuruşlar özel kıyafetlere bağlı sensörlar aracılığıyla tespit edilebilmektedir.

Eskrim dalında yarışan atletler maske, pantolon, ceket ve eldivenlerden oluşan koruyucu özel kıyafetler giymektedir.

Bireysel ve takım olarak erkek ve kadınlarda toplam 10 madalya kategorisi bulunmaktadır.

AĞUSTOS 11
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Tarih
Kategori
Maçlar/Sonuçlar
Yer
Durum
11 Ağustos 2016
00:00
Erkekler Bireysel Kılıç Son 16
HARTUNG Max
HOMER Daryl
11 Ağustos 2016
00:15
Erkekler Bireysel Kılıç Son 16
MONTANO Aldo
KOVALEV Nikolay
11 Ağustos 2016
00:25
Erkekler Bireysel Kılıç Son 16
SZILAGYI Aron
BUIKEVICH Aliaksandr
11 Ağustos 2016
00:28
Erkekler Bireysel Kılıç Son 16
VU Thanh An
ANSTETT Vincent
11 Ağustos 2016
00:30
Erkekler Bireysel Kılıç Son 16
SZABO Matyas
PASKOV Pancho
11 Ağustos 2016
01:34
Erkekler Bireysel Kılıç Çeyrek Final 1
KIM Junghwan
KOVALEV Nikolay
11 Ağustos 2016
01:50
Erkekler Bireysel Kılıç Çeyrek Final 2
DOLNICEANU Tiberiu
SZILAGYI Aron
11 Ağustos 2016
01:50
Erkekler Bireysel Kılıç Çeyrek Final 3
ABEDINI Mojtaba
ANSTETT Vincent
11 Ağustos 2016
01:51
Erkekler Bireysel Kılıç Çeyrek Final 4
HOMER Daryl
SZABO Matyas
11 Ağustos 2016
15:00
Kadınlar Epe Takım Son 16
Brezilya
Ukrayna
11 Ağustos 2016
16:45
Kadınlar Epe Takım Çeyrek Final 1
Çin
Ukrayna
11 Ağustos 2016
17:00
Kadınlar Epe Takım Çeyrek Final 2
Güney Kore
Estonya
11 Ağustos 2016
17:00
Kadınlar Epe Takım Çeyrek Final 3
Rusya Federasyonu
Fransa
11 Ağustos 2016
17:00
Kadınlar Epe Takım Çeyrek Final 4
Amerika Birleşik Devletleri
Romanya
11 Ağustos 2016
19:15
Kadınlar Epe Takım 5-8'incilik Maçı
Ukrayna
Güney Kore
11 Ağustos 2016
19:15
Kadınlar Epe Takım 5-8'incilik Maçı
Fransa
Amerika Birleşik Devletleri
11 Ağustos 2016
21:30
Kadınlar Epe Takım Yarı Final 1
Çin
Estonya
11 Ağustos 2016
21:30
Kadınlar Epe Takım Yarı Final 2
Rusya Federasyonu
Romanya
11 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar Epe Takım Bronz Madalya Maçı
Estonya
Rusya Federasyonu
11 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar Epe Takım Altın Madalya Maçı
Çin
Romanya
11 Ağustos 2016
00:00
Erkekler Bireysel Kılıç Son 16
HARTUNG Max
HOMER Daryl
11 Ağustos 2016
00:15
Erkekler Bireysel Kılıç Son 16
MONTANO Aldo
KOVALEV Nikolay
11 Ağustos 2016
00:25
Erkekler Bireysel Kılıç Son 16
SZILAGYI Aron
BUIKEVICH Aliaksandr
11 Ağustos 2016
00:28
Erkekler Bireysel Kılıç Son 16
VU Thanh An
ANSTETT Vincent
11 Ağustos 2016
00:30
Erkekler Bireysel Kılıç Son 16
SZABO Matyas
PASKOV Pancho
11 Ağustos 2016
01:34
Erkekler Bireysel Kılıç Çeyrek Final 1
KIM Junghwan
KOVALEV Nikolay
11 Ağustos 2016
01:50
Erkekler Bireysel Kılıç Çeyrek Final 2
DOLNICEANU Tiberiu
SZILAGYI Aron
11 Ağustos 2016
01:50
Erkekler Bireysel Kılıç Çeyrek Final 3
ABEDINI Mojtaba
ANSTETT Vincent
11 Ağustos 2016
01:51
Erkekler Bireysel Kılıç Çeyrek Final 4
HOMER Daryl
SZABO Matyas
11 Ağustos 2016
15:00
Kadınlar Epe Takım Son 16
Brezilya
Ukrayna
11 Ağustos 2016
16:45
Kadınlar Epe Takım Çeyrek Final 1
Çin
Ukrayna
11 Ağustos 2016
17:00
Kadınlar Epe Takım Çeyrek Final 2
Güney Kore
Estonya
11 Ağustos 2016
17:00
Kadınlar Epe Takım Çeyrek Final 3
Rusya Federasyonu
Fransa
11 Ağustos 2016
17:00
Kadınlar Epe Takım Çeyrek Final 4
Amerika Birleşik Devletleri
Romanya
11 Ağustos 2016
19:15
Kadınlar Epe Takım 5-8'incilik Maçı
Ukrayna
Güney Kore
11 Ağustos 2016
19:15
Kadınlar Epe Takım 5-8'incilik Maçı
Fransa
Amerika Birleşik Devletleri
11 Ağustos 2016
21:30
Kadınlar Epe Takım Yarı Final 1
Çin
Estonya
11 Ağustos 2016
21:30
Kadınlar Epe Takım Yarı Final 2
Rusya Federasyonu
Romanya
11 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar Epe Takım Bronz Madalya Maçı
Estonya
Rusya Federasyonu
11 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar Epe Takım Altın Madalya Maçı
Çin
Romanya