Bizi takip edin!

Judo

Judo, Jigaro Kano tarafından yaratılan spor dalıdır. Teknikle birlikte mental disiplini geliştirmeyi de amaçlamaktadır. İlk defa 1964 Tokyo oyunlarında olimpiyat programına dahil edilmiştir. 72 madalya ile Japonlar bu daldaki en başarılı sporculardır. 1992 Barselona ile kadın müsabakalarına da başla...

Resimler rio2016.com sitesinden alınmıştır

Judo

Judo, Jigaro Kano tarafından yaratılan spor dalıdır. Teknikle birlikte mental disiplini geliştirmeyi de amaçlamaktadır. İlk defa 1964 Tokyo oyunlarında olimpiyat programına dahil edilmiştir. 72 madalya ile Japonlar bu daldaki en başarılı sporculardır. 1992 Barselona ile kadın müsabakalarına da başlandı. Hem kadın hem erkeklerde 7 farklı ağırlık kategorisinde yarışmalar yapılmaktadır.

İppon,wazari ve yuko adındaki 3 farklı teknik içerir. İppon’da rakibini sırt üstü yatırıp, 20 sn boyunca o şekilde tutan oyuncu kazanır. Wazari, rakibi düşürüp yerde 15 ila 20 sn boyunca tutulmasıdır. İki wazari bir ippona denk gelmektedir. Yuro’da ise rakibi yere yan düşürüp 10 ila 15 saniye arası o pozisyonda tutmak gerekmektedir.

Maçlar kiloya göre 7 ayrı sıklette eleme usulü yapılmaktadır. Sıkletler; erkeklerde 60 kilo altı, 60-66 kg, 66-73 kg, 73-81 kg, 81-90kg, 90-100kg ve 100+ kg, kadınlar da ise 48 altı, 48-52 kg, 52-57 kg, 57-63 kg, 63-70 kg, 70-78kg ve 78+ kg olarak belirlenmiştir.

AĞUSTOS 11
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Tarih
Kategori
Maçlar/Sonuçlar
Yer
Durum
11 Ağustos 2016
01:20
Kadınlar -70 kg Repesaj Maçı
GRAF Bernadette
ZUPANCIC Kelita
11 Ağustos 2016
01:30
Kadınlar -70 kg Repesaj Maçı
BERNABEU Maria
BOLDER Linda
11 Ağustos 2016
02:08
Erkekler -90 kg Repesaj Maçı
NYMAN Marcus
IDDIR Alexandre
11 Ağustos 2016
02:15
Erkekler -90 kg Repesaj Maçı
LKHAGVASUREN Otgonbaatar
MEHDIYEV Mammadali
11 Ağustos 2016
02:30
Kadınlar -70 kg Yarı Final - Grup A
TACHIMOTO Haruka
VARGAS KOCH Laura
11 Ağustos 2016
04:00
Kadınlar -70 kg Yarı Final - Grup B
ALVEAR Yuri
CONWAY Sally
11 Ağustos 2016
04:00
Erkekler -90 kg Yarı Final - Grup A
BAKER Mashu
CHENG Xunzhao
11 Ağustos 2016
04:03
Erkekler -90 kg Yarı Final - Grup B
LIPARTELIANI Varlam
GWAK Donghan
11 Ağustos 2016
04:12
Kadınlar -70 kg Bronz Madalya Maçı A
CONWAY Sally
GRAF Bernadette
11 Ağustos 2016
04:35
Kadınlar -70 kg Bronz Madalya Maçı B
VARGAS KOCH Laura
BERNABEU Maria
11 Ağustos 2016
04:54
Kadınlar -70 kg Final - Altın Madalya Maçı
TACHIMOTO Haruka
ALVEAR Yuri
11 Ağustos 2016
05:03
Erkekler -90 kg Bronz Madalya Maçı A
GWAK Donghan
NYMAN Marcus
11 Ağustos 2016
05:11
Erkekler -90 kg Bronz Madalya Maçı B
CHENG Xunzhao
LKHAGVASUREN Otgonbaatar
11 Ağustos 2016
05:59
Erkekler -90 kg Final - Altın Madalya Maçı
BAKER Mashu
LIPARTELIANI Varlam
11 Ağustos 2016
16:00
Erkekler -100 kg Son 64
BLOSHENKO Artem
KURBONOV Soyib
11 Ağustos 2016
16:00
Erkekler -100 kg Son 64
FONSECA Jorge
BAKHSHI Mohammad Tawfiq
11 Ağustos 2016
16:10
Kadınlar -78 kg Son 32
JOO Abigel
PUREVJARGAL Lkhamdegd
11 Ağustos 2016
16:10
Kadınlar -78 kg Son 32
POGORZELEC Daria
MBALLA ATANGANA Hortence Vanessa
11 Ağustos 2016
16:24
Erkekler -100 kg Son 32
GASIMOV Elmar
KHAIBULAEV Tagir
11 Ağustos 2016
16:30
Erkekler -100 kg Son 32
BOUYACOUB Lyes
REMARENCO Ivan
11 Ağustos 2016
16:30
Erkekler -100 kg Son 32
MARET Cyrille
TRAORE Ayouba
11 Ağustos 2016
16:31
Erkekler -100 kg Son 32
GROL Henk
REYES Kyle
11 Ağustos 2016
16:45
Erkekler -100 kg Son 32
DARWISH Ramadan
DUGASSE Dominic
11 Ağustos 2016
16:45
Erkekler -100 kg Son 32
NIKIFOROV Toma
MAHJOUB Javad
11 Ağustos 2016
17:00
Erkekler -100 kg Son 32
ARMENTEROS Jose
NAIDAN Tuvshinbayar
11 Ağustos 2016
17:00
Erkekler -100 kg Son 32
GVINIASHVILI Beka
FLETCHER Benjamin
11 Ağustos 2016
17:00
Erkekler -100 kg Son 32
CHO Guham
PACEK Martin
11 Ağustos 2016
17:00
Erkekler -100 kg Son 32
KRPALEK Lukas
FONSECA Jorge
11 Ağustos 2016
17:20
Erkekler -100 kg Son 32
BLOSHENKO Artem
SHAH Hussain Shah
11 Ağustos 2016
17:20
Erkekler -100 kg Son 32
RAKOV Maxim
MINASKIN Grigori
11 Ağustos 2016
17:24
Erkekler -100 kg Son 32
FREY Karl-Richard
CIRJENICS Miklos
11 Ağustos 2016
17:30
Erkekler -100 kg Son 32
HAGA Ryunosuke
BORODAVKO Jevgenijs
11 Ağustos 2016
18:00
Erkekler -100 kg Son 32
YAN Naing Soe
GEORGE Christopher
11 Ağustos 2016
18:00
Erkekler -100 kg Son 32
BUZACARINI Rafael
APRAHAMIAN Pablo
11 Ağustos 2016
18:00
Kadınlar -78 kg Son 16
HARRISON Kayla
ZHANG Zhehui
11 Ağustos 2016
18:00
Kadınlar -78 kg Son 16
TCHEUMEO Audrey
SOL Kyong
11 Ağustos 2016
18:10
Kadınlar -78 kg Son 16
JOO Abigel
UMEKI Mami
11 Ağustos 2016
18:15
Kadınlar -78 kg Son 16
POWELL Natalie
MAZOUZ Sarah Myriam
11 Ağustos 2016
18:40
Kadınlar -78 kg Son 16
CASTILLO Yalennis
VERKERK Marhinde
11 Ağustos 2016
18:43
Kadınlar -78 kg Son 16
AGUIAR Mayra
GIAMBELLI Miranda
11 Ağustos 2016
19:00
Kadınlar -78 kg Son 16
VELENSEK Anamari
TURKS Viktoriia
11 Ağustos 2016
19:00
Kadınlar -78 kg Son 16
MALZAHN Luise
POGORZELEC Daria
11 Ağustos 2016
19:01
Erkekler -100 kg Son 16
GASIMOV Elmar
BOUYACOUB Lyes
11 Ağustos 2016
19:02
Erkekler -100 kg Son 16
MARET Cyrille
GROL Henk
11 Ağustos 2016
19:05
Erkekler -100 kg Son 16
DARWISH Ramadan
ARMENTEROS Jose
11 Ağustos 2016
19:05
Erkekler -100 kg Son 16
GVINIASHVILI Beka
NIKIFOROV Toma
11 Ağustos 2016
19:05
Erkekler -100 kg Son 16
BLOSHENKO Artem
CHO Guham
11 Ağustos 2016
19:06
Erkekler -100 kg Son 16
KRPALEK Lukas
RAKOV Maxim
11 Ağustos 2016
19:14
Erkekler -100 kg Son 16
FREY Karl-Richard
YAN Naing Soe
11 Ağustos 2016
19:15
Erkekler -100 kg Son 16
HAGA Ryunosuke
BUZACARINI Rafael
11 Ağustos 2016
19:18
Kadınlar -78 kg Çeyrek Final
HARRISON Kayla
JOO Abigel
11 Ağustos 2016
19:20
Kadınlar -78 kg Çeyrek Final
TCHEUMEO Audrey
POWELL Natalie
11 Ağustos 2016
19:22
Kadınlar -78 kg Çeyrek Final
VELENSEK Anamari
CASTILLO Yalennis
11 Ağustos 2016
19:26
Kadınlar -78 kg Çeyrek Final
AGUIAR Mayra
MALZAHN Luise
11 Ağustos 2016
19:30
Erkekler -100 kg Çeyrek Final
GASIMOV Elmar
DARWISH Ramadan
11 Ağustos 2016
19:30
Erkekler -100 kg Çeyrek Final
MARET Cyrille
GVINIASHVILI Beka
11 Ağustos 2016
19:34
Erkekler -100 kg Çeyrek Final
BLOSHENKO Artem
FREY Karl-Richard
11 Ağustos 2016
19:38
Erkekler -100 kg Çeyrek Final
KRPALEK Lukas
HAGA Ryunosuke
11 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -100 kg Yarı Final - Grup B
KRPALEK Lukas
MARET Cyrille
11 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar -78 kg Bronz Madalya Maçı A
AGUIAR Mayra
CASTILLO Yalennis
11 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar -78 kg Bronz Madalya Maçı B
VELENSEK Anamari
MALZAHN Luise
11 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar -78 kg Final - Altın Madalya Maçı
HARRISON Kayla
TCHEUMEO Audrey
11 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -100 kg Bronz Madalya Maçı A
MARET Cyrille
FREY Karl-Richard
11 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -100 kg Bronz Madalya Maçı B
HAGA Ryunosuke
BLOSHENKO Artem
11 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -100 kg Final - Altın Madalya Maçı
KRPALEK Lukas
GASIMOV Elmar
11 Ağustos 2016
01:20
Kadınlar -70 kg Repesaj Maçı
GRAF Bernadette
ZUPANCIC Kelita
11 Ağustos 2016
01:30
Kadınlar -70 kg Repesaj Maçı
BERNABEU Maria
BOLDER Linda
11 Ağustos 2016
02:08
Erkekler -90 kg Repesaj Maçı
NYMAN Marcus
IDDIR Alexandre
11 Ağustos 2016
02:15
Erkekler -90 kg Repesaj Maçı
LKHAGVASUREN Otgonbaatar
MEHDIYEV Mammadali
11 Ağustos 2016
02:30
Kadınlar -70 kg Yarı Final - Grup A
TACHIMOTO Haruka
VARGAS KOCH Laura
11 Ağustos 2016
04:00
Kadınlar -70 kg Yarı Final - Grup B
ALVEAR Yuri
CONWAY Sally
11 Ağustos 2016
04:00
Erkekler -90 kg Yarı Final - Grup A
BAKER Mashu
CHENG Xunzhao
11 Ağustos 2016
04:03
Erkekler -90 kg Yarı Final - Grup B
LIPARTELIANI Varlam
GWAK Donghan
11 Ağustos 2016
04:12
Kadınlar -70 kg Bronz Madalya Maçı A
CONWAY Sally
GRAF Bernadette
11 Ağustos 2016
04:35
Kadınlar -70 kg Bronz Madalya Maçı B
VARGAS KOCH Laura
BERNABEU Maria
11 Ağustos 2016
04:54
Kadınlar -70 kg Final - Altın Madalya Maçı
TACHIMOTO Haruka
ALVEAR Yuri
11 Ağustos 2016
05:03
Erkekler -90 kg Bronz Madalya Maçı A
GWAK Donghan
NYMAN Marcus
11 Ağustos 2016
05:11
Erkekler -90 kg Bronz Madalya Maçı B
CHENG Xunzhao
LKHAGVASUREN Otgonbaatar
11 Ağustos 2016
05:59
Erkekler -90 kg Final - Altın Madalya Maçı
BAKER Mashu
LIPARTELIANI Varlam
11 Ağustos 2016
16:00
Erkekler -100 kg Son 64
BLOSHENKO Artem
KURBONOV Soyib
11 Ağustos 2016
16:00
Erkekler -100 kg Son 64
FONSECA Jorge
BAKHSHI Mohammad Tawfiq
11 Ağustos 2016
16:10
Kadınlar -78 kg Son 32
JOO Abigel
PUREVJARGAL Lkhamdegd
11 Ağustos 2016
16:10
Kadınlar -78 kg Son 32
POGORZELEC Daria
MBALLA ATANGANA Hortence Vanessa
11 Ağustos 2016
16:24
Erkekler -100 kg Son 32
GASIMOV Elmar
KHAIBULAEV Tagir
11 Ağustos 2016
16:30
Erkekler -100 kg Son 32
BOUYACOUB Lyes
REMARENCO Ivan
11 Ağustos 2016
16:30
Erkekler -100 kg Son 32
MARET Cyrille
TRAORE Ayouba
11 Ağustos 2016
16:31
Erkekler -100 kg Son 32
GROL Henk
REYES Kyle
11 Ağustos 2016
16:45
Erkekler -100 kg Son 32
DARWISH Ramadan
DUGASSE Dominic
11 Ağustos 2016
16:45
Erkekler -100 kg Son 32
NIKIFOROV Toma
MAHJOUB Javad
11 Ağustos 2016
17:00
Erkekler -100 kg Son 32
ARMENTEROS Jose
NAIDAN Tuvshinbayar
11 Ağustos 2016
17:00
Erkekler -100 kg Son 32
GVINIASHVILI Beka
FLETCHER Benjamin
11 Ağustos 2016
17:00
Erkekler -100 kg Son 32
CHO Guham
PACEK Martin
11 Ağustos 2016
17:00
Erkekler -100 kg Son 32
KRPALEK Lukas
FONSECA Jorge
11 Ağustos 2016
17:20
Erkekler -100 kg Son 32
BLOSHENKO Artem
SHAH Hussain Shah
11 Ağustos 2016
17:20
Erkekler -100 kg Son 32
RAKOV Maxim
MINASKIN Grigori
11 Ağustos 2016
17:24
Erkekler -100 kg Son 32
FREY Karl-Richard
CIRJENICS Miklos
11 Ağustos 2016
17:30
Erkekler -100 kg Son 32
HAGA Ryunosuke
BORODAVKO Jevgenijs
11 Ağustos 2016
18:00
Erkekler -100 kg Son 32
YAN Naing Soe
GEORGE Christopher
11 Ağustos 2016
18:00
Erkekler -100 kg Son 32
BUZACARINI Rafael
APRAHAMIAN Pablo
11 Ağustos 2016
18:00
Kadınlar -78 kg Son 16
HARRISON Kayla
ZHANG Zhehui
11 Ağustos 2016
18:00
Kadınlar -78 kg Son 16
TCHEUMEO Audrey
SOL Kyong
11 Ağustos 2016
18:10
Kadınlar -78 kg Son 16
JOO Abigel
UMEKI Mami
11 Ağustos 2016
18:15
Kadınlar -78 kg Son 16
POWELL Natalie
MAZOUZ Sarah Myriam
11 Ağustos 2016
18:40
Kadınlar -78 kg Son 16
CASTILLO Yalennis
VERKERK Marhinde
11 Ağustos 2016
18:43
Kadınlar -78 kg Son 16
AGUIAR Mayra
GIAMBELLI Miranda
11 Ağustos 2016
19:00
Kadınlar -78 kg Son 16
VELENSEK Anamari
TURKS Viktoriia
11 Ağustos 2016
19:00
Kadınlar -78 kg Son 16
MALZAHN Luise
POGORZELEC Daria
11 Ağustos 2016
19:01
Erkekler -100 kg Son 16
GASIMOV Elmar
BOUYACOUB Lyes
11 Ağustos 2016
19:02
Erkekler -100 kg Son 16
MARET Cyrille
GROL Henk
11 Ağustos 2016
19:05
Erkekler -100 kg Son 16
DARWISH Ramadan
ARMENTEROS Jose
11 Ağustos 2016
19:05
Erkekler -100 kg Son 16
GVINIASHVILI Beka
NIKIFOROV Toma
11 Ağustos 2016
19:05
Erkekler -100 kg Son 16
BLOSHENKO Artem
CHO Guham
11 Ağustos 2016
19:06
Erkekler -100 kg Son 16
KRPALEK Lukas
RAKOV Maxim
11 Ağustos 2016
19:14
Erkekler -100 kg Son 16
FREY Karl-Richard
YAN Naing Soe
11 Ağustos 2016
19:15
Erkekler -100 kg Son 16
HAGA Ryunosuke
BUZACARINI Rafael
11 Ağustos 2016
19:18
Kadınlar -78 kg Çeyrek Final
HARRISON Kayla
JOO Abigel
11 Ağustos 2016
19:20
Kadınlar -78 kg Çeyrek Final
TCHEUMEO Audrey
POWELL Natalie
11 Ağustos 2016
19:22
Kadınlar -78 kg Çeyrek Final
VELENSEK Anamari
CASTILLO Yalennis
11 Ağustos 2016
19:26
Kadınlar -78 kg Çeyrek Final
AGUIAR Mayra
MALZAHN Luise
11 Ağustos 2016
19:30
Erkekler -100 kg Çeyrek Final
GASIMOV Elmar
DARWISH Ramadan
11 Ağustos 2016
19:30
Erkekler -100 kg Çeyrek Final
MARET Cyrille
GVINIASHVILI Beka
11 Ağustos 2016
19:34
Erkekler -100 kg Çeyrek Final
BLOSHENKO Artem
FREY Karl-Richard
11 Ağustos 2016
19:38
Erkekler -100 kg Çeyrek Final
KRPALEK Lukas
HAGA Ryunosuke
11 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -100 kg Yarı Final - Grup B
KRPALEK Lukas
MARET Cyrille
11 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar -78 kg Bronz Madalya Maçı A
AGUIAR Mayra
CASTILLO Yalennis
11 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar -78 kg Bronz Madalya Maçı B
VELENSEK Anamari
MALZAHN Luise
11 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar -78 kg Final - Altın Madalya Maçı
HARRISON Kayla
TCHEUMEO Audrey
11 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -100 kg Bronz Madalya Maçı A
MARET Cyrille
FREY Karl-Richard
11 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -100 kg Bronz Madalya Maçı B
HAGA Ryunosuke
BLOSHENKO Artem
11 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -100 kg Final - Altın Madalya Maçı
KRPALEK Lukas
GASIMOV Elmar