Bizi takip edin!

Judo

Judo, Jigaro Kano tarafından yaratılan spor dalıdır. Teknikle birlikte mental disiplini geliştirmeyi de amaçlamaktadır. İlk defa 1964 Tokyo oyunlarında olimpiyat programına dahil edilmiştir. 72 madalya ile Japonlar bu daldaki en başarılı sporculardır. 1992 Barselona ile kadın müsabakalarına da başla...

Resimler rio2016.com sitesinden alınmıştır

Judo

Judo, Jigaro Kano tarafından yaratılan spor dalıdır. Teknikle birlikte mental disiplini geliştirmeyi de amaçlamaktadır. İlk defa 1964 Tokyo oyunlarında olimpiyat programına dahil edilmiştir. 72 madalya ile Japonlar bu daldaki en başarılı sporculardır. 1992 Barselona ile kadın müsabakalarına da başlandı. Hem kadın hem erkeklerde 7 farklı ağırlık kategorisinde yarışmalar yapılmaktadır.

İppon,wazari ve yuko adındaki 3 farklı teknik içerir. İppon’da rakibini sırt üstü yatırıp, 20 sn boyunca o şekilde tutan oyuncu kazanır. Wazari, rakibi düşürüp yerde 15 ila 20 sn boyunca tutulmasıdır. İki wazari bir ippona denk gelmektedir. Yuro’da ise rakibi yere yan düşürüp 10 ila 15 saniye arası o pozisyonda tutmak gerekmektedir.

Maçlar kiloya göre 7 ayrı sıklette eleme usulü yapılmaktadır. Sıkletler; erkeklerde 60 kilo altı, 60-66 kg, 66-73 kg, 73-81 kg, 81-90kg, 90-100kg ve 100+ kg, kadınlar da ise 48 altı, 48-52 kg, 52-57 kg, 57-63 kg, 63-70 kg, 70-78kg ve 78+ kg olarak belirlenmiştir.

AĞUSTOS 6
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Tarih
Kategori
Maçlar/Sonuçlar
Yer
Durum
06 Ağustos 2016
16:00
Erkekler -60 kg Son 64
TSEND-OCHIR Tsogtbaatar
RAMOS Jose
06 Ağustos 2016
16:00
Erkekler -60 kg Son 64
KHYAR Walide
YACOUB Simon
06 Ağustos 2016
16:10
Kadınlar -48 kg Son 32
DOLGOVA Irina
KIM Sol Mi
06 Ağustos 2016
16:15
Erkekler -60 kg Son 64
TSAI Ming-Yen
SITHISANE Soukphaxay
06 Ağustos 2016
16:15
Kadınlar -48 kg Son 32
PAYET Laetitia
RAYNER Chloe
06 Ağustos 2016
16:15
Kadınlar -48 kg Son 32
CHERNIAK Maryna
RISHONY Shira
06 Ağustos 2016
16:30
Kadınlar -48 kg Son 32
VAN Ngoc Tu
MOSCATT Valentina
06 Ağustos 2016
16:30
Kadınlar -48 kg Son 32
CARRILLO Edna
LOKMANHEKIM Dilara
06 Ağustos 2016
16:45
Kadınlar -48 kg Son 32
VAN SNICK Charline
UNGUREANU Monica
06 Ağustos 2016
16:45
Erkekler -60 kg Son 32
SAFAROV Orkhan
POSTIGOS Juan
06 Ağustos 2016
17:00
Kadınlar -48 kg Son 32
MESTRE ALVAREZ Dayaris
RATIARISON Asaramanitra
06 Ağustos 2016
17:00
Erkekler -60 kg Son 32
BESTAEV Otar
ABELRAHMAN Ahmed
06 Ağustos 2016
17:00
Erkekler -60 kg Son 32
KIM Won Jin
MANZI Elios
06 Ağustos 2016
17:00
Erkekler -60 kg Son 32
KITADAI Felipe
KHYAR Walide
06 Ağustos 2016
17:00
Erkekler -60 kg Son 32
TSEND-OCHIR Tsogtbaatar
REINVALL Juho
06 Ağustos 2016
17:00
Erkekler -60 kg Son 32
ENGLMAIER Tobias
GARRIGOS Francisco
06 Ağustos 2016
17:15
Erkekler -60 kg Son 32
MUDRANOV Beslan
MOOREN Jeroen
06 Ağustos 2016
17:15
Erkekler -60 kg Son 32
SMETOV Yeldos
ELKAWISAH Mohamed Elhadi
06 Ağustos 2016
17:40
Erkekler -60 kg Son 32
DAVTYAN Hovhannes
PAISCHER Ludwig
06 Ağustos 2016
17:40
Erkekler -60 kg Son 32
MCKENZIE Ashley
OZLU Bekir
06 Ağustos 2016
17:45
Erkekler -60 kg Son 32
TAKATO Naohisa
SICCARDI Yann
06 Ağustos 2016
17:45
Erkekler -60 kg Son 32
UROZBOEV Diyorbek
KATZ Joshua
06 Ağustos 2016
18:00
Erkekler -60 kg Son 32
PETRIKOV Pavel
MOGOPA Gavin
06 Ağustos 2016
18:00
Erkekler -60 kg Son 32
CHAMMARTIN Ludovic
PRECIADO Lenin
06 Ağustos 2016
18:10
Kadınlar -48 kg Son 16
PARETO Paula
DOLGOVA Irina
06 Ağustos 2016
18:20
Erkekler -60 kg Son 32
PAPINASHVILI Amiran
PESSOA Sergio
06 Ağustos 2016
18:30
Kadınlar -48 kg Son 16
CSERNOVICZKI Eva
CHERNIAK Maryna
06 Ağustos 2016
18:30
Erkekler -60 kg Son 32
GERCHEV Yanislav
TSAI Ming-Yen
06 Ağustos 2016
18:30
Kadınlar -48 kg Son 16
MUNKHBAT Urantsetseg
PAYET Laetitia
06 Ağustos 2016
18:38
Kadınlar -48 kg Son 16
KONDO Ami
CARRILLO Edna
06 Ağustos 2016
19:00
Kadınlar -48 kg Son 16
JEONG Bokyeong
VAN Ngoc Tu
06 Ağustos 2016
19:00
Kadınlar -48 kg Son 16
GALBADRAKH Otgontsetseg
LIMA Taciana
06 Ağustos 2016
19:00
Kadınlar -48 kg Son 16
MENEZES Sarah
VAN SNICK Charline
06 Ağustos 2016
19:00
Erkekler -60 kg Son 16
SAFAROV Orkhan
BESTAEV Otar
06 Ağustos 2016
19:00
Kadınlar -48 kg Son 16
MESTRE ALVAREZ Dayaris
FIGUEROA Julia
06 Ağustos 2016
19:02
Erkekler -60 kg Son 16
KITADAI Felipe
ENGLMAIER Tobias
06 Ağustos 2016
19:31
Erkekler -60 kg Son 16
KIM Won Jin
TSEND-OCHIR Tsogtbaatar
06 Ağustos 2016
19:34
Erkekler -60 kg Son 16
SMETOV Yeldos
MCKENZIE Ashley
06 Ağustos 2016
19:43
Erkekler -60 kg Son 16
MUDRANOV Beslan
DAVTYAN Hovhannes
06 Ağustos 2016
19:45
Erkekler -60 kg Son 16
UROZBOEV Diyorbek
CHAMMARTIN Ludovic
06 Ağustos 2016
19:45
Kadınlar -48 kg Çeyrek Final
PARETO Paula
CSERNOVICZKI Eva
06 Ağustos 2016
19:48
Erkekler -60 kg Son 16
TAKATO Naohisa
PETRIKOV Pavel
06 Ağustos 2016
20:00
Kadınlar -48 kg Çeyrek Final
KONDO Ami
GALBADRAKH Otgontsetseg
06 Ağustos 2016
20:00
Erkekler -60 kg Son 16
PAPINASHVILI Amiran
GERCHEV Yanislav
06 Ağustos 2016
20:50
Kadınlar -48 kg Çeyrek Final
JEONG Bokyeong
MUNKHBAT Urantsetseg
06 Ağustos 2016
20:50
Erkekler -60 kg Çeyrek Final
SAFAROV Orkhan
KITADAI Felipe
06 Ağustos 2016
21:00
Kadınlar -48 kg Çeyrek Final
MESTRE ALVAREZ Dayaris
MENEZES Sarah
06 Ağustos 2016
21:04
Erkekler -60 kg Çeyrek Final
SMETOV Yeldos
UROZBOEV Diyorbek
06 Ağustos 2016
21:10
Erkekler -60 kg Çeyrek Final
MUDRANOV Beslan
KIM Won Jin
06 Ağustos 2016
21:15
Erkekler -60 kg Çeyrek Final
PAPINASHVILI Amiran
TAKATO Naohisa
06 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar -48 kg Yarı Final - Grup B
PARETO Paula
KONDO Ami
06 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -60 kg Yarı Final - Grup A
MUDRANOV Beslan
PAPINASHVILI Amiran
06 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -60 kg Yarı Final - Grup B
SMETOV Yeldos
SAFAROV Orkhan
06 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar -48 kg Bronz Madalya Maçı A
KONDO Ami
MUNKHBAT Urantsetseg
06 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar -48 kg Bronz Madalya Maçı B
GALBADRAKH Otgontsetseg
MESTRE ALVAREZ Dayaris
06 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar -48 kg Final - Altın Madalya Maçı
PARETO Paula
JEONG Bokyeong
06 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -60 kg Bronz Madalya Maçı A
TAKATO Naohisa
SAFAROV Orkhan
06 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -60 kg Bronz Madalya Maçı B
UROZBOEV Diyorbek
PAPINASHVILI Amiran
06 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -60 kg Final - Altın Madalya Maçı
MUDRANOV Beslan
SMETOV Yeldos
06 Ağustos 2016
16:00
Erkekler -60 kg Son 64
TSEND-OCHIR Tsogtbaatar
RAMOS Jose
06 Ağustos 2016
16:00
Erkekler -60 kg Son 64
KHYAR Walide
YACOUB Simon
06 Ağustos 2016
16:10
Kadınlar -48 kg Son 32
DOLGOVA Irina
KIM Sol Mi
06 Ağustos 2016
16:15
Erkekler -60 kg Son 64
TSAI Ming-Yen
SITHISANE Soukphaxay
06 Ağustos 2016
16:15
Kadınlar -48 kg Son 32
PAYET Laetitia
RAYNER Chloe
06 Ağustos 2016
16:15
Kadınlar -48 kg Son 32
CHERNIAK Maryna
RISHONY Shira
06 Ağustos 2016
16:30
Kadınlar -48 kg Son 32
VAN Ngoc Tu
MOSCATT Valentina
06 Ağustos 2016
16:30
Kadınlar -48 kg Son 32
CARRILLO Edna
LOKMANHEKIM Dilara
06 Ağustos 2016
16:45
Kadınlar -48 kg Son 32
VAN SNICK Charline
UNGUREANU Monica
06 Ağustos 2016
16:45
Erkekler -60 kg Son 32
SAFAROV Orkhan
POSTIGOS Juan
06 Ağustos 2016
17:00
Kadınlar -48 kg Son 32
MESTRE ALVAREZ Dayaris
RATIARISON Asaramanitra
06 Ağustos 2016
17:00
Erkekler -60 kg Son 32
BESTAEV Otar
ABELRAHMAN Ahmed
06 Ağustos 2016
17:00
Erkekler -60 kg Son 32
KIM Won Jin
MANZI Elios
06 Ağustos 2016
17:00
Erkekler -60 kg Son 32
KITADAI Felipe
KHYAR Walide
06 Ağustos 2016
17:00
Erkekler -60 kg Son 32
TSEND-OCHIR Tsogtbaatar
REINVALL Juho
06 Ağustos 2016
17:00
Erkekler -60 kg Son 32
ENGLMAIER Tobias
GARRIGOS Francisco
06 Ağustos 2016
17:15
Erkekler -60 kg Son 32
MUDRANOV Beslan
MOOREN Jeroen
06 Ağustos 2016
17:15
Erkekler -60 kg Son 32
SMETOV Yeldos
ELKAWISAH Mohamed Elhadi
06 Ağustos 2016
17:40
Erkekler -60 kg Son 32
DAVTYAN Hovhannes
PAISCHER Ludwig
06 Ağustos 2016
17:40
Erkekler -60 kg Son 32
MCKENZIE Ashley
OZLU Bekir
06 Ağustos 2016
17:45
Erkekler -60 kg Son 32
TAKATO Naohisa
SICCARDI Yann
06 Ağustos 2016
17:45
Erkekler -60 kg Son 32
UROZBOEV Diyorbek
KATZ Joshua
06 Ağustos 2016
18:00
Erkekler -60 kg Son 32
PETRIKOV Pavel
MOGOPA Gavin
06 Ağustos 2016
18:00
Erkekler -60 kg Son 32
CHAMMARTIN Ludovic
PRECIADO Lenin
06 Ağustos 2016
18:10
Kadınlar -48 kg Son 16
PARETO Paula
DOLGOVA Irina
06 Ağustos 2016
18:20
Erkekler -60 kg Son 32
PAPINASHVILI Amiran
PESSOA Sergio
06 Ağustos 2016
18:30
Kadınlar -48 kg Son 16
CSERNOVICZKI Eva
CHERNIAK Maryna
06 Ağustos 2016
18:30
Erkekler -60 kg Son 32
GERCHEV Yanislav
TSAI Ming-Yen
06 Ağustos 2016
18:30
Kadınlar -48 kg Son 16
MUNKHBAT Urantsetseg
PAYET Laetitia
06 Ağustos 2016
18:38
Kadınlar -48 kg Son 16
KONDO Ami
CARRILLO Edna
06 Ağustos 2016
19:00
Kadınlar -48 kg Son 16
JEONG Bokyeong
VAN Ngoc Tu
06 Ağustos 2016
19:00
Kadınlar -48 kg Son 16
GALBADRAKH Otgontsetseg
LIMA Taciana
06 Ağustos 2016
19:00
Kadınlar -48 kg Son 16
MENEZES Sarah
VAN SNICK Charline
06 Ağustos 2016
19:00
Erkekler -60 kg Son 16
SAFAROV Orkhan
BESTAEV Otar
06 Ağustos 2016
19:00
Kadınlar -48 kg Son 16
MESTRE ALVAREZ Dayaris
FIGUEROA Julia
06 Ağustos 2016
19:02
Erkekler -60 kg Son 16
KITADAI Felipe
ENGLMAIER Tobias
06 Ağustos 2016
19:31
Erkekler -60 kg Son 16
KIM Won Jin
TSEND-OCHIR Tsogtbaatar
06 Ağustos 2016
19:34
Erkekler -60 kg Son 16
SMETOV Yeldos
MCKENZIE Ashley
06 Ağustos 2016
19:43
Erkekler -60 kg Son 16
MUDRANOV Beslan
DAVTYAN Hovhannes
06 Ağustos 2016
19:45
Erkekler -60 kg Son 16
UROZBOEV Diyorbek
CHAMMARTIN Ludovic
06 Ağustos 2016
19:45
Kadınlar -48 kg Çeyrek Final
PARETO Paula
CSERNOVICZKI Eva
06 Ağustos 2016
19:48
Erkekler -60 kg Son 16
TAKATO Naohisa
PETRIKOV Pavel
06 Ağustos 2016
20:00
Kadınlar -48 kg Çeyrek Final
KONDO Ami
GALBADRAKH Otgontsetseg
06 Ağustos 2016
20:00
Erkekler -60 kg Son 16
PAPINASHVILI Amiran
GERCHEV Yanislav
06 Ağustos 2016
20:50
Kadınlar -48 kg Çeyrek Final
JEONG Bokyeong
MUNKHBAT Urantsetseg
06 Ağustos 2016
20:50
Erkekler -60 kg Çeyrek Final
SAFAROV Orkhan
KITADAI Felipe
06 Ağustos 2016
21:00
Kadınlar -48 kg Çeyrek Final
MESTRE ALVAREZ Dayaris
MENEZES Sarah
06 Ağustos 2016
21:04
Erkekler -60 kg Çeyrek Final
SMETOV Yeldos
UROZBOEV Diyorbek
06 Ağustos 2016
21:10
Erkekler -60 kg Çeyrek Final
MUDRANOV Beslan
KIM Won Jin
06 Ağustos 2016
21:15
Erkekler -60 kg Çeyrek Final
PAPINASHVILI Amiran
TAKATO Naohisa
06 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar -48 kg Yarı Final - Grup B
PARETO Paula
KONDO Ami
06 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -60 kg Yarı Final - Grup A
MUDRANOV Beslan
PAPINASHVILI Amiran
06 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -60 kg Yarı Final - Grup B
SMETOV Yeldos
SAFAROV Orkhan
06 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar -48 kg Bronz Madalya Maçı A
KONDO Ami
MUNKHBAT Urantsetseg
06 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar -48 kg Bronz Madalya Maçı B
GALBADRAKH Otgontsetseg
MESTRE ALVAREZ Dayaris
06 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar -48 kg Final - Altın Madalya Maçı
PARETO Paula
JEONG Bokyeong
06 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -60 kg Bronz Madalya Maçı A
TAKATO Naohisa
SAFAROV Orkhan
06 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -60 kg Bronz Madalya Maçı B
UROZBOEV Diyorbek
PAPINASHVILI Amiran
06 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -60 kg Final - Altın Madalya Maçı
MUDRANOV Beslan
SMETOV Yeldos