Bizi takip edin!

Kürek

Geçmişi, m.ö 5800 e dayanan kürek sporuna ilk defa Finlandiya’da rastlandı. Tarihteki ilk kürek yarışı ise Venedik’te 1274 yılında gondolcularla bir tekne arasında yapıldı. 1896 Atina oyunlarında yer alsa da denizlerdeki dalgalar nedeniyle yapılamadı. 1900 Paris oyunlarında yarışmalar yapılabildi...

Resimler rio2016.com sitesinden alınmıştır

Kürek

Geçmişi, m.ö 5800 e dayanan kürek sporuna ilk defa Finlandiya’da rastlandı. Tarihteki ilk kürek yarışı ise Venedik’te 1274 yılında gondolcularla bir tekne arasında yapıldı.

1896 Atina oyunlarında yer alsa da denizlerdeki dalgalar nedeniyle yapılamadı. 1900 Paris oyunlarında yarışmalar yapılabildi. 1976 Montreal oyunlarında kadınlar da kürek yarışına dahil edildi.

8’i erkekler, 6’sı kadınlar olmak üzere 14 farklı dalda kürek yarışı yapılmaktadır.

Rumen Elisabeta Lipa, 8 olimpiyat madalyasıyla en iyi kadın kürekçilerden biridir.

AĞUSTOS 11
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Tarih
Kategori
Maçlar/Sonuçlar
Yer
Durum
11 Ağustos 2016
14:30
Erkekler İki Çifte Yarı Final A/B 1
11 Ağustos 2016
14:40
Erkekler İki Çifte Yarı Final A/B 2
11 Ağustos 2016
14:50
Hafif Kilo Kadınlar İki Çifte Yarı Final A/B 1
11 Ağustos 2016
15:00
Hafif Kilo Kadınlar İki Çifte Yarı Final A/B 2
11 Ağustos 2016
15:10
Hafif Kilo Erkekler İki Çifte Yarı Final A/B 1
11 Ağustos 2016
15:20
Hafif Kilo Erkekler İki Çifte Yarı Final A/B 2
11 Ağustos 2016
15:30
Erkekler Dört Tek Yarı Final A/B 1
11 Ağustos 2016
15:40
Erkekler Dört Tek Yarı Final A/B 2
11 Ağustos 2016
15:50
Kadınlar Eight Repesaj 1
11 Ağustos 2016
16:00
Erkekler Sekiz Tek Repesaj 1
11 Ağustos 2016
16:20
Erkekler Dört Çifte Final A
Almanya
Avustralya
Estonya
11 Ağustos 2016
16:44
Kadınlar Dört Çifte Final A
Almanya
Hollanda
Polonya
11 Ağustos 2016
17:00
Erkekler İki Tek Final A
MURRAY Eric - BOND Hamish
BRITTAIN Lawrence - KEELING Shaun
ABAGNALE Giovanni - DI COSTANZO Marco
11 Ağustos 2016
18:00
Kadınlar İki Çifte Final A
FULARCZYK-KOZLOWSKA Magdalena - MADAJ Natalia
THORNLEY Victoria - GRAINGER Katherine
VISTARTAITE Donata - VALCIUKAITE Milda
11 Ağustos 2016
18:30
Erkekler İki Çifte Final A
SINKOVIC Martin - SINKOVIC Valent
GRISKONIS Mindaugas - RITTER Saulius
BORCH Kjetil - TUFTE Olaf
11 Ağustos 2016
19:05
Hafif Kilo Dört Tek Final A
İsviçre
Danimarka
Fransa
11 Ağustos 2016
19:43
Erkekler Dört Çifte Final B
11 Ağustos 2016
20:16
Erkekler İki Tek Final B
11 Ağustos 2016
20:22
Kadınlar İki Çifte Final B
11 Ağustos 2016
20:25
Erkekler İki Çifte Final B
11 Ağustos 2016
21:00
Hafif Kilo Dört Tek Final B
11 Ağustos 2016
21:55
Hafif Kilo Kadınlar İki Çifte Yarı Final C/D 1
11 Ağustos 2016
22:00
Hafif Kilo Kadınlar İki Çifte Yarı Final C/D 2
11 Ağustos 2016
22:40
Hafif Kilo Erkekler İki Çifte Yarı Final C/D 1
11 Ağustos 2016
22:40
Hafif Kilo Erkekler İki Çifte Yarı Final C/D 2
11 Ağustos 2016
23:00
Erkekler İki Çifte Final C
11 Ağustos 2016
14:30
Erkekler İki Çifte Yarı Final A/B 1
11 Ağustos 2016
14:40
Erkekler İki Çifte Yarı Final A/B 2
11 Ağustos 2016
14:50
Hafif Kilo Kadınlar İki Çifte Yarı Final A/B 1
11 Ağustos 2016
15:00
Hafif Kilo Kadınlar İki Çifte Yarı Final A/B 2
11 Ağustos 2016
15:10
Hafif Kilo Erkekler İki Çifte Yarı Final A/B 1
11 Ağustos 2016
15:20
Hafif Kilo Erkekler İki Çifte Yarı Final A/B 2
11 Ağustos 2016
15:30
Erkekler Dört Tek Yarı Final A/B 1
11 Ağustos 2016
15:40
Erkekler Dört Tek Yarı Final A/B 2
11 Ağustos 2016
15:50
Kadınlar Eight Repesaj 1
11 Ağustos 2016
16:00
Erkekler Sekiz Tek Repesaj 1
11 Ağustos 2016
16:20
Erkekler Dört Çifte Final A
Almanya
Avustralya
Estonya
11 Ağustos 2016
16:44
Kadınlar Dört Çifte Final A
Almanya
Hollanda
Polonya
11 Ağustos 2016
17:00
Erkekler İki Tek Final A
MURRAY Eric - BOND Hamish
BRITTAIN Lawrence - KEELING Shaun
ABAGNALE Giovanni - DI COSTANZO Marco
11 Ağustos 2016
18:00
Kadınlar İki Çifte Final A
FULARCZYK-KOZLOWSKA Magdalena - MADAJ Natalia
THORNLEY Victoria - GRAINGER Katherine
VISTARTAITE Donata - VALCIUKAITE Milda
11 Ağustos 2016
18:30
Erkekler İki Çifte Final A
SINKOVIC Martin - SINKOVIC Valent
GRISKONIS Mindaugas - RITTER Saulius
BORCH Kjetil - TUFTE Olaf
11 Ağustos 2016
19:05
Hafif Kilo Dört Tek Final A
İsviçre
Danimarka
Fransa
11 Ağustos 2016
19:43
Erkekler Dört Çifte Final B
11 Ağustos 2016
20:16
Erkekler İki Tek Final B
11 Ağustos 2016
20:22
Kadınlar İki Çifte Final B
11 Ağustos 2016
20:25
Erkekler İki Çifte Final B
11 Ağustos 2016
21:00
Hafif Kilo Dört Tek Final B
11 Ağustos 2016
21:55
Hafif Kilo Kadınlar İki Çifte Yarı Final C/D 1
11 Ağustos 2016
22:00
Hafif Kilo Kadınlar İki Çifte Yarı Final C/D 2
11 Ağustos 2016
22:40
Hafif Kilo Erkekler İki Çifte Yarı Final C/D 1
11 Ağustos 2016
22:40
Hafif Kilo Erkekler İki Çifte Yarı Final C/D 2
11 Ağustos 2016
23:00
Erkekler İki Çifte Final C