Bizi takip edin!

Taekwondo

Geçmişi çok eskilere dayanan Taekwondo, Kore Cumhuriyeti tarafından sahiplenilmiştir. Sydney 2000 olimpiyatlarında programına dahil edilmiştir. Dövüş sırasında amaç, rakibin göğsüne ya da kafasına tekme atarak 1’den 4’e kadar puan almaya çalışmaktır. 2’şer dakikalık 3 raunt süre müsabaka da eşitlik...

Resimler rio2016.com sitesinden alınmıştır

Taekwondo

Geçmişi çok eskilere dayanan Taekwondo, Kore Cumhuriyeti tarafından sahiplenilmiştir. Sydney 2000 olimpiyatlarında programına dahil edilmiştir.

Dövüş sırasında amaç, rakibin göğsüne ya da kafasına tekme atarak 1’den 4’e kadar puan almaya çalışmaktır. 2’şer dakikalık 3 raunt süre müsabaka da eşitlik olması durumunda altın puan kuralı geçerli olmaktadır, 4. Rauntta ilk puanı alan kazanır. Eğer her iki taraf da puan alamazsa kazananı hakem belirler. Dövüşçüler darbelerden korunmak için çeşitli koruyucu malzemeler giymektedir.

Maçlar kiloya göre 4 ayrı sıklette eleme usulü yapılmaktadır. Sıkletler; erkeklerde 58 kilo altı, 58-68 kg, 68-80 kg ve 80+ kg, kadınlar da ise 49 altı, 49-57 kg, 57-67 kg ve 67+ kg olarak belirlenmiştir.

Taekwondo’nun yaratıcısı olan Kore, aldığı 10’u altın toplamda 14 madalya ile bilimde olduğu kadar spordaki etkinliğini de göstermektedir.

AĞUSTOS 17
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Tarih
Kategori
Maçlar/Sonuçlar
Yer
Durum
17 Ağustos 2016
15:00
Kadınlar -49kg Son 16
KILDAY Andrea
SING Iris
17 Ağustos 2016
15:15
Erkekler -58kg Son 16
ATIAS Ron
TEIXEIRA Venilton
17 Ağustos 2016
15:30
Kadınlar -49kg Son 16
MANJARREZ BASTIDAS Itzel Adilene
KELEKU LUKUSA Rosa
17 Ağustos 2016
15:45
Erkekler -58kg Son 16
NAVARRO VALDEZ Carlos Ruben
SHRIHA Yousef
17 Ağustos 2016
16:00
Kadınlar -49kg Son 16
ABAKAROVA Patimat
BOGDANOVIC Tijana
17 Ağustos 2016
16:27
Erkekler -58kg Son 16
TORTOSA CABRERA Jesus
ZHAO Shuai
17 Ağustos 2016
17:00
Kadınlar -49kg Son 16
WU Jingyu
HUANG Huai-Hsuan
17 Ağustos 2016
17:16
Erkekler -58kg Son 16
ASHOURZADEH FALLAH Farzan
HAJJAMI Omar
17 Ağustos 2016
18:15
Kadınlar -49kg Son 16
ANDRADE Maria
WONGPATTANAKIT Panipak
17 Ağustos 2016
20:30
Erkekler -58kg Son 16
HANPRAB Tawin
KIM Taehun
17 Ağustos 2016
21:30
Kadınlar -49kg Son 16
KIM Sohui
DIEZ CANSECO Julissa
17 Ağustos 2016
22:09
Erkekler -58kg Son 16
KETBI Si Mohamed
KHALIL Safwan
17 Ağustos 2016
22:46
Kadınlar -49kg Son 16
PIMENTEL RODRIGUEZ Monica
AZIEZ Yasmina
17 Ağustos 2016
23:45
Erkekler -58kg Son 16
PIE Luisito
TUNCAT Levent
17 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -58kg Çeyrek Final
HANPRAB Tawin
KHALIL Safwan
17 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar -49kg Çeyrek Final
AZIEZ Yasmina
ZANINOVIC Lucija
17 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -58kg Çeyrek Final
PIE Luisito
BRAGANCA Rui
17 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar -49kg Yarı Final
MANJARREZ BASTIDAS Itzel Adilene
BOGDANOVIC Tijana
17 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -58kg Yarı Final
NAVARRO VALDEZ Carlos Ruben
ZHAO Shuai
17 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar -49kg Yarı Final
KIM Sohui
AZIEZ Yasmina
17 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -58kg Yarı Final
HANPRAB Tawin
PIE Luisito
17 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar -49kg Repesaj
WU Jingyu
ABAKAROVA Patimat
17 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -58kg Repesaj
HAJJAMI Omar
TORTOSA CABRERA Jesus
17 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar -49kg Repesaj
DIEZ CANSECO Julissa
WONGPATTANAKIT Panipak
17 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -58kg Repesaj
KIM Taehun
KHALIL Safwan
17 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar -49kg Bronz Madalya Maçı
AZIEZ Yasmina
ABAKAROVA Patimat
17 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -58kg Bronz Madalya Maçı
PIE Luisito
TORTOSA CABRERA Jesus
17 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar -49kg Bronz Madalya Maçı
WONGPATTANAKIT Panipak
MANJARREZ BASTIDAS Itzel Adilene
17 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -58kg Bronz Madalya Maçı
KIM Taehun
NAVARRO VALDEZ Carlos Ruben
17 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar -49kg Altın Madalya Maçı
BOGDANOVIC Tijana
KIM Sohui
17 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -58kg Altın Madalya Maçı
ZHAO Shuai
HANPRAB Tawin
17 Ağustos 2016
15:00
Kadınlar -49kg Son 16
KILDAY Andrea
SING Iris
17 Ağustos 2016
15:15
Erkekler -58kg Son 16
ATIAS Ron
TEIXEIRA Venilton
17 Ağustos 2016
15:30
Kadınlar -49kg Son 16
MANJARREZ BASTIDAS Itzel Adilene
KELEKU LUKUSA Rosa
17 Ağustos 2016
15:45
Erkekler -58kg Son 16
NAVARRO VALDEZ Carlos Ruben
SHRIHA Yousef
17 Ağustos 2016
16:00
Kadınlar -49kg Son 16
ABAKAROVA Patimat
BOGDANOVIC Tijana
17 Ağustos 2016
16:27
Erkekler -58kg Son 16
TORTOSA CABRERA Jesus
ZHAO Shuai
17 Ağustos 2016
17:00
Kadınlar -49kg Son 16
WU Jingyu
HUANG Huai-Hsuan
17 Ağustos 2016
17:16
Erkekler -58kg Son 16
ASHOURZADEH FALLAH Farzan
HAJJAMI Omar
17 Ağustos 2016
18:15
Kadınlar -49kg Son 16
ANDRADE Maria
WONGPATTANAKIT Panipak
17 Ağustos 2016
20:30
Erkekler -58kg Son 16
HANPRAB Tawin
KIM Taehun
17 Ağustos 2016
21:30
Kadınlar -49kg Son 16
KIM Sohui
DIEZ CANSECO Julissa
17 Ağustos 2016
22:09
Erkekler -58kg Son 16
KETBI Si Mohamed
KHALIL Safwan
17 Ağustos 2016
22:46
Kadınlar -49kg Son 16
PIMENTEL RODRIGUEZ Monica
AZIEZ Yasmina
17 Ağustos 2016
23:45
Erkekler -58kg Son 16
PIE Luisito
TUNCAT Levent
17 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -58kg Çeyrek Final
HANPRAB Tawin
KHALIL Safwan
17 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar -49kg Çeyrek Final
AZIEZ Yasmina
ZANINOVIC Lucija
17 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -58kg Çeyrek Final
PIE Luisito
BRAGANCA Rui
17 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar -49kg Yarı Final
MANJARREZ BASTIDAS Itzel Adilene
BOGDANOVIC Tijana
17 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -58kg Yarı Final
NAVARRO VALDEZ Carlos Ruben
ZHAO Shuai
17 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar -49kg Yarı Final
KIM Sohui
AZIEZ Yasmina
17 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -58kg Yarı Final
HANPRAB Tawin
PIE Luisito
17 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar -49kg Repesaj
WU Jingyu
ABAKAROVA Patimat
17 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -58kg Repesaj
HAJJAMI Omar
TORTOSA CABRERA Jesus
17 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar -49kg Repesaj
DIEZ CANSECO Julissa
WONGPATTANAKIT Panipak
17 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -58kg Repesaj
KIM Taehun
KHALIL Safwan
17 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar -49kg Bronz Madalya Maçı
AZIEZ Yasmina
ABAKAROVA Patimat
17 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -58kg Bronz Madalya Maçı
PIE Luisito
TORTOSA CABRERA Jesus
17 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar -49kg Bronz Madalya Maçı
WONGPATTANAKIT Panipak
MANJARREZ BASTIDAS Itzel Adilene
17 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -58kg Bronz Madalya Maçı
KIM Taehun
NAVARRO VALDEZ Carlos Ruben
17 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar -49kg Altın Madalya Maçı
BOGDANOVIC Tijana
KIM Sohui
17 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler -58kg Altın Madalya Maçı
ZHAO Shuai
HANPRAB Tawin