Bizi takip edin!

Taekwondo

Geçmişi çok eskilere dayanan Taekwondo, Kore Cumhuriyeti tarafından sahiplenilmiştir. Sydney 2000 olimpiyatlarında programına dahil edilmiştir. Dövüş sırasında amaç, rakibin göğsüne ya da kafasına tekme atarak 1’den 4’e kadar puan almaya çalışmaktır. 2’şer dakikalık 3 raunt süre müsabaka da eşitlik...

Resimler rio2016.com sitesinden alınmıştır

Taekwondo

Geçmişi çok eskilere dayanan Taekwondo, Kore Cumhuriyeti tarafından sahiplenilmiştir. Sydney 2000 olimpiyatlarında programına dahil edilmiştir.

Dövüş sırasında amaç, rakibin göğsüne ya da kafasına tekme atarak 1’den 4’e kadar puan almaya çalışmaktır. 2’şer dakikalık 3 raunt süre müsabaka da eşitlik olması durumunda altın puan kuralı geçerli olmaktadır, 4. Rauntta ilk puanı alan kazanır. Eğer her iki taraf da puan alamazsa kazananı hakem belirler. Dövüşçüler darbelerden korunmak için çeşitli koruyucu malzemeler giymektedir.

Maçlar kiloya göre 4 ayrı sıklette eleme usulü yapılmaktadır. Sıkletler; erkeklerde 58 kilo altı, 58-68 kg, 68-80 kg ve 80+ kg, kadınlar da ise 49 altı, 49-57 kg, 57-67 kg ve 67+ kg olarak belirlenmiştir.

Taekwondo’nun yaratıcısı olan Kore, aldığı 10’u altın toplamda 14 madalya ile bilimde olduğu kadar spordaki etkinliğini de göstermektedir.

AĞUSTOS 20
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Tarih
Kategori
Maçlar/Sonuçlar
Yer
Durum
20 Ağustos 2016
02:30
Kadınlar -67kg Çeyrek Final
TATAR Nur
GUELEC Rabia
20 Ağustos 2016
02:51
Erkekler -80kg Çeyrek Final
LOPEZ Steven
MUHAMMAD Lutalo
20 Ağustos 2016
03:30
Kadınlar -67kg Çeyrek Final
GBAGBI Ruth Marie Christelle
NIARE Haby
20 Ağustos 2016
03:45
Erkekler -80kg Çeyrek Final
BEIGI HARCHEGANI Milad
KHODABAKHSHI Mahdi
20 Ağustos 2016
04:15
Kadınlar -67kg Çeyrek Final
TURSUNKULOVA Nigora
AZIZOVA Farida
20 Ağustos 2016
15:00
Kadınlar +67kg Son 16
WEEKES Crystal Brittany
GALLOWAY Jackie
20 Ağustos 2016
15:15
Erkekler +80kg Son 16
LAMBDIN Stephen
SIQUEIRA Maicon
20 Ağustos 2016
15:30
Kadınlar +67kg Son 16
OOGINK Reshmie Shari
SORN Seavmey
20 Ağustos 2016
15:45
Erkekler +80kg Son 16
N DIAYE M Bar
ISSOUFOU ALFAGA Abdoulrazak
20 Ağustos 2016
16:00
Kadınlar +67kg Son 16
DISLAM Wiam
RODRIGUEZ PEGUERO Katherine Julissa
20 Ağustos 2016
17:00
Erkekler +80kg Son 16
CASTILLO Rafael
TRABELSI Yassine
20 Ağustos 2016
17:40
Kadınlar +67kg Son 16
ESPINOZA ESPINOZA Maria del Rosario
ALORA Kirstie Elaine
20 Ağustos 2016
18:15
Erkekler +80kg Son 16
SHOKIN Dmitriy
QIAO Sen
20 Ağustos 2016
19:00
Kadınlar +67kg Son 16
RAWAL Nisha
ZHENG Shuyin
20 Ağustos 2016
21:00
Erkekler +80kg Son 16
TAUFATOFUA Pita Nikolas
MARDANI Sajjad
20 Ağustos 2016
21:30
Kadınlar +67kg Son 16
EPANGUE Gwladys
KONE Mamina
20 Ağustos 2016
22:30
Erkekler +80kg Son 16
OBAME Anthony Mylann
CHO Mahama
20 Ağustos 2016
22:30
Kadınlar +67kg Son 16
SKAAR Tina
MANDIC Milica
20 Ağustos 2016
23:10
Erkekler +80kg Son 16
SILLA Arman-Marshall
CHA Dongmin
20 Ağustos 2016
23:45
Kadınlar +67kg Son 16
WALKDEN Bianca
KASSMAN Samantha
20 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler +80kg Çeyrek Final
MARDANI Sajjad
CHO Mahama
20 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar +67kg Çeyrek Final
MANDIC Milica
WALKDEN Bianca
20 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler +80kg Çeyrek Final
CHA Dongmin
ISAEV Radik
20 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar +67kg Yarı Final
GALLOWAY Jackie
ESPINOZA ESPINOZA Maria del Rosario
20 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler +80kg Yarı Final
ISSOUFOU ALFAGA Abdoulrazak
SHOKIN Dmitriy
20 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar +67kg Yarı Final
ZHENG Shuyin
WALKDEN Bianca
20 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler +80kg Yarı Final
CHO Mahama
ISAEV Radik
20 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar +67kg Repesaj
DISLAM Wiam
ALORA Kirstie Elaine
20 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler +80kg Repesaj
SIQUEIRA Maicon
N DIAYE M Bar
20 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar +67kg Repesaj
RAWAL Nisha
EPANGUE Gwladys
20 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler +80kg Repesaj
ZHAPAROV Ruslan
CHA Dongmin
20 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar +67kg Bronz Madalya Maçı
WALKDEN Bianca
DISLAM Wiam
20 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler +80kg Bronz Madalya Maçı
CHO Mahama
SIQUEIRA Maicon
20 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar +67kg Bronz Madalya Maçı
EPANGUE Gwladys
GALLOWAY Jackie
20 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler +80kg Bronz Madalya Maçı
CHA Dongmin
SHOKIN Dmitriy
20 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar +67kg Altın Madalya Maçı
ESPINOZA ESPINOZA Maria del Rosario
ZHENG Shuyin
20 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler +80kg Altın Madalya Maçı
ISSOUFOU ALFAGA Abdoulrazak
ISAEV Radik
20 Ağustos 2016
02:30
Kadınlar -67kg Çeyrek Final
TATAR Nur
GUELEC Rabia
20 Ağustos 2016
02:51
Erkekler -80kg Çeyrek Final
LOPEZ Steven
MUHAMMAD Lutalo
20 Ağustos 2016
03:30
Kadınlar -67kg Çeyrek Final
GBAGBI Ruth Marie Christelle
NIARE Haby
20 Ağustos 2016
03:45
Erkekler -80kg Çeyrek Final
BEIGI HARCHEGANI Milad
KHODABAKHSHI Mahdi
20 Ağustos 2016
04:15
Kadınlar -67kg Çeyrek Final
TURSUNKULOVA Nigora
AZIZOVA Farida
20 Ağustos 2016
15:00
Kadınlar +67kg Son 16
WEEKES Crystal Brittany
GALLOWAY Jackie
20 Ağustos 2016
15:15
Erkekler +80kg Son 16
LAMBDIN Stephen
SIQUEIRA Maicon
20 Ağustos 2016
15:30
Kadınlar +67kg Son 16
OOGINK Reshmie Shari
SORN Seavmey
20 Ağustos 2016
15:45
Erkekler +80kg Son 16
N DIAYE M Bar
ISSOUFOU ALFAGA Abdoulrazak
20 Ağustos 2016
16:00
Kadınlar +67kg Son 16
DISLAM Wiam
RODRIGUEZ PEGUERO Katherine Julissa
20 Ağustos 2016
17:00
Erkekler +80kg Son 16
CASTILLO Rafael
TRABELSI Yassine
20 Ağustos 2016
17:40
Kadınlar +67kg Son 16
ESPINOZA ESPINOZA Maria del Rosario
ALORA Kirstie Elaine
20 Ağustos 2016
18:15
Erkekler +80kg Son 16
SHOKIN Dmitriy
QIAO Sen
20 Ağustos 2016
19:00
Kadınlar +67kg Son 16
RAWAL Nisha
ZHENG Shuyin
20 Ağustos 2016
21:00
Erkekler +80kg Son 16
TAUFATOFUA Pita Nikolas
MARDANI Sajjad
20 Ağustos 2016
21:30
Kadınlar +67kg Son 16
EPANGUE Gwladys
KONE Mamina
20 Ağustos 2016
22:30
Erkekler +80kg Son 16
OBAME Anthony Mylann
CHO Mahama
20 Ağustos 2016
22:30
Kadınlar +67kg Son 16
SKAAR Tina
MANDIC Milica
20 Ağustos 2016
23:10
Erkekler +80kg Son 16
SILLA Arman-Marshall
CHA Dongmin
20 Ağustos 2016
23:45
Kadınlar +67kg Son 16
WALKDEN Bianca
KASSMAN Samantha
20 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler +80kg Çeyrek Final
MARDANI Sajjad
CHO Mahama
20 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar +67kg Çeyrek Final
MANDIC Milica
WALKDEN Bianca
20 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler +80kg Çeyrek Final
CHA Dongmin
ISAEV Radik
20 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar +67kg Yarı Final
GALLOWAY Jackie
ESPINOZA ESPINOZA Maria del Rosario
20 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler +80kg Yarı Final
ISSOUFOU ALFAGA Abdoulrazak
SHOKIN Dmitriy
20 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar +67kg Yarı Final
ZHENG Shuyin
WALKDEN Bianca
20 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler +80kg Yarı Final
CHO Mahama
ISAEV Radik
20 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar +67kg Repesaj
DISLAM Wiam
ALORA Kirstie Elaine
20 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler +80kg Repesaj
SIQUEIRA Maicon
N DIAYE M Bar
20 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar +67kg Repesaj
RAWAL Nisha
EPANGUE Gwladys
20 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler +80kg Repesaj
ZHAPAROV Ruslan
CHA Dongmin
20 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar +67kg Bronz Madalya Maçı
WALKDEN Bianca
DISLAM Wiam
20 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler +80kg Bronz Madalya Maçı
CHO Mahama
SIQUEIRA Maicon
20 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar +67kg Bronz Madalya Maçı
EPANGUE Gwladys
GALLOWAY Jackie
20 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler +80kg Bronz Madalya Maçı
CHA Dongmin
SHOKIN Dmitriy
20 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar +67kg Altın Madalya Maçı
ESPINOZA ESPINOZA Maria del Rosario
ZHENG Shuyin
20 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler +80kg Altın Madalya Maçı
ISSOUFOU ALFAGA Abdoulrazak
ISAEV Radik