Bizi takip edin!

Yüzme

Tarihteki en eski sporlardan biri olan yüzme, 1896daki ilk olimpiyatlardan beri programda yer almaktadır. 16’sı kadın, 16’sı erkek olmak üzere 32 dalda madalya verilmektedir. Kelebek, sırtüstü, serbest ve kurbağalama stillerinde yarışlar yapılmaktadır. Olimpik havuzlar 50 m uzunluğuna, 25 m genişli...

Resimler rio2016.com sitesinden alınmıştır

Yüzme

Tarihteki en eski sporlardan biri olan yüzme, 1896daki ilk olimpiyatlardan beri programda yer almaktadır. 16’sı kadın, 16’sı erkek olmak üzere 32 dalda madalya verilmektedir.

Kelebek, sırtüstü, serbest ve kurbağalama stillerinde yarışlar yapılmaktadır. Olimpik havuzlar 50 m uzunluğuna, 25 m genişliğine ve 3m derinliğine sahip olmalıdır.

Yarışlar bireysel olduğu gibi, 4 kişilik takımlardan oluşan 4x 100m ve 4x 200m yarışlar da yapılmaktadır.

22 madalya ile ABD'li Micheal Phelps yüzme dalındaki en başarılı sporculardan biridir.

AĞUSTOS 6
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Tarih
Kategori
Maçlar/Sonuçlar
Yer
Durum
06 Ağustos 2016
21:32
Erkekler 400m Bireysel Karışık
06 Ağustos 2016
21:43
Erkekler 400m Bireysel Karışık
06 Ağustos 2016
22:00
Erkekler 400m Bireysel Karışık
06 Ağustos 2016
22:00
Erkekler 400m Bireysel Karışık
06 Ağustos 2016
22:00
Kadınlar 100m Kelebek
06 Ağustos 2016
22:30
Kadınlar 100m Kelebek
06 Ağustos 2016
22:30
Kadınlar 100m Kelebek
06 Ağustos 2016
22:30
Kadınlar 100m Kelebek
06 Ağustos 2016
22:39
Kadınlar 100m Kelebek -
06 Ağustos 2016
22:40
Kadınlar 100m Kelebek - 6
06 Ağustos 2016
23:00
Erkekler 400m Serbest Stil
06 Ağustos 2016
23:00
Erkekler 400m Serbest Stil
06 Ağustos 2016
23:00
Erkekler 400m Serbest Stil
06 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 400m Bireysel Karışık Final
HAGINO Kosuke
KALISZ Chase
SETO Daiya
06 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 100m Kelebek Yarı Final 1
06 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 100m Kelebek Yarı Final 2
06 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 400m Serbest Stil Final
HORTON Mack
SUN Yang
DETTI Gabriele
06 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 400m Bireysel Karışık Final
HOSSZU Katinka
DIRADO Madeline
BELMONTE GARCIA Mireia
06 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 100m Kurbağalama Yarı Final 1
06 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 100m Kurbağalama Yarı Final 2
06 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 4 x 100m Serbest Stil Bayrak Yarışı Final
Avustralya
Amerika Birleşik Devletleri
Kanada
06 Ağustos 2016
21:32
Erkekler 400m Bireysel Karışık
06 Ağustos 2016
21:43
Erkekler 400m Bireysel Karışık
06 Ağustos 2016
22:00
Erkekler 400m Bireysel Karışık
06 Ağustos 2016
22:00
Erkekler 400m Bireysel Karışık
06 Ağustos 2016
22:00
Kadınlar 100m Kelebek
06 Ağustos 2016
22:30
Kadınlar 100m Kelebek
06 Ağustos 2016
22:30
Kadınlar 100m Kelebek
06 Ağustos 2016
22:30
Kadınlar 100m Kelebek
06 Ağustos 2016
22:39
Kadınlar 100m Kelebek -
06 Ağustos 2016
22:40
Kadınlar 100m Kelebek - 6
06 Ağustos 2016
23:00
Erkekler 400m Serbest Stil
06 Ağustos 2016
23:00
Erkekler 400m Serbest Stil
06 Ağustos 2016
23:00
Erkekler 400m Serbest Stil
06 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 400m Bireysel Karışık Final
HAGINO Kosuke
KALISZ Chase
SETO Daiya
06 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 100m Kelebek Yarı Final 1
06 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 100m Kelebek Yarı Final 2
06 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 400m Serbest Stil Final
HORTON Mack
SUN Yang
DETTI Gabriele
06 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 400m Bireysel Karışık Final
HOSSZU Katinka
DIRADO Madeline
BELMONTE GARCIA Mireia
06 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 100m Kurbağalama Yarı Final 1
06 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Erkekler 100m Kurbağalama Yarı Final 2
06 Ağustos 2016
Etkinlik saati bekleniyor
Kadınlar 4 x 100m Serbest Stil Bayrak Yarışı Final
Avustralya
Amerika Birleşik Devletleri
Kanada