ÖNE ÇIKANLAR

Banvit-Pınar Karşıyaka takımları arasındaki basketbol maçını izlemek için Bandırma'ya giderken, Balıkesir'deki bir akaryakıt istasyonunda çıkan silahlı kavgada hayatını kaybeden Özgür Soylu ile olay sırasında birlikte olan arkadaşları ve Karşıyaka Taraftarlar Derneği Başkanı Okan Kırmacı, basın toplantısı düzenledi.

Derneğin Karşıyaka'daki binasında yapılan toplantıda konuşan Kırmacı, olayın petrol istasyonunda değil, istasyon görünümünden uzak bir ticari işletmenin 50 metre uzağında yaşandığını savundu. Kırmacı, ''Bu bir spor fanatizmi değil, cinayettir. Devletimize, emniyetimize ve tüm Türk halkının sağduyusuna güveniyoruz'' dedi.

Özgür Soylu ile Bandırma'ya giden taraftarlardan Ceyhun Akyurt, ''Karşı tarafla ne diyaloğumuz, ne tacizimiz, ne de sözlü tartışmamız oldu. Kardeşimizi çok talihsiz bir şekilde kör kurşun ile kaybettik'' diye konuştu.

Sedat Akkaya ise Özgür Soylu'nun benzin istasyonun dışında vurulduğunu savunarak, ''Özgür'ü vuran kişi daha sonra tekrar gelip havaya da ateş açtı. Arkadaşımızı kaybetmenin verdiği şokla markete taşla saldırdık. Olayın başında benzinliğin arazisine adım atmadık'' dedi.

A.A.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000