ÖNE ÇIKANLAR
Salon: Erdemir
Hakemler: Fatih Söylemezoğlu, Alper Altugköselerli, Özlem Yalman

Erdemirspor: Funk 8, Mithat 8, Thomas 5, Alper, Burgess 10, Erdal 11, Özgür 2, Nihat 6, Colson 3

Galatasaray Cofe Crown: Erdem 3, Ziziic 23, Cüneyt 3, Milojevic 13, Graves 11, Hüseyin 2, Strickland, Gurovic 8

1. Periyot: 14-16
Devre: 24-28 (Galatasaray lehine)
3. Periyot: 38-45

Beko Basketbol Ligi'nde Erdemirspor, Galatasaray Cofe Crown'a 63-53 yenildi.

Galatasaray Cofe Crown karşılaşmanın ilk sayısını Ziziic'le gerçekleştirdiği atakla buldu.

Galatasaray Cofe Crown, müsabakanın ilerleyen dakikalarında Graves'in bulduğu sayıyla farkı açmaya çalıştı, Thomas'la ilk sayısını bulan Erdemirspor da Burgess'in yaptığı atışla skorda dengeyi sağladı. Erdemirspor, 1. periyodun tamamlanmasına 3 dakika kala Funk, Mithat ve Özgür'ün attığı sayılarla 12-8 öne geçerek avantaj yakaladı. Graves ve Ziziic'le skoru 14-14 yapan Galatasaray 1. periyodu 16-14 önde kapattı.

Erdemirspor'un iyi savunma yapamadığı 2. periyotta, Galatasaray Cofe Crown, Ziziic ve Hüseyin'le farkı açarak devreyi 28-24 üstünlükle tamamladı.

Devre arasında, taraftarlar arasında sözlü tartışma çıktı. Galatasaraylı taraftarlar, Erdemirspor taraftarlarının tribüne arkadan müdahale ettiği iddiasıyla sahaya indi. Olaya müdahale eden polis, ev sahibi takımdan bazı taraftarları salon dışına çıkardı.

Taraftarların sahaya girmesi nedeniyle 10 dakika gecikmeli başlayan 3. periyodun ilk sayısını Galatasaray Cofe Crown Milojevic'le elde etti. Erdemirspor'un, Thomas, Erdal ve Mithat'la aradaki farkı kapatma çabaları etkili olamadı. 3. periyodun son saniyelerinde Erdal ve Funk'un geliştirdiği 3'lü atışlar da sayıya dönüşemedi. Hızlı hücum oyunu sergileyen konuk takım Ziziic, Graves ve Milojevic'le sayıları bularak 3. periyodu 38-45 önde tamamladı. Bu periyotta Ziziic iyi oyunuyla ön plana çıktı.

Son periyotta ilk sayısını Colson'la bularak başlayan Erdemirspor, Thomas, Burgess, Mithat ile aradaki sayı farkını kapatmaya çalıştı. Ancak Galatasaray Cofe Crown, karşılaşmanın bitimine 5 dakika kala iyi savunma yaparak Graves, Gurovic ve Cüneyt'le aradaki farkı açtı ve müsabakayı 63-53 kazanan taraf oldu.

Bu arada, Erdemirspor taraftarları maç öncesinde üzerinde ''Acınız (Karşıyaka Spor Kulübü KSK) acımızdır. Özgür Soylu aramızdadır'' yazılı pankart açtı.  

A.A.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000