Michael Jordan'dan protesto açıklaması!

Michael Jordan, ABD'nin Kuzey Carolina eyaletinde siyahi bir vatandaşın öldürülmesi sonrası devam eden protestoların "barışçıl" bir şekilde yürütülmesi çağrısında bulundu

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
Michael Jordan Sonra Oku

Amerikan Basketbol Ligi'nin (NBA) resmi internet sitesinde yayımlanan açıklamada, Jordan, büyüdüğü ve kolej basketbolu oynadığı Kuzey Carolina eyaletinin Charlotte kentinde salı günü Keith Lamont Scott adlı siyahinin polis tarafından öldürülmesi üzerine başlayan protestoların, "barışçıl" bir şekilde yürütülmesi ve "diyaloğun devam etmesi" çağrısında bulundu.

Açıklamada, Jordan, 43 yaşındaki Keith Lamont Scott'ın ailesine başsağlığı dilerken, "Son üç günde yaşanan trajik olayların ışığında, toplum olarak bir araya gelerek sakin olmamız, şiddet içermeyen şekilde protesto yapmamız ve barışçıl, yapıcı diyaloğa devam etmemiz her zamankinden daha önemli." ifadesini kullandı.

NBA takımlarından Charlotte Hornets'ın da sahibi olan Jordan, açıklamada, takımının seçilmiş liderler ve kanun korucularıyla daha fazla güven, şeffaflık ve anlayışı teşvik etmek ve toplum olarak birlikte iyileşmek ve büyümek için çalışmaya devam ettiğini vurguladı.

Scott'ın vurulduğu gece "Siyahilerin Hayatı Değerlidir" (Black Lives Matter) üyesi yüzlerce gösterici eylem yaparken, protestoların 3. gecesinde 3 kişinin tutuklandığı, 4 polisin de hafif şekilde yaralandığı bildirildi.

Jordan, temmuz ayı sonunda, ülke genelinde siyahi insanlara ve polis memurlarına karşı şiddeti eleştirerek, "Son zamanlarda kötüye giden bölücü söylem ve ırksal gerginliklerle ilgili üzgünüm ve sinirliyim" ifadelerini kullanmış ve farklı ırkların haklarını savunan ve polislerden oluşan iki ayrı derneğe birer milyon dolar bağış yaptığını duyurmuştu.

BU HABERE İLK YORUMU SEN YAZ
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER

SOSYAL MEDYADA HTSPOR

FACEBOOK
TWITTER
  • Güneş tutulmasını uçaktan gözlemlemek
  • Burj Khalifa'ya düşen korkutucu yıldırımlar
  • Kambur balinaların harika şovu
  • Ahşapdan su matarası yapımı