STBL HABERLERİ

08 ARALIK 2016
ÖNE ÇIKANLAR

Ligde yeni sezonda 8 kulüp takımlarını Türk antrenörlere emanet ederken, 8 kulüp ise yabancı teknik adamla çalışmayı tercih etti.

THY Avrupa Ligi'nde Türkiye'yi temsil edecek takımlardan sadece Galatasaray Odeabank Türk başantrenör Ergin Ataman ile yoluna devam ederken, Fenerbahçe, Anadolu Efes ve Darüşşafaka Doğuş yabancı çalıştırıcılarla mücadele edecek.

YABANCILARIN 2'Sİ SIRP
Ligde yeni sezonda 2 Sırp antrenör görev alacak.

Fenerbahçe, 2016 yılında takımına 3 kupa kazandıran tecrübeli teknik adam Zeljko Obradovic ile yoluna devam ederken, Yeşilgiresun Belediyespor'u da Sırp teknik adam Aleksandar Trifunovic çalıştıracak.

Ligde ayrıca birer Rus, Yunan, Bosna Hersekli, ABD'li, Hırvat ve Sloven antrenör yer alıyor.

16 ANTRENÖRDEN 3'Ü ŞAMPİYONLUK YAŞADI
Yeni sezonda görev yapacak 16 antrenörden 3'ü Spor Toto Basketbol Süper Ligi'nde şampiyonluk kupasını kaldırdı.

Üç farklı takımla lig şampiyonluğu yaşayan ilk ve tek antrenör olan Galatasaray Odeabank'ın başantrenörü Ergin Ataman, 3 şampiyonluk gördü.

Başantrenör olarak ilk şampiyonluğuna 2008-2009 sezonunda Efes Pilsen (Anadolu Efes) ile ulaşan Ergin Ataman, 2011-2012 sezonunda Beşiktaş'ın 37 yıllık şampiyonluk hasretine son vererek, ligde ikinci şampiyonluğunu yaşadı. Ataman, 2012-2013 sezonunda Galatasaray'ın başında da ipi göğüsleyerek, ligdeki 3. şampiyonluğuna ulaştı.

Ünlü Sırp antrenör Zeljko Obradovic ise 2013-2014 ve 2015-2016 sezonlarında Fenerbahçe'de iki lig şampiyonluğu elde etti.

Yeni sezonda Beşiktaş Sompo Japan'ı çalıştıran Ufuk Sarıca da 2014-2015 sezonunda Pınar Karşıyaka ile bir kez şampiyonluk sevinci yaşadı.

ANTRENÖRLER VE TAKIMLARI
Yeni sezonda Spor Toto Basketbol Süper Ligi'nde görev yapacak başantrenörler ve takımları şunlar:

Takım Antrenör

--------------- -------------

Fenerbahçe Zeljko Obradovic (Sırbistan)

Anadolu Efes Velimir Perasovic (Hırvatistan)

Galatasaray Odeabank Ergin Ataman

Darüşşafaka Doğuş David Blatt (ABD)

Beşiktaş Sompo Japan Ufuk Sarıca

Trabzonspor Medical Park Sergei Bazarevich (Rusya)

Demir İnşaat Büyükçekmece Özhan Çıvgın

TED Ankara Kolejliler Can Sevim

Pınar Karşıyaka Nenad Markovic (Bosna Hersek)

Yeşilgiresun Belediyespor Aleksandar Trifunovic (Sırbistan)

Gaziantep Basketbol Stefanos Dedas (Yunanistan)

TOFAŞ Orhun Ene

Muratbey Uşak Ozan Bulkaz

Best Balıkesir Mete Babaoğlu

İstanbul Büyükşehir Beld. Ertuğrul Erdoğan

Banvit Saso Filipovski (Slovenya)


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
Kalan karakter : 300