ÖNE ÇIKANLAR

FIBA Şampiyonlar Ligi B Grubu'nda yarın deplasmanda Le Mans'la mücadele edecek Pınar Karşıyaka, İstanbul'daki kötü hava koşulları nedeniyle Fransa'ya gidemediği için müsabakanın ertelenmesini talep etti.

Müsabaka için bugün saat 11.05'te İstanbul'dan Paris'e gitmeyi planlayan Pınar Karşıyaka'nın İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda saat 08.00'de hareket etmesi gereken uçağı saat 10.06'da havalandı.

Atatürk Havalimanı'ndaki hava şartları nedeniyle saat 12.48'de İstanbul'a inen yeşil-kırmızılı kafile, Paris'e gitmek için normal kalkışı saat 15.10 olan ancak 18.55'e ertelenen uçağı beklemeye başladı.

Ancak bu uçağın da iptal olmasıyla Pınar Karşıyaka'nın bu gece Fransa'ya gitme ihtimali kalmadı.

Bunun üzerine müsabakanın ertelenmesi için FIBA'ya başvuru yapan Pınar Karşıyaka'nın geceyi İstanbul'da geçireceği bildirildi.

Le Mans ile Pınar Karşıyaka arasındaki müsabaka yarın TSİ 22.30'da Antares Spor Salonu'da oynanacaktı.

"YARIN UÇAK KALKARSA GİDECEĞİZ"
Basketbol FIBA Şampiyonlar Ligi'nde deplasmanda Le Mans'la oynayacağı müsabaka için kötü hava koşulları nedeniyle bugün Fransa'ya gidemeyen Pınar Karşıyaka'nın genel menajeri Selim Çınar, yarın sabah bu ülkeye gidebilmeleri halinde müsabakanın oynanacağını bildirdi.

Çınar, Fransa'da oynayacakları Le Mans maçı için olumsuz hava koşulları nedeniyle İstanbul'dan Fransa'ya gidemediklerini söyledi.

Bugünkü uçaklarının iptal olması nedeniyle, biletlerini yarın saat 11.05'e aldırdıklarını kaydeden Çınar, şöyle konuştu:

"Bu durumu FIBA'ya da yazılı ve sözlü olarak bildirdik. Ancak FIBA yarın uçağımız zamanında kalkarsa ve inerse müsabakayı oynatacağını bize söyledi. Yarın uçağımız saatinde kalkarsa Paris'e uçup, oradan kara yoluyla Le Mans'a geçeceğiz ve akşam müsabakaya çıkacağız. Eğer uçak hava şartlarından dolayı kalkamazsa o zaman tekrar FIBA ile temasa geçeceğiz."


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000