ÖNE ÇIKANLAR

153 sporcunun ve Türkiye'nin dört bir yanından katılan takımların yarıştığı şampiyonada yıldızlar, gençler ve büyükler sıralaması olarak üç kategoride gerçekleşti. 2012 yılında katıldığı motorsiklet yarışında İtalyan bir sporcuya yardım ederken hayatını kaybeden milli sporcumuz Kemal Merkit adının verildiği yarışmaya merhum sporcunun ablası da katıldı. Abla Mine Merkit kardeşinin isminin verildiği yarışma için Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş ve ekibine çok teşekkür ettiğini belirterek, "Spor camiasının ve arkadaşlarının onu unutmadığını gördüm. Kardeşim Kemal Merkit spora gönül vermişti aynı zamanda triatlon sporunu da çok severek yapardı. Sporcu bir aileyiz spora küsmedim kızım da Kemal'in izinden gidiyor bayrağı o teslim aldı iyi bir sporcu olacağına inanıyorum" dedi.

Soğuk hava şartlarına rağmen yapılan duatlon yarışlarında başarılı olan sporcular parkurun zor olmadığını ve buradaki derecelerin ülke puanı açısından önemli olduğunu söyledi. İstanbul Park'taki yapılan yarışlar sonrasında dereceye giren sporculara madalyalarını Triatlon Federasyon Başkanı Hamdi Güneş, koşuya adının verildiği rahmetli Kemal Merkit'in ablası Mine Merkit ve Triatlon İdari Genel Koordinatörü Necati Kılıç verdi.

Türkiye Triatlon Federsyon Başkanı Hamdi Güneş ise 2015'in ilk yarışına milli sporcumuz merhum Kemal Merkit adını verdiklerini söyleyerek, "Rahmetli sporcumuzun adını yaşatarak onu anarak güzel bir yarış düzenledik. 153 sporcu bu yarışa katıldı. 2015'in ilk yarışı hava şartlarının olumsuz olması nedeniyle duatlon olarak yani koşu, bisiklet şeklinde düzenledik. Bu sezon ulusal ve uluslar arası toplam 15'e yakın yarışmalar yapılacak. Türkiye'de triatlon sezonu bu yıl dolu dolu geçecek. Uluslar arası yarışmalar ile ülkemizin isminin duyulmasına da vesile olan Triatlon sporunu yurt genelinde de faslasıyla duyurmak için çalışmalarımız hızla sürüyor" diye konuştu.

YARIŞ SONUÇLARI;
YILDIZ ERKEKLER: Baran Aktan (Alanya Belediye Spor Kulübü) birinci, Tahir Buğra Yiğit (Alanya Belediye Spor Kulübü) ikinci, Koray Erin (Hira Spor) üçüncü oldu.

YILDIZ BAYANLAR: Elif Polat (Gelibolu Triatlon Spor Kulübü) birinci, Sıla Özdemir (Alanya Doğa Sporları Kulübü) ikinci, Gözdenur Güvenbaş (Gelibolu Triatlon Spor Kulübü) üçüncü oldu.

GENÇ ERKEKLER: Erol Can Yaraş (Alanya Doğa Sporları Kulübü) birinci, Hasan Hüseyin Azkın (Alanya Doğa Sporları Kulübü) ikinci, Mithat Şahin (Sivas Telekom) üçüncü oldu.

GENÇ BAYANLAR: İrem Ceren Akan (Gelibolu Yıldız Spor Kulübü) birinci, Damla Alkım Ölmez (Alanya Doğa Sporları Kulübü) ikinci, Sevgi Özata (Hira Spor) üçüncü oldu.

BÜYÜKLER YAŞ SIRALAMASI;
19+ ERKEKLER: Duran Akbaş (Alanya Doğa Sporları Kulübü) birinci, Ercan Arslan (ODTU Spor Kulübü) ikinci, Ufuk Bal (Tuzla Deniz Yıldız Spor Kulübü) üçüncü oldu.

25+ ERKEKLER: Osman Menci birinci, Ahmet Egemen Sayın ikinci, Yusuf Can Akay üçüncü oldu.

30+ ERKEKLER: Mustafa Şirin birinci, Duygun Yurteri ikinci, Emrah Bayraktar ise üçüncü oldu.

35+ ERKEKLER: Özgür Aksaman birinci, Yiğit Duygun ikinci, Önay Bayram üçüncü oldu.

40+ ERKEKLER: Berry Nae birinci oldu

45+ ERKEKLER: Ufuk Biriz birinci oldu.

50+ ERKEKLER: Korkut Ahmet Serozan

19+BAYANLAR birincisi Merve Koçak olurken 30+BAYANLAR birincisi İpek Onaran oldu. 40+BAYANLAR birincisi Martine Nolan olurken 50+BAYANLAR ise Nermin Fenmen birinci oldu.

  • triatlon
  • İstanbul Park

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000