ÖNE ÇIKANLAR

Özlem Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda elde ettiği başarının 7 yıllık bir emeğin sonucu olduğunu kaydetti.

Şampiyonaya Kayseri Erciyes'te yoğun bir tempoda hazırlandığını belirten milli sporcu, "Çok güzel bir ortamda çalıştık. Rakım olarak yüksek yerde çalışmalarımızı yapmaya özen gösterdik. Rahat bir ortamda çalıştık ve bunun da bize büyük katkısı oldu. Elde ettiğim başarı, 7 yıllık bir çalışmanın, emeğin sonucu." diye konuştu.

"15 YILLIK HAYALİMDİ"
Her şampiyonaya altın madalya hedefiyle hazırlandığının altını çizen Özlem Kaya, şöyle devam etti:

"Şampiyonada üçüncülük nasip oldu. Bu, benim 15 yıllık hayalimdi. Avrupa Büyükler ve Dünya Şampiyonları ile olimpiyatlarda madalya kazanmak 15 yıllık bir hedefti. Bu hedefimizi gerçekleştirdik. Başarımda, Spor Genel Müdürlüğümüzün, Üsküdar Belediyesinin, belediye başkanımız Hilmi Türkmen'in, antrenörüm Aytaç Özbakır'ın, takım arkadaşlarımın ve antrenmanlarda bana destek olan herkesin emeği var. Birlik ve beraberlik içerisinde bu başarıyı elde ettik. Bu, ülkemizin, hepimizin başarısı. Çok mutluyum, inşallah daha da büyük başarılar gelecek."

Milli atlet Özlem Kaya, yeni hedefinin 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda madalya kazanmak olduğunu ifade ederek, "Önümüzde Rio Olimpiyatları var. Rio'da ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Hedefim, olimpiyatlarda madalya kazanmak. Bunu başaracağıma inanıyorum." şeklinde görüşlerini aktardı.

AFRİKA KÖKENLİ SPORCULAR
Türkiye adına yarışan Afrika kökenli sporcuların başarılarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Özlem Kaya, şu ifadeleri kullandı:

"Madalya kazanıp İstiklal Marşımızı okuttukları için kendilerine teşekkür ediyorum. Bizim diğer ülkelerden hiçbir farkımız yok. Biz Türk sporcuları olarak çok güçlüyüz. Bizlere destek verilirse altın, gümüş ve bronz madalya kazanabiliriz. Hiç kimseden bir eksiğimiz yok. Yeterli imkanlar sağlanırsa bizler de başarabiliriz. Bunu da gösterdik zaten."

ASKER SELAMI
Başarılı sporcu, bronz madalya kazandığı yarıştan sonra yapılan seremonide asker selamı vermesiyle ilgili olarak şunları kaydetti:

"Asker selamını antrenörümle konuşmuştuk, 'madalya alacağız, asker selamı vereceğiz.' diye. Asker selamını, askerlerimize ve şehitlerimize hediye ediyorum. Ödül töreninde de bunu gerçekleştirdim. Ülkeme ve bana destek verenlere çok teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra daha büyük başarılara imza atacağız."

  • Özlem Kaya

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000