ÖNE ÇIKANLAR

Olimpiyatlar sonrası yapılması gereken Bağımsız Spor Federasyonları’nın genel kurulları bu ay başlarken, 54 federasyondan 48’inde mevcut başkanlar yeniden adaylıklarını koydu. Spor Genel Müdürlüğü Tahkim Kurulu’nun, aday olmak için delegelerden toplanması gereken yüzde 15 imzanın kaldırılması kararının uygulamasını bir sonraki genel kurullara bırakması yeni başkan adaylarını zora soktu. Danıştay’ın yönetmelikteki maddeyi iptal etmesinin ardından federasyonlar yüzde 15 imzanın kaldırılmasını genel kurullarında oylayacak ve barajsız adaylık bir sonraki seçimlerde hayata geçecek. BAKAN

‘BAŞARISIZLAR GİDER’ DEMİŞTİ
Mevcut başkanların, tüm imzaları delegelerden çok önceden toplaması nedeniyle adaylar, delegelerden imza toplayamıyor ve federasyon başkanlıklarına aday olamıyorlar. 2016 Rio Olimpiyat Oyunları sonrası Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Başarısız olan federasyon başkanı, kurulları ile birlikte gider” mesajını vermişti ancak seçime giden 54 federasyonun sadece 6’sında mevcut başkanların tekrar aday olmaması dikkat çekti.

JUDODA 14 ADAY ADAYI VAR!
Kürek, Pentatlon, Görme Engelliler, Çim Hokeyi, Dağcılık ve Judo federasyon başkanlarının aday olmayacağı seçimlerde ilk genel kurul 21 Ekim 2016 tarihinde Herkes İçin Spor, Kick Boks ve Karate Federasyonu ile start alacak. Atıcılık, voleybol, binicilik ve golf ise şimdilik tek adayla seçime gidiyor. En çok başkan aday adayı 14 kişiyle judoda bulunuyor.

  • rio olimpiyatları

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000