ÖNE ÇIKANLAR

Organizasyonun "Kahramanlar Koşusu" adı altında gerçekleştirilen halk koşusu etabının startını verenler arasında yer alan ve ardından vatandaşlara birlikte 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne doğru yürüyen Akif Çağatay Kılıç, yürüyüş esnasında  açıklamalarda bulundu.

Bu organizasyonda yer almanın önemini vurgulayan Bakan Kılıç, "Vatandaşlarımız, 15 Temmuz şehitlerinin anısını yaşatmak üzere adlandırılan bu maratonu, yoğun katılımlarıyla çok farklı bir noktaya taşıdılar." dedi.

Akif Çağatay Kılıç, Fetullahçı Törör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan vatandaşları andıklarını aktararak, şöyle konuştu:

"15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısına cevap verip, köprüye gelerek burada şehit olan vatandaşlarımızı rahmetle anıyoruz. Gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Türkiye'nin birliği ve beraberliği için mücadele eden herkesi anıyoruz. Bugün buradaki beraberlik, onların fedakarlıklarını en iyi şekilde yaşatmanın görüntülerinden birisi. Görüyorsunuz burada hiçbir sıkıntı yok. Milletimiz bir arada, hep beraber. Farklı düşünceler, farklı siyasi partilere gönül vermiş olanlar, birliktelik içerisinde. Yenikapı ruhuyla hep beraber yürüyoruz.""BURADA TÜRKİYE VAR, BİRLİK VE BERABERLİK VAR"
Bakan Kılıç, organizasyona katılan vatandaşların bir mesaj verdiğini anlatarak, "Sırtını teröre dayayanlara destek verenlerin, onların yanına gidip görüntü verenlerin de burada olması gerektiğini düşünüyorum. Eğer bunu yapmıyorlarsa, ne yaptıklarını biz anlamıyoruz. Çünkü burada Türkiye var, birlik ve beraberlik var. Demokrasiye, hukuka sahip çıkanlar var. Ülkemizde huzurun, birliğin olduğunun en büyük haykırışı var." ifadelerini kullandı.

Türkiye'deki yabancı ülke görevlilerine de seslenen Kılıç, "Ülkemizde misafir olarak bulunup da diplomatik misyonlarını yerine getirenlerin de burada olması gerekirdi diye düşünüyorum. Herhalde onlar Türkiye'nin gücünün ne olduğunu hala göremediler. Bundan sonra inşallah görürler. Burada birlik ve beraberliğin güzel örneklerini yaşıyoruz. İnşallah 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize koşarak gitmek için bunu en iyi şekilde değerlendireceğiz. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşıyarak yolumuza devam edeceğiz." diyerek sözlerini tamamladı.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000