ÖNE ÇIKANLAR

Tahkim kurulu tarafından ertelenen Tekvando genel kurulu bugün Ankara'daki Crowne Plaza Hotel'de yapıldı. 298 delegesi bulunan federasyonun seçiminde 214 delege oy kullandı.4 oyun geçersiz olduğu seçimde Şahin, 210 oy alarak bir kez daha 4 yıllık süre için başkanlık görevine seçildi. Divan başkanlığını Hatip Çopur'un yaptığı genel kurulda ayrıca faaliyet ve denetim raporları ibra edildi. Öte yandan, zarfların unutulması üzerine oy verme işlemi 1 saat gecikmeli başladı.

HERKES BİZİ BAŞARILI GÖRMEK İSTİYOR
Gazetecilere de açıklamalarda bulunan Şahin, başarıların devam edeceğini dile getirerek, "Milletimizi bizim başarılarımıza alışık. Bizi hep başarılı görmek istiyor. İddialıyız, 2016'da bir madalya aldık ama 2020'de bunun sayısını çoğaltacağız. Bugünden çalışmalarımız başladık." ifadelerini kullandı.Başkan Şahin, 24 Ekim'de yapılması planlanan genel kurulun, Spor Tahkim Kurulu tarafından iptal edilmesiyle ilgili ise " Hiçbir sıkıntı yok. Mevzuattan kaynaklanan bazı şeylerden dolayı seçim sadece uzadı. Mevzuattaki eksiklikler giderildi ve seçimiz bugün yapıldı. Gayet katılımcı bir seçim oldu." değerlendirmesinde bulundu.Danıştay'ın spor federasyonlarıyla ilgili yüzde 15 imza şartının ve başkanlık ücretin kaldırılmasına dair kararının sorulması üzerine Şahin, "Bir sıkıntı yaratmaz. Çok fazla bir değişiklik olacağını zannetmiyorum. Tabii bu hukuksal bir süreç. Bu süreç neyi getirir, zamanla göreceğiz." cevabını verdi.

TEŞEKKÜR ETTİ
Yeniden 4 yıllığına başkan seçilen Dr. Metin Şahin, delegeye yaptığı konuşmada teşekkür ederek: ''birliğimiz beraberliğimiz hiç bozulmasın. Allaha şükrediyoruz. Gittiğimiz her şampiyonadan başarı ile dönüyoruz. Bana olan güveninize teşekkür ediyorum.''

Tekrar başkan seçilen Metin Şahin'in yönetiminde, Oktay Duymaz, Yusuf Alperen Ayar, Ahmet Candan, İbrahim Uzun, Recep Temtek, Kemal Bilim, A. Ziya Yalçınkaya, Cemal Palamutçu, Zülküf Türkoğlu, Seyfullah Özdemir, Turgut Babuşçu, Zekeriya Tutar, Zafer Çoktan ve Mustafa Küçüker yer aldı.

  • Metin Şahin

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000