DİĞER HABERLERİ

28 NİSAN 2017
ÖNE ÇIKANLAR

Laureus Vakfı tarafından 2000 yılından bu yana dağıtılan ve spor dünyasının en prestijli ödüllerinden kabul edilen organizasyonda, yılın erkek sporcusu adayları arasında, Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo, Jamaikalı atlet Usain Bolt, Büyük Britanyalı atlet Muhammed Farah, Büyük Britanyalı tenisçi Andy Murray ve ABD'li basketbolcular LeBron James ile Stephen Curry yer aldı.

Yılın kadın sporcusu kategorisinde ise ABD'li cimnastikçi Simone Biles, Alman tenisçi Angelique Kerber, ABD'li yüzücü Katie Ledecky, Jamaikalı atlet Elaine Thompson, ABD'li atlet Allyson Felix ve Büyük Britanyalı bisikletçi Laura Kenny yarışacak.

Kategorilere göre adaylar şöyle:

Yılın erkek sporcusu
Cristiano Ronaldo (Portekiz - Futbol)
Usain Bolt (Jamaika - Atletizm)
Muhammed Farah (Büyük Britanya - Atletizm)
Andy Murray (Büyük Britanya - Tenis)
LeBron James (ABD - Basketbol)
Stephen Curry (ABD - Basketbol) 

Yılın kadın sporcusu
Simone Biles (ABD - Cimnastik)
Angelique Kerber (Almanya - Tenis)
Katie Ledecky (ABD - Yüzme)
Elaine Thompson (Jamaika - Atletizm)
Allyson Felix (ABD - Atletizm)
Laura Kenny (Büyük Britanya - Bisiklet)

Yılın takımı
Mercedes Formula 1 Takımı (Almanya - Otomobil sporları)
Real Madrid (İspanya - Futbol)
Portekiz Milli Takımı (Futbol)
Brezilya Milli Takımı (Futbol)
Cleveland Cavaliers (ABD - Basketbol)
Chicago Cubs (ABD - Beyzbol)

Yılın çıkışı
Nico Rosberg (Almanya - Otomobil sporları)
Wayde van Niekerk (Güney Afrika - Atletizm)
Almaz Ayana (Etiyopya - Atletizm)
Leicester City (İngiltere - Futbol)
İzlanda Milli Takımı (Futbol)
Fiji Milli Takımı (7'li Ragbi)

Yılın geri dönüşü
Michael Phelps (ABD - Yüzme)
Ruth Beitia (İspanya - Atletizm)
Juan Martin Del Potro (Arjantin - Tenis)
Fabienne St. Louis (Mauritius - Triatlon)
Nick Skelton (Büyük Britanya - Binicilik)
Aksel Lund Svindal (Norveç - Kayak) 

Yılın ekstrem sporcusu
John John Florence (ABD - Sörf)
Tyler Wright (Avustralya - Sörf)
Chloe Kim (ABD - Kar kayağı)
Pedro Barros (Brezilya - Kaykay)
Rachel Atherton (Büyük Britanya - Dağ bisikleti)
Kelly Sildaru (Estonya - Serbest stil kayak)

Yılın engelli sporcusu
Ihar Boki (Belarus - Yüzme)
Sophie Pascoe (Yeni Zelanda - Yüzme)
Omara Durand (Küba - Atletizm)
Siamand Rahman (İran - Halter)
Marcel Hug (İsviçre - Tekerlekli sandalye yarışı)
Beatrice Vio (İtalya - Eskrim)


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000