ÖNE ÇIKANLAR

Bu yıl 188.5 milyon sporseverin izlemesi tahmin edilen Super Bowl’da, ABD’li izleyicilerin toplam 14.1 milyar dolar harcama yapması bekleniyor. Tüketicilerin yüzde 80’inin yiyecek ve içecek satın alarak Super Bowl’u takip etmesi tahmin edilirken, yüzde 11’inin takımlarının ürünlerini satın alması, yüzde 8’inin de yeni bir televizyon satın alarak müsabakaları izlemesi öngörülüyor.

Bir biletin ortalama fiyatı 4 bin 700 dolar olurken, en yüksek fiyattan satılan bilet tutarının da 100 bin dolara çıktığı ifade edildi. Şampiyon takımın oyuncularının her biri 107 bin dolar prim alacak. Kaybeden ekibin oyuncuları ise 53 bin dolar elde edecek. Öte yandan devre arasında ünlü şarkıcı Lady Gaga sahne alacak. İkinci kez finale yükselen Atlanta Falcons, ilk şampiyonluğuna ulaşmaya çalışacak. New England Patriots ise tarihindeki 5. şampiyonluğu kazanmak için mücadele edecek. 170 ülkede canlı yayınlanacak karşılaşma, Türkiye’de uydudan yayın yapan Fox Sports’tan izlenebilecek.

THY'NİN REKLAMI YAYINLANACAK
Super Bowl’da reklam ücretleri astronomik rakamlara ulaşıyor. Yayıncı kuruluş, 30 saniyelik bir reklam için en az 5 milyon dolar talep ediyor. Dev finalde ünlü aktör Morgan Freeman’ın yer aldığı Türk Hava Yolları’nın reklamı yayınlanacak. THY, geçen sene de “Batman vs. Superman” reklam kampanyasıyla Super Bowl’da boy göstermişti.

HABERTÜRK SPOR


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000