ÖNE ÇIKANLAR

Edirne'de düzenlenen 656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde yarı finalinde Orhan Okulu ile Şaban Yılmaz, İsmail Balaban ile de Hamza Köseoğlu eşleşti.

Baş cazgırların manilerinin ardından Er Meydanı'nda peşrev çekerek tribünleri selamlayan başpehlivanlar kol bağlayarak güreşe tutuştu. İsmail Balaban normal sürede rakibi Hamza Köseoğlu'nu zorlu geçen güreşin sonunda tuş ederek adını finale yazdıran ilk başpehlivan oldu.

Yarı finalin diğer eşleşmesinde ise Orhan Okulu rakibi Şaban Yılmaz ile puanlama bölümüne kadar yenişemedi. Altın puan bölümünde yaptığı atakla sayı kazanan Orhan Okulu ikinci finalist oldu.

Kırkpınar'ın yeni başpehlivanı Orhan Okulu ve İsmail Balaban arasındaki final maçında belli olacak.

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde gelecek yılın ağalığını 1 milyon 522 bin lira bedelle iş adamı Ahmet Çetin kazandı. İhaleye, Kırkpınar'da 8 yıl güreş ağalığı yapan, iki altın kemerli Seyfettin Selim ile iş adamları Zeki Özünlü, Ramazan Güven, Hamdi Sarıca, Özcan Fındık, Ahmet Çetin, Abdullah Türköz, Fezair Tatlıdil ve Zekai Algur katıldı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ihaleyi 400 bin liradan açtı, Seyfettin Selim de bu bedeli 822 bin liraya yükseltti. Diğer ağa adaylarının da yükseltmeye devam ettiği ihaleyi, 1 milyon 522 bin liralık rekor bedelle Ahmet Çetin kazandı. Çetin, daha sonra davul zurna eşliğinde, tribünlerdeki güreşseverleri selamladı.Ağalık bedelinin, Kırkpınar'da bugüne kadar verilen en yüksek rakam olduğu öğrenildi. Daha önceki rekor, Antalyalı eczacı Süleyman Mecek'e aitti. Mecek, 3 yıl önce ağalığı 807 bin lira bedelle kazanmıştı.

 • kırkpınar 2017
 • 656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri
 • İsmail Balaban
 • Orhan Okulu
 • Kırkpınar Yağlı Güreşleri

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
 • Misafir 16 Temmuz 2017 Pazar 18:29
  Orhan okulu baş pehlivan olacak filizi yeğeni aliosman
 • Misafir 16 Temmuz 2017 Pazar 17:46
  Ağadan afrikaya da 1.5 milyon bekliyoruz
Kalan karakter : 2000