ÖNE ÇIKANLAR

Dünya Atletizm Şampiyonası’nda seçme ve yarı finali kazanarak dünya çapında dikkatleri üzerine çeken Tuğba Karakaya, aynı mesafenin Avrupa şampiyonu Süreyya Ayhan ile karşılaştırılmasının doğru olmadığını söyledi.

"KİMSEYİ İDOLÜM OLARAK GÖRMÜYORUM"
Karakaya, "Süreyya Ayhan, Türk atletizmi için çok önemli işler yaptı. Fakat ben Süreyya değil, Tuğba’yım. Kimseyle karşılaştırılmak istemem. Hiç kimseyi idolüm olarak görmüyorum" diye konuştu.

Karakaya, bugün TSİ 14:55’te Türkiye’nin tarihindeki en genç Dünya Şampiyonası finalisti olarak 12 atletle vereceği mücadele öncesi HABERTÜRK’e konuştu:

"YARI FİNAL BEKLEMİYORDUM"
"İlk kez katıldığım şampiyonada final koşmak bile güzel. Yarı finali bile tahmin etmiyordum. Şansım da yardım etti. Rakibime takıldım, düşebilirdim. Ama toparlanıp atakla finale kaldım. Finalde rahatım. Sonuçta kaybedecek bir şeyim yok. Umarım ülkeme iyi bir dereceyle dönerim."

"BİR YILDA 14 SANİYE GELİŞTİRDİ"
"Derecemi bir yılda 14 saniye geliştirdim. Eskiden olsa hocam başımda olmadığında fazla çalışmazdım, biraz tembellik yapardım. Fakat artık işi çok ciddiye alıyorum. Antrenmanlarımdan kaytarmıyorum!. Yarışlardan önce sadece bol bol dua ederim. Ailem de benim için dua ediyor. Zaten beni izleyip ağlamışlar. İnşallah onların duaları finalde de bana şans getirecek."

"MANTIYI ÇOK ÖZLEDİM"
"Kamplar ve yarışmalar nedeniyle uzun zamandır Kayseri’den ayrı kaldım. Kayseri yemeklerini özledim. Kore’de yemeklere alışamadım. Türkiye’ye dönünce ilk işim mantı yemek olacak"

HTSPOR / Murat AĞCA

  • 1500 metre finali
  • Dünya Atletizm Şampiyonası
  • Süreyya Ayhan Kop
  • tuğba karakaya

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000