ÖNE ÇIKANLAR

Milli sporcu, dünya şampiyonasında yarın yarışacağını hatırlatarak, ''Sporcularda performans düşüklüğü olağan şeylerdir. Geçen yıl fiziksel performansının yanında motivasyonumu da iyi hissediyordum. Konsantre olarak kendimi adapte etmiştim. Bu yıl büyük bir konsantrasyon bozukluğu yaşıyorum. bunları doğal karşılıyorum. Altın madalya alınca biraz rahatlama oldu'' diye konuştu.

Dünya şampiyonasında kendisinin bir şeyler yapmak istediğini anlatarak, şöyle devam etti:

''Burada da bir şey yapmayı istiyorum. Elimden geleni yapacağım. Burada olduğumu için mutluyum. En büyük sebep bu ortamdan uzaklaşmamaktı. Burada güzel bir ortam var. Burada yarışları izlemek bile güzel olacak. Burada olduğum için kendimi kötü hissetmiyorum. Yarı finale kalırım, kalamam, hiçbir şey bilmiyorum. Antrenörüm istediği için buradayım. Son 2 aydır çok düzenli antrenman yapıyorum. Benim performansımın aylar öncesinden iyi olması gerekiyordu, ama olmadı. Bundan sonra ne olur bilmiyorum.''

FENERBAHÇE İLE İLGİLİ BİR SORUNU YOK
Nevin Yanıt, Fenerbahçe Kulübünün son dönemde geçirdiği sıkıntılarla ilgili sorulara ise, ''Fenerbahçe'de benimle ilgili bir durum yok. Kulüp bize desteğini sürdürüyor'' dedi.

Fenerbahçe'nin durumunun kendisini etkilemediğine dikkati çeken Nevin, sözlerini şöyle tamamladı:

''Bizimle ilgili bir problem yok. Herşey devam ediyor. Kulübün geleceği açısından bir kuşkum yok. Şu anda kulübümün amatör branşları kapatmak istemesi beni etkilemiyor. Çünkü düşünmüyorum. Şu anda böyle bir şey olacak mı? olmaz mı? diye bir düşüncem yok. Kulüple görüşmedim. Fenerbahçe bize yardımını sürdürüyor.''

ANTRENÖRÜ YÜKSEL: ''MADALYA ŞANSIMIZ YOK''
Nevin Yanıt'ın antrenörü Cüneyt Yüksel de sporcusunun dünya şampiyonasında madalya şansının bulunmadığını söyledi.

Avrupa şampiyonu olduktan sonra kendisinin de sporcusunun da bir rahatlık içine girdiğini ifade eden Yüksel, ''Çocukluğundan beri hep Avrupa şampiyonluğu diyorduk. Avrupa şampiyonu olunca ruhumuzda ve bedenimizde bir rahatlama oldu. Bu belki benden kaynaklanmış olabilir. Dünya şampiyonasına gelmeyebilirdik ama özellikle ben istedim. Çünkü önümüzde dünya salon şampiyonası ve olimpiyatlar var. Uzaklaşmak istemiyorum'' değerlendirmesini yaptı.

Başarılı bir sezonun ardından ruhen bir performans düşüklüğü yaşadıklarını anlatan Cüneyt Yüksel, ''Nevin fiziksel olarak toparlanabilir. Bu sene geçince gelecek yıl daha organize bir şekilde çalışmalarımızı sürdürebiliriz'' dedi.

Dünya şampiyonasında tur atlamanın bile başarı sayılacağını anlatan Yüksel, şöyle devam etti:

''Açıkçası madalya şansımız yok. Tur atlamak bile bizim için başarı olur. Çünkü bu seneki performansımız içler açıcı bir durumda değil. Geçen sene Avrupa şampiyonu olduktan sonra antrenman olarak iyiyiz ama motivasyon olarak uzaklaştık. Bu sene dikiş tutturamadık. Bu sene burada yapabileceğimizin en iyisini yapıp, sezonu kapatmak istiyoruz. 2011 yılı Nevin için böyle geçecek.''

Fenerbahçe'nin yaşadığı dönemin kendilerini etkilemediğin dile getiren Yüksel, ''Nevin maaşını alıyor. Bize yansıyan bir şey söz konusu değil'' diyerek sözlerini tamamladı.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000