ÖNE ÇIKANLAR

HTSPOR.COM (ERBATUR ERGENEKON'UN ÖZEL HABERİ)

Olympiakos Kulübü Başkanı Socratis Kokkalis, HABERTURK Spor Servisi'nden Erbatur Ergenekon'a çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Erbatur Ergenekon: Galatasaray ve Olympiakos Ali Sami Yen Stadı'nda UEFA Kupası'nda önemli bir maça çıkacak. Bu karşılaşma öncesi düşünceleriniz nelerdir?

Socratis Kokkalis: Bence iki takım için de önemli bir karşılaşma. İki takım da bu grubun önemli ekipleri ve iyi oyunlarla bir sonraki turlarla kalacaklarını düşünüyorum.

Erbatur Ergenekon: Türkiye ligini ve Galatasaray'ı takip ediyor musunuz?

Socratis Kokkalis: Türkiye ligini takip ediyorum. Sadece Galatasaray'ı değil birçok ekibi takip ediyorum. Kayserispor'u izliyorum, Sivasspor'u ve Diyarbakırspor'u da takip ediyorum.

Erbatur Ergenekon: Peki Türkiye ligini nasıl buluyorsunuz? Yunanistan ligiyle kıyaslarsanız benzerlikler ve farklılıklar nelerdir?

Socratis Kokkalis: Büyük benzerlikler var aslında. Türkiye'nin en önemli 3 takımı İstanbul'da. Aynı şey Yunanistan için de geçerli; en önemli 3 takım Atina’da.

Erbatur Ergenekon: Bu noktada şunu sormak istiyorum; Yunanistan'da AEK, Olympiakos ve Panathinaikos. Türkiye'de Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe. Benzerlikler nelerdir?

Socratis Kokkalis: Hiçbiri birbirini sevmez. Bu en büyük benzerlik.

Erbatur Ergenekon: Peki taraftarlara gelecek olursak. Bu maçta Ali Sami Yen'de müthiş bir atmosfer olacak.

Socratis Kokkalis: Evet bizim takımımız da gerçekten fanatik taraftarlar var. Ben taraftarları tanıyorum ve hepsiyle iyi ilişkilerim var. Onlar bütün hafta oynanacak maç için yaşıyorlar. Maçı bekliyorlar; sürekli ondan bahsediyorlar. Aynen sizin taraftarlarınız nasılsa bizim de öyle. Bundan dolayı şaşırmyayacağım.

Erbatur Ergenekon: Galatasaray'ı takip ettiğinizi söylediniz. Sizce bu maçta kilit oyuncular kimler olacak?

Socratis Kokkalis: Bence Arda Turan harika bir oyuncu. Bu karşılaşmada büyük rol oynayacağını düşünüyorum. Ama orta sahada Lincol'ün büyük etkisi olacak. Umarım Kewell iyi durumda olmaz. Galatasaray'ın çok iyi bir takımı var ve çok ilginç bir maç olacak.

Erbatur Ergenekon: Olympiakos genelde yaşları ilerlemiş yıldız oyuncularını transfer ediyor. Peki Olympiakos’un Avrupa’daki gerçek hedefi nedir?

Socratis Kokkalis: Avrupa takımlarına baktığınızda çok büyük bütçeleri olduğunu ve baş etmenin zor olduğunu görüyorsunuz. Ancak küresel mali krizle beraber; futbolda transfer piyasası daha hareketlenecek ve fırsatlar artacak. Bu takımlara daha az zengin ülkelerin takımları da dahil. Şu an takımımızı bir Chelsea, Manchester United, Real Madrid ya da Barcelona ile kıyaslamak oldukça zor. Bunlar oldukça iyi oyuncuları olan ve transferlere büyük paralar ödeyen takımlar. Elbette bence ödemeleri gerekenden çok daha fazla ödüyorlar. Tabii bu Avrupa futbolunudaki kural ama bence değişmeli. Amerika’da Salary Cap (Ücret Kotası) denen çok önemli bir uygulama var. Bence bu kural Avrupa’da da uygulanmalı. Gerçekten başarılı olacaktır.

Erbatur Ergenekon: Bir aralar gazetelerde Olympiakos’un Fatih Terim’i takımın başına getirmek istediğine dair haberler çıkmıştı. Bu konuda neler söyleyeceksiniz? Bunu bir olasılık olarak görebilir miyiz?

Socratis Kokkalis: Geçmişte Fatih Terim’le görüşmemiz olmadı. Ancak çok iyi bir teknik direktör olduğunu söyleyebilirim. Gelecekte ne olacağını bilemem.

Erbatur Ergenekon: Galatasaray’dan hangi oyuncular Olympiakos kadrosunda görmek istersiniz?

Socratis Kokkalis: Arda Turan ve Lincoln.

Erbatur Ergenekon: Biraz futboldan uzaklaşacak olursak. Olympiakos aynı zamanda bir önemli basketbol takımı ve yıldız oyuncuları kadrosunda bulunduruyor. Sürekli konuşulan bir Kobe Brynat konusu var. Kobe’yi NBA’den getirmeye çalışacak mısınız gerçekten?

Socratis Kokkalis: Bence bu bir şakaydı. Kobe Avrupa’ya gelemez. Josh Childress başka bir seviyede bir oyuncu; Kobe ise bir dünya yıldızı. O Avrupa’ya gelmez. Sanırım 2. başkanımız Birleşik Devletlerde iken, "Josh Childress’tan sonra Kobe’yi de getireceğim" şeklinde bir açıklama yapmış. Olay bundan ibaret diyebiliriz.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(19)
Kalan karakter : 2000