ÖNE ÇIKANLAR

Vatan gazetesinin haberine göre, Galatasaray'ın genç yıldızı Arda’nın İstanbul Büyükşehir belediyespor maçının 75. dakikasında saha kenarına yığılmasından sonra yaşanan gelişmeler şaşkınlık yarattı. Sedye ile ambulansa konulan Arda’nın hastaneye kaldırıldığı duyuruldu. Ali Sami Yen Stadı’nı çevreleyen 5 km. içinde Amerikan Hastanesi, Memorial, Florence Nightingale ve Alman Hastanesi gibi tam teşekküllü 9 hastane vardı. Ancak Arda Turan 15 km. ötedeki Bakırköy Acıbadem Hastanesi’ne götürüldü.

En yakın hastane seçilmeliydi
Bunun sebebi de Acıbadem’in Galatasaray’ın resmi sağlık sponsoru olmasıydı. Ancak risk alınmıştı Arda’nın kalp sorunu yaşadığı endişesi vardı. Nabzı 230’lara kadar yükselmişti. Ani müdahale gerekebilirdi. Gece hastanede müşahade altında tutuldu. Sorunun aşırı yorgunluktan kaynaklandığı anlaşılınca Arda dün taburcu edildi.

Uzmanlar “Bu tarz durumlarda en iyi hastane en yakın hastanedir. Büyük risk almışlar. Yanında doktor olduğu için durumunu daha iyi anlayıp müdahale edilmiştir. Ancak bu olay örnek olmamalı” şeklinde görüş belirttiler.

Ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Bingür Sönmez, "Bu gibi durumlarda en iyi hastane en yakın hastanedir" dedi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(16)
Kalan karakter : 2000