ÖNE ÇIKANLAR

Beşiktaşlı futbolcu İbrahim Toraman, var olanla yetinmeyip, kendisini sürekli daha iyi noktaya taşımaya çalıştığını söyledi.

İbrahim Toraman, BJK TV'ye verdiği röportajda, ''Mental olarak iyi bir gelişim gösterdiğime inanıyorum. Futbol olarak da kendimi her sezon daha fazla geliştirdiğime inanıyorum. Futbol olarak iyi şeyler yaptığımı düşünüyorum. Gelişim hiç bitmez. Ben de bu felsefeyle var olanla yetinmeyip, kendimi sürekli daha iyi noktaya taşımaya çalışıyorum'' ifadelerini kullandı.

Hiçbir zaman mevki ayırt etmediğini, nerede görev verilirse orada oynadığını vurgulayan İbrahim Toraman, ''Her mevkide de en iyi şekilde oynadığıma inanıyorum. Ben kendine güvenen bir oyuncuyum. Nerede görev verilirse başarılı olacağıma inanıyorum. Nitekim savunmanın ortasında, sağında, ön liberoda oynadım, zorlanmadan görev yaptım. Çok yönlü olmak, sahanın her tarafında oynayabilmenin hem benim, hem de takımım için avantaj olduğunu düşünüyorum'' şeklinde görüşlerini aktardı.

Başarıya giden yolda gol atmak kadar, yememenin de çok önemli olduğunu anlatan İbrahim Toraman, takıma bu sezon katılan savunma oyuncuları Sivok ve Zapotocny'nin çok iyi oyuncular olduğunu, takıma çok faydaları dokunduğunu kaydederek, ''Umarım, şampiyonluk yolunda daha da faydaları olacaktır'' dedi.

-ZORLU MAÇ TRAFİĞİ-

Önlerinde zorlu bir maç trafiği olduğunu vurgulayan İbrahim Toraman, şunları kaydetti:

''Derbi maçlar rakip sahada oynanacak, bu bizim için avantaj. Gerçi baktığınızda biz rakip sahalarda da kazanıyoruz, ama ligin sonuna doğru şampiyonluk yarışının yoğunlaştığı dönemde rakiplerimizin BJK İnönü Stadı'na gelmesi büyük avantaj olacaktır. Bu tür maçlarda seyirci desteği çok önemli. Hem ligin sonuna doğru taraftarımızın şampiyonluğa olan inancı daha da artacaktır. Böyle bir atmosfer rakipler için dezavantajdır. Biz de moral motivasyon bakımından her zamankinden daha iyi durumda olabiliriz. O yüzden ilk yarıda derbileri rakip sahada oynamak bizim için iyi diye düşünüyorum.''

-''MUSTAFA HOCA BİZİM İÇİN BÜYÜK ŞANS''-

Sezon başı hazırlık kampında takım arkadaşı İbrahim Üzülmez ile yaşadığı talihsiz olay nedeniyle antrenman eksiği yaşadığını vurgulayan İbrahim Toraman, şu ifadeleri kullandı:

''Dolayısıyla maçlarda çok fazla forma şansı bulamadık. Ama şimdi form düzeyi olarak iyi bir noktada olduğumu söyleyebilirim. Yeni yeni kendime geliyorum. Mustafa hocanın gelişi de çok önemli. Mustafa hoca bizim için önemli bir şans diye düşünüyorum. Gerçekten çok tecrübeli. Özgüveni çok yüksek bir insan, bunu bize hissettiriyor. Bize yaklaşımı, davranışı çok pozitif, bize güven veriyor, değer veriyor. Bunu da biz sahada yansıtmaya çalışıyoruz. Herkesle ayrıntılı biçimde ilgileniyor. Mustafa hoca bizim için büyük şans. Bu ortamı sahaya performans olarak yansıtırsak başarılı olacağımıza inanıyorum.''


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000