ÖNE ÇIKANLAR
2010 Dünya Kupası elemeleri kapsamında bu akşam Avusturya ile özel maç yapacak olan (A) Milli Futbol Takımı ve ev sahibi takımın oyuncuları, maçtan önce ırkçılığa ''kırmızı kart'' gösterecek.

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği'nin (UEFA) internet sitesinde yer alan habere göre, (A) Milliler ve Avusturya Milli Futbol Takımı oyuncuları, bu akşam Viyana Ersnt Happel Stadı'nda 21.30'da yapılacak olan özel maçtan önce, ırkçılığa ''kırmızı kart'' gösterecek.

Avusturya takımının kaptanı Andreas Ivanschitz ile (A) Milliler'in kaptanı Tuncay Şanlı'nın, ''Irkçılığa Karşı Birleştik'' ifadesinin yer aldığı kol bandı takacakları belirtilen habere göre, iki takım da sahaya, ellerinde ''Irkçılığa Karşı Futbol'' ve ''Irkçılığa Kırmızı Kart Göster'' yazılı pankartlar taşıyan çocuklar eşliğinde çıkacak.

Stattan, ırkçılıkla savaş temalı anonslar çekilecek, ''barış, sevgi ve dostluk'' mesajları verilecek.

Tuncay Şanlı, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, futbolun herkesin oyunu olduğuna dikkati çekerken, bu oyunda dil, din ve ırk ayrımına yer olmadığını söyledi.

Şanlı, ''Futbolda aynı amaca hizmet ediyoruz. Futbolda güzeli, iyiyi arıyoruz. Hep birlikte kazanmak için oynarken, barış, sevgi ve dostluk konularını da es geçmiyoruz'' dedi.

A.A.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000