ÖNE ÇIKANLAR

HTSPOR.COM - AJANS

(A) Milli Futbol Takımı, dünya kupası hazırlıkları çerçevesinde bugün Viyana'da Avusturya ile oynadığı hazırlık maçını 4 -2 kazandı.

Karşılaşmanın ardından basına açıklama yapan Avusturya teknik direktörü Karel Brückner, ''Türkiye'nin hakettiği bir galibiyet aldığını ve Türk Milli Takımı'nı tebrik ettiğini'' söyledi.

Karşılaşmanın ilk dakikalarına çok iyi başladıklarını hatta ilk 40 dakika içinde Türkiye'den daha iyi oynadıklarını belirten Brückner, ''oyun boyunca çok hata yaparak maçı kaybettiklerini'' ifade etti.


TERİM :"OYUNCULARIMI CİDDİYETLERİ İÇİN KUTLUYORUM"

(A) Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim ise maçın ardından yaptığı açıklamada, ''Her maçta kazanmanın önemli olduğunu'' ifade ederek, ''Oyuncularımı ciddiyetleri için kutluyorum'' dedi.

Oyuna temkinli başladıkları yönündeki bir soruya karşılık Terim, ''Hazırlık maçı da olsa her maçı ciddiye aldıklarını ve gol atmayı isteyerek oyuna başladıklarını'' söyledi.

Terim, maç sonucuna ilişkin, ''Bugün hem yurt dışındaki hem de Türkiye'deki yurttaşlarımıza bu sevinci yaşattığımız için oyuncularımı tekrar kutluyorum'' diye konuştu.

Terim, oyun taktiğine ilişkin bir soru üzerine ise ''Milli Takım sistem değişikliğine çok kolay ayak uydurdu ve oyuncular bu olgunluğa geldi'' şeklinde yanıt verdi.

Birkaç mevkide oynayabilecek oyuncuları olduğunu anlatan Terim, teknik direktör olarak oyuncuların bu olgunluğa geldiğini görmenin çok önemli olduğunu kaydetti.

Basın toplantısında Türkiye'deki gelişmelere de değinen Terim, terörle mücadele kapsamında verilen şehitleri rahmetle andığını belirtti.

-TERİM'DEN ESPRİLİ YAKLAŞIM-

Bir soru üzerine Viyana'nın kendisine çok yakın olduğunu ve Viyana'da kendisini evinde hissettiğini anlatan Terim, Avusturya Futbol Federasyonundan aldığı bir seminer davetini de kabul edeceğini kaydederek, ''Viyana sadece Wals'i ile değil futbolu ile de ünlü bir kent. Ben de Viyana'nın hem futbolunu hem de Schnitzel'ini seviyorum'' diye espri yaptı.

-TRT'YE TAVIR-

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Avusturya maç sonrası TRT´ye değerlendirmede bulunmadı.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim maç sonrası karşılaşmayı naklen yayınlayan TRT’ye değerlendirmede bulunmazken basın toplantısında, bu kanalın muhabirini göremediğini söyledi. Ancak Terim, “Devletin televizyonu milli takımın hocası gitsin mi, kalsın mı diye anket yapar mı?” açıklamalarıyla TRT’ye tavır aldığını gösterdi. Terim karşılaşmayla ilgili olarak ise, “Maça iyi başlayamadık ama darbeyi yedikten sonra toparlandık ve normale döndük. Özellikle ikinci yarıdaki performansları nedeniyle oyuncularımı kutluyorum. Sistemden çok saha içinde görev değişikliği yapmayı istiyorum” dedi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(24)
Kalan karakter : 2000