ÖNE ÇIKANLAR

HABERTÜRK SPOR | CEVDET ERGUN

Geçmişte kiralık pazarlıklarının uzamasında dahi “tatil sevdası”nın rolü olduğu ileri sürülen Melo, bugüne kadar hiçbir sezon zamanında takımla işbaşı yapmadı


10 NUMARALI FORMAYI ALDI

22 TEMMUZ 2011: Bir sezonluğuna 13 milyon Euro satın alma opsiyonuyla Juventus’tan G.Saray’a kiralandı. Arda ayrılınca, 10 numarayı aldı. Transferi geç sonuçlandığı için kampa rötarlı geldi.

GEÇ BAŞLADI, ISLIKLANDI
10 AĞUSTOS 2012: Yine adı birçok İtalyan ve Brezilya kulüpleriyle anıldı. Görüşmeler uzadı. Daha sonra G.Saray, Juve’ye 1 milyon 750 bin Euro verip kiraladı. Pitbull’a da yıllık 2.9 milyon Euro ödendi. Takıma çok geç katılan ve Süper Kupa maçını kaçıran Melo, formsuz olduğu için sezona çok kötü başladı. Hatta ıslıklandı, sonradan açığını kapattı.


PARAGÖZLÜ OLMAKLA SUÇLANDI
18 TEMMUZ 2013:
G.Saray, Juve’den çok Melo’yu ikna için yoğun terler döktü. İtalyanlar bile ‘paragöz’ yorumu yaptı. 15 Temmuz’da uzlaşma sağlandı. İtalyanlar, bir yıl sözleşmesi kalan Melo’nun kontratını 2016’ya uzatıp, 2+1 yıllığına G.Saray’a kiraladı. Melo, 3 gün sonra 18 Temmuz’da İstanbul’a geldiğinde yeni transfer gibi karşıladı. 10 numarayı ise Sneijder’a bıraktı.

AYRICALIKLI STATÜ
17 TEMMUZ 2014:
Melo, yine İstanbul’daki çalışmalara katılmayıp milli takıma giden oyunculara verilen tatil ayrıcalığından yararlandı. İstanbul’u pas geçerken, Almanya’daki çalışmalara bile yerli milli arkadaşlarından 3 gün geç başladı.

PABUÇ PAHALI GELDİ
18 TEMMUZ 2015:
Inter’le anlaşamayan ve Brezilya kulüplerinin 3.1 milyon Euro’luk yıllık ücretini karşılamaya yanaşmaması yüzünden yelkenleri suya indiren Felipe Melo, ceza yeme tehlikesini göze alamayıp çark etti. Hamza Hamzaoğlu’nun “20 Temmuz” restini gören Pitbull, Twitter’dan takıma katılmak için dönüşe geçtiğini açıkladı.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000