ÖNE ÇIKANLAR

Bu maçtan önce Medipol Başakşehir'in ligin gizli lideri konumunda olduğunu hatırlatan Kocaman, "Avrupa Ligi mücadelemizin de sürdüğü dalgalı seyirde buradan puanla ayrılmak bize direnç katacaktır. Beraberliğin kötü bir sonuç olduğunu düşünmüyorum" diye konuştu.

İlk yarıda, her şeyin istedikleri gibi gittiğini vurgulayan Kocaman, şöyle konuştu:

"İkinci yarının başında rakibimizin daha saldırgan olmasını bekliyorduk, aynen de öyle oldu. Baskılarının ikinci yarının tamamına yayılması bizim için sıkıntılı oldu. Başakşehir, bizi kendi sahamıza itti. Çok etkili oldu mu tartışılır ama rakibimiz oyunun kontrolünü elinde tuttu. İlk yarıda özellikle hakem Mete Kalkavan kararlarının büyük bölümünde haklıydı ama itirazlardan sonra ikinci yarıda hakem baskıya boyun eğdi, fauller konusunda tutarsız kararlar verdi. Kantarın topuzu, rakibimize doğru kaçtı. Başakşehir karşısında, alınan 1 puan bizim adımıza direnç katıcı ve iyidir."

"PENALTIYDI AMA HAKEM DEVAM ETTİRDİ"
Kocaman, oyuncusu Mehmet Uslu'nun ceza sahası içinde eline çarpan topun ise kendileri aleyhine bir penaltı olduğunu ancak hakemin devam kararı verdiğini belirtti.

Aykut Kocaman eksik oyunculardan çok, daha önce alışık olmadıkları Avrupa Kupası mücadelesinin kendilerini olumsuz etkilediğini söyledi.

Arka arkaya zor maçlar oynadıklarını dile getiren Kocaman, "Bu takımın tarihinde daha önce böyle bir süreç olmadı. Bunları yaşayarak öğrenmeye çalışan bir takımız, bizi zorlayan bu. Kadroyu bu nedenle farklılaştırmaya çalışıyoruz. Bir kaç oyuncuyu, dinç tutmaya çalışıyoruz" sözlerine yer verdi.

  • aykut kocaman

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000