ÖNE ÇIKANLAR

Galatasaray Sportif A.Ş yöneticisi Levent Nazifoğlu, "Hakem koruması altındaki Beşiktaş" sözleriyle alakalı olarak Beyaz TV’ye konuştu. İşte Levent Nazifoğlu’nun açıklamalarının tamamı:

"HAKEM KORUMASI ALTINDA DEMEK İSTEMEDİM"
Levent Nazifoğlu, ’Hakem koruması altındaki Beşiktaş’la aramızda 4 puan fark var.’ sözleriyle alakalı, "Öyle demek istemedim. Asıl demek istediğim bizim niye bu kadar kötü gösterilmek istendiğimizdir. Sonuçta Beşiktaş’la aramızda sadece 4 puan fark var. Bu büyük bir puan farkı değil. Ancak kamuoyunda öyle bir hava yaratılıyor ki, biz çok başarısısız. Beşiktaş ise çok başarılı. Ben bunu vurguladım." dedi. 

"FİKRET ORMAN DA GALATASARAY'A SATAŞMASIN"
Galatasaray Sportif A.Ş yöneticisi Levent Nazifoğlu, Fikret Orman’ın kendisine verdiği cevapta ’Nazifoğlu benim muhattabım değil. Herkes kendi işine baksın ve başka kulüplerle ilgili konuşmasın.’ sözlerinde de gecikmeden yanıt verirken, "Fikret Bey iyi güzel konuşuyor da, Divan Kurulu’ndaki konuşmasına da bir baksın. İşte bizi örnek gösteriyor. Galatasaray Avrupa’ya gidemiyor. Mallarını satıyor falan diyor. Ondan sonra bu söylediğinin ne kadar hakkaniyetli olup olmadığına karar versin. Fikret Orman da Galatasaray’a sataşmasın." ifadelerini kullandı. 

RİEKERİNK GÖNDERİLECEK Mİ?
Spor Toto Süper Lig 10. haftasında Medipol Başakşehir mağlubiyetinin ardından Levent Nazifoğlu, Fenerbahçe derbisinin de eğer kaybedilmesi durumunda Riekerink’in akibetinin ne olacağı sorusuna, "Olmamış bir şeyle ilgili konuşmam doğru değil. Fenerbahçe maçına bizi Riekerink hazırlıyor. Ben de o takımın futbol şube sorumlusuyum." diye yanıt verdi. 

"BAŞARILI OLAMAYAN GİDER"
Levent Nazifoğlu buna rağmen yine son derece açık bir şekilde teknik direktör, başkan ve yönetici ayırmaksızın net ifadeler kullandı: "Ben şu anda Riekerink gider, başkası gelir diyemem. Sadece açık yüreklilikle şunu söylüyorum ki, Galatasaray’da başarılı olamayan gider, daha başarılı olacak kişiler gelir. Bu kulüpte herkes için geçerli." dedi. 

"FATİH TERİM’LE ÇALIŞMAKTAN MUTLU OLURUM"
Nazifoğlu, Fatih Terim’in yeniden Galatasaray’ın başına geçme ihtimali sorusuna verdiği yanıtla, "Fatih hoca 8 yılda 6 kez şampiyonluk yaşamış bir hoca. Bir daha olmayacak deme lüksüm yok. Onunla çalışmaktan tabi ki mutlu olurum. Ancak bizim şu anda hocamız var. Canla başla çalışıyor. Geçen seneki takımdan daha iyi durumdayız. Siz de görüyorsunuz. Tüm maçlarda hakimiyet bizde ama etkili ataklar yapamıyoruz. Bu sorunu da en kısa zamanda çözeceğiz." ifadelerini kullandı. 

"RIEKERINK’E KADIKÖY’E GİTME DİYE BEN DEDİM"
"Fenerbahçe - Manchester United maçı öncesi Kadıköy’e gitme diye Riekerink’e ben söyledim. Şimdi o gün Fenerbahçe’nin bayramı. Orada seni üzerler. Birisi bir şey der. Moralin bozulur. Gerek yok, boşver. Teknik heyetten başka bir arkadaşı gönderdik sonra. Neticede o gün Fenerbahçe’nin mutlu günüydü. Ortamı germeye gerek yoktu."

YASİN ÖZTEKİN AFFEDİLDİ
Spor Toto Süper Lig 9. haftasında oynanan Adanaspor - Galatasaray maçının ikinci yarısında oyundan alındıktan sonra kulübeyi tekmeleyen ve hocası Riekerink’le sorun yaşayan Yasin Öztekin’in affedildiği Levent Nazifoğlu tarafından bizzat açıklandı. Nazifoğlu, "Yasin konusunda hoca ile problem oldu. Bizim de görmediğimiz bir yerde. Hoca 1 hafta idmanlara almama kararı aldı. A2’ye gönderildi. Biz fazla müdahil olmak istemedik. Hocanın isteğine bıraktık. 1 haftalığına kadro dışı bıraktı. İkisinin de birbirlerinden uzaklaşmaya ihtiyaçları vardı. Hoca da şimdi affetti onu. Salı günü başlayacak." diye konuştu. 

 

Levent Nazifoğlu

SNEİJDER'A SERT MESAJ
Nazifoğlu, Galatasaray’ın, Spor Toto Süper Lig 10. haftasında Medipol Başakşehir’e 2-1 kaybettiği maçın ardından Wesley Sneijder’in, "Galatasaray’ın durumu ne olacak?" sorusuna "Bu şekilde kazanmamız imkansız. Bunu diğer arkadaşlara sorun." açıklamasıyla alakalı, "Futbolcular böyle açıklama yapar. Yani o anda çok kızdığı için üzülmüş. Sıcağı sıcağına da konuşmuş. Gazetelerde yazıldığı gibi bir olay yok. Ben soyunma odasındaydım. Kimse kimseye bağırmadı. Ancak Sneijder kendi işine bakacak. Bunu da söylemeliyim." dedi. 

Levent Nazifoğlu’na, 6 Kasım 2002’deki 6-0’lık Fenerbahçe - Galatasaray maçı da soruldu. Nazifoğlu ise sarı lacivertlilere göndermede bulundu: "Biz UEFA şampiyonluğunu, Süper Kupa şampiyonluğunu kutluyoruz. Fenerbahçeliler de 6-0’la eğleniyorlar. Eğlensinler ne yapalım." 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000