ÖNE ÇIKANLAR

HTSPOR | DIŞ HABERLER

Alex Ferguson emekli olduktan David Moyes ve Louis Van Gaal yönetiminde belini doğrultamayan, Jose Mourinho yönetiminde de istenilen seviyeye henüz ulaşamayan Manchester United taraftarında hâlâ efsane menajerin takımı idare etmesine özlem duyanlar var.

Öte yandan 71 yaşındaki büyük futbol adamı, The Sun gazetesine yaptığı açıklamada bunun pek de mümkün olamayacağını hayatının nasıl değiştiğini göstererek dolaylı yoldan anlattı.

Enerjim kayboldu

Teknik direktörlüğü döneminde oyuncularından sezon boyunca nasıl optimum verim alacağını, rotasyonu nasıl yapacağını çok iyi bilen Alex Ferguson; 27 yıllık kariyerinin yıpratıcı izlerini emekliliği sonrasında nasıl silmeye çalıştığını anlattı.

"United'a geldiğimde enerji doluydum fakat yaşlandığınız zaman enerjiniz de kayboluyor ama oyuncularımın bunu görmesini istemedim." diyen Ferguson gençken dört ya da beş saat uyku ile idare edebildiğini ama 60'lı yaşlarına girdikten sonra en az 7 saat uyumaya başladığını söyledi.

Ferguson, "Yediklerimi de değiştirmeye başladım. Cumartesi geceleri artık çıkmıyorum. Yorgunluktan bitkin düştüğüm için eve gidiyorum." dedi.

  • Alex Ferguson
  • manchester united
  • jose mourinho

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000